Навігація

Календар
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Кабмін схвалив підготовлений Мінсоцполітики проект постанови, яким пропонується віднести до числа застрахованих осіб громадян, які  доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку (перебувають у відпустці) та щомісячно отримують:

 - допомогу при народженні дитини;

 - допомогу у розмірі 130 гривень по догляду за дитиною у віці з двох до трьох років, яка була призначена до 1 липня 2014 року.

 Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цю категорію осіб буде здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України. При цьому період перебування у відпустці таким громадянам буде зараховуватися до страхового стажу, відзначила Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

 Як відомо, з 1 липня цього року набули чинності положення Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», якими, зокрема, передбачається об’єднати допомогу при народженні дитини з допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Цим Законом також було внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими до категорії застрахованих осіб віднесено громадян, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримують відповідні допомоги.

Ухваливши зазначену постанову, Кабмін привів урядові  нормативно-правові акти у відповідність до законодавчих змін.

(За матеріалами офіційного веб – сайту Міністерства соціальної політики України)

 

З 11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України від 04.07.2013    № 406-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” (далі – Закон), яким урегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України Міністерству доходів і зборів України.

 

 Відповідно до статті 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” зі змінами договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування укладають органи Міністерства доходів і зборів.

 

 Договори про добровільну участь, укладені з органами Пенсійного фонду України до дня набрання чинності Законом, діють до закінчення строку дії таких договорів (пункт 3 Прикінцевих положень Закону).

 

     Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня  і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж  і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.У випадку коли ж сума нарахованої заробітної плати з якої сплачені внески менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно  нарахованій заробітній платі.

     Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати,так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

     До відома : мінімальний страховий внесок на 2015 рік розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”.

 

 Розмір мінімальної заробітної плати  становить:

  • з 1 січня 2015 року –1218,00грн.;
  • з 1 грудня 2015 року – 1378,00грн.

     

Докладніше...>>>