Навігація

Календар
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Напередодні Дня Збройних сил України, 5 грудня, у Відділі у Добровеличківському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області відбувся виїзний прийом громадян. Мешканці району мали можливість поставити запитання до керівництва установи щодо земельного законодавства та земельних відносин.

Ті, хто завітав на захід, загалом зверталися з актуальних питань, зокрема стосовно продовження договору оренди землі та забезпечення землею учасників АТО.

Було зазначено, що від часу запровадження ініціативи Урядом на сьогодні 323 учасники АТО району вже завершили процес оформлення у власність земельних ділянок, загальна площа яких становить понад 492,4 гектара. Серед них і Максим Бутук із с.Піщаний Брід. Через те, що Максим Степанович зараз знаходиться на лікуванні, на початку заходу документи було вручено його батькові Степану Костянтиновичу.

Любов Ліннік, радник голови Добровеличківської районної державної адміністрації з питань АТО, опікувалася питаннями щодо забезпечення військових земельними ділянками.  Вона звернулася до керівництва обласного Держгеокадастру, аби пришвидшити процес забезпечення землею тих, хто із зброєю в руках був на захисті суверінетету України. Її поінформовано щодо особливостей нинідіючого законодавства із забезпечення землею учасників АТО. За словами керівництва ГУ Держгеокадастру у області, військові забезпечуються землею відповідно до переліку земельних ділянок для безоплатної передачі у власність, що встановлюється залежно від результатів відкритих аукціонів попереднього періоду. (З переліком можна ознайомитися на сайті Головного управління у рубриці “Перелік земельних ділянок для безоплатної передачі у власність”.) Наразі, спеціалісти Головного управління працюють в режимі максимального сприяння цій категорії населення в реалізації їх конституційного права на отримання землі.

 

Усі проблемні питання, що виникають, завжди мають вирішуватися шляхом переговорів та домовленостей

 

Варто зауважити, що Любов Геннадіївна знає про бойові будні на сході держави не зі слів очевидців. Вона сама безпосередньо брала участь у антитерористичній операції. Вважає своїм завданням допомогти хлопцям у напрямку отримання встановлених законодавством пільг та компенсацій. Серед пріоритетів її діяльності – забезпечення реалізації конституційних прав учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції на отримання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації перебуває на постійному контролі в обласній державній адміністрації. В цьому напрямку плідно співпрацює з Відділом у Добровеличківському районі ГУ Держгеокадастру в області. Розповідає, що з яким би питанням не зверталася, завжди знайде тут відповідну підтримку та допомогу. Вона сподівається, що усі проблемні питання, що виникають, завжди мають вирішуватися шляхом переговорів та домовленостей.

 

Усі проблемні питання, що виникають, завжди мають вирішуватися шляхом переговорів та домовленостей

 

Загалом на виїзний прийом керівництва ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області звернулося 3 громадянина, котрі  отримали вичерпні роз’яснення на поставлені ними запитання. 

 

Усі проблемні питання, що виникають, завжди мають вирішуватися шляхом переговорів та домовленостей

 

 

5 грудня 2017 року, з 10.00 до 12.00, у Відділі у Добровеличківському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області відбудеться виїзний прийом громадян, який проводитиме керівництво Головного управління.
Захід відбудеться за адресою: смт Добровеличківка, вул. Козацька, 59, каб.3.

Попередній запис за тел. 0(5253) 5-20-25.

Так, протягом  звітного  періоду Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області за поданням Відділу включено до переліку земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, права оренди на які можуть бути реалізовані на земельних торгах, 11 ділянок загальною площею 468,6585 га, які розташовані на території Добровеличківського району.

Проте, 5 земельних ділянок загальною площею 221,797 га виключено з вищевказаного переліку у зв’язку з тим, що попередні орендарі поновили договори оренди в судовому порядку.

З початку 2017 року проведено 1 земельні торги з продажу права оренди  2 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної  власності загальною площею 43,1458 га, проте результати торгів були скасовані у зв’язку з несплатою коштів переможцями торгів. Дані земельні ділянки повторно виставлено на земельні торги, які відбудуться 17 жовтня 2017 року.

На 1 земельну ділянку площею 29,2 га рішенням суду накладено заборону щодо вчинення будь-яких дій по відношенню до даної земельної ділянки.

Ще 4 земельні ділянки загальною площею 174,5157 га знаходяться в процесі підготовки до проведення земельних торгів.

На ринку земель за рішеннями органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з початку року продано 4 земельні ділянки загальною площею 0,3371 га, чим забезпечено надходження коштів до місцевих бюджетів в сумі 107,5445 тис.грн.

(Слайд № 2)

Слід зазначити, що земельні платежі є одним із основних джерел надходжень до місцевих бюджетів. Самі збори – це, безумовно, справа фіскальних органів, ми ж, усвідомлюючи важливість цього завдання, прагнемо до максимально конкретного визначення бази оподаткування. Ця робота набуває ще більшого значення з огляду на курс на децентралізацію, який прийнятий керівництвом держави. Додаткові повноваження підвищують потребу органів місцевого самоврядування у фінансових ресурсах і ми прагнемо, щоб у рази підняти рівень плати за землю для місцевих бюджетів.

Завдяки проведенню моніторингу дедалі більше порядку спостерігається в обліку земель. Це дозволяє створювати та практично використовувати надійну базу для оподаткування та поповнення державного та місцевих бюджетів.

Так, за даними фінансового управління Добровеличківської РДА всього до бюджету Добровеличківського району у січні-червні  2017 року надійшло 13822,8 тис.грн. плати за землю, що становить 116,7%  від планових показників (при середньообласному показнику - 114,4%).

Порівняно з аналогічним періодом минулого року у співставних умовах приріст надходжень забезпечено на 27,4% при середньообласному показнику – 17,3%.

Зокрема, за перше півріччя 2017 року темпи росту орендної плати за землю, яка надійшла  до районного бюджету, склали 136,2% .

Розмір орендної плати за 1 га ріллі станом на 01.07.2017 року становить 1335,88 грн/га., що значно більше в порівнянні з минулими роками (2015 рік – 976,85 грн/га, 2016 рік – 1224,44 грн/га).

Середній розмір орендної плати за використання земель державної власності по відношенню до нормативної грошової оцінки становить 4,4% (станом на 01.01.2015 року – 3,9 %, на 01.01.2016 року – 4,0 %).

 

na-sayt-2.pdf [270,87 Kb] (завантажувань: 1)

 

Слід зазначити, що з перших днів запровадження ініціативи керівництва нашої держави щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО Відділом налагоджено тісну співпрацю з Громадською організацією «Бойове братство Добровеличківщини», про що укладено відповідний Меморандум. 

Цей напрямок роботи залишається пріоритетним і сьогодні. В умовах тісної комунікації з цією ГО, радником голови районної державної адміністрації з питань АТО, органами місцевого самоврядування, Добровеличківським районним військовим комісаріатом Відділом проводиться значна робота щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів АТО, починаючи від оперативного уточнення списків учасників АТО, участі у засіданнях «Круглих столів», нарадах, виїзних прийомах, наданні детальних колективних та індивідуальних консультацій, формуваннях пакету документів для отримання дозволу на розробку документації із землеустрою, повного супроводу оформлення землевпорядної документації до отримання наказу про затвердження цієї документації та реєстрації права власності кожним воїном.

Зокрема, станом на сьогодні до Головного управління Держгеокадастру  та місцевих рад надійшло 425 заяв на площу 618,9765 га від громадян – учасників АТО та членів родин загиблих щодо отримання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, з них   401 - із земель державної власності та 24 - із земель комунальної власності.

Слід зауважити, що  97,2%  всіх заявників (413 осіб, на площу  598,7065 га) отримали накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, з них 88,9% (або 367 особи) вже завершили оформлення документації на площу 514,0725 га та розпорядилися своїм правом приватної власності, в тому числі за даними, отриманими в порядку інформаційного обміну від органів державної реєстрації прав, 19 учасників АТО уже продали свої наділи на площу 24,95 га. Середній розмір земельної ділянки, отриманої учасником АТО із земель державної власності, складає 1,4028 га, із земель комунальної власності – 1,6643 га.

У зв’язку із запровадженням нових правил управління землями дещо знижено темпи надання дозволів на розробку документації із землеустрою учасникам АТО. При цьому спостерігається певне покращення темпів передачі у власність земельних ділянок на території району. Так, якщо протягом 2014 - першого півріччя 2016 року Головним управлінням було прийнято 281 наказ (на площу  420,5007 га) щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою та 144 накази  (на площу 213,449 га) про затвердження  проектів землеустрою та передачу у власність земельних ділянок, то лише за період з 01.07.2016 року по теперішній час видано 194 накази про затвердження проектів землеустрою на загальну площу 300,62 га. 

У зв’язку з вищевказаними нововведеннями з метою уникнення соціальної напруги апаратом відділу проводиться  активна роз’яснювальна робота серед громадян - учасників АТО  щодо змін у процесі отримання землі на безоплатних засадах. Відділом спільно з місцевими радами та районним військовим комісаріатом систематично проводиться робота по уточненню списків осіб, які мають право на отримання земельних ділянок, проте ще не скористались таким правом. Так,  за оперативними даними,  64 учасники АТО - мешканці району ще не використали своє право на безоплатне отримання земельної ділянки, з них  30 осіб звернулося до відділу та отримали консультації щодо змін у механізмі подання заяв на безоплатне отримання земельних ділянок.

Якщо проаналізувати інформацію за звітний період, то маємо наступне: у 2017 році прийнято 30 наказів щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою на загальну площу – 58,64 га та 67 наказів про затвердження проектів землеустрою та передачу у власність земельних ділянок на загальну площу – 94,4906 га.  

Крім того, зарезервовано 5 земельних ділянок  сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 39,5885 га для надання учасникам АТО у власність для ведення особистого селянського господарства.  

 

Додаток:

Забезпечення учасників АТО земельними ділянками