Навігація

Календар
«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
26 квітня 2018 року фахівцем Добровеличківського районного центру зайнятості Гинькут Ольгою Сергіївною проведено профорієнтаційну екскурсію в Добровеличківське відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для учнів Добровеличківської школи-інтернат . В заході взяли участь 20 учнів 8-11 класів, які зацікавилися службою в поліції. Екскурсію провів Гуленко Костянтин Іванович старший інспектор сектору кадрового забезпечення. Учні мали можливість  ознайомитись з роботою відділку поліції , посадами за якими можна працювати в поліції, умовами вступу до навчальних закладів МВС. Та найбільше враження на учнів справив майстер клас із збирання та розбирання зброї.

Профорієнтаційна екскурсія в Добровеличківське відділення поліції

 

Профорієнтаційна екскурсія в Добровеличківське відділення поліції

 

Профорієнтаційна екскурсія в Добровеличківське відділення поліції

 

До уваги старшокласників!

Ви стоїте перед вибором професії? Обираючи свій професійний шлях, необхідно визначити особисті можливості. Ви маєте дізнатись чи збігаються Ваші професійні наміри з Вашими здібностями. Чи в змозі Ви успішно займатись обраною діяльністю?

Знайти відповіді на ці та інші питання Вам допоможуть фахівці з професійної орієнтації державної служби зайнятості. Вам представлять інформацію про актуальні на ринку праці професії, ознайомлять з соціальними послугами служби, проведуть психологічне тестування і, за його результатами, нададуть поради та рекомендації щодо вибору професії чи спеціальності. Вас навчать використовувати джерела інформації про вакансії, складати резюме, правильно поводитись під час співбесіди з роботодавцем, у тому числі під час спілкування по телефону.

Також Ви маєте можливість пройти профорієнтаційні тести за допомогою Інтернет-сторінки державної служби зайнятості.

Чітке уявлення про себе та свої можливості дасть Вам змогу максимально уникнути помилок під час вибору професії, а отже – зробити правильний професійний вибір!

1 лютого розпочав функціонування новий веб-портал  Кіровоградського обласного центру зайнятості. Новий веб-портал  створений з метою  забезпечення висвітлення процесів  які відбуваються на регіональному ринку праці а також надання інформаційних та інших послуг громадськості та ЗМІ. Пропонуємо Вам активно  долучатися до співпраці і стати постійними відвідувачами «Єдине соціальне середовище зайнятості».

http://kid.dcz.gov.ua/

Ситуація на ринку праці Добровеличківського району характеризується постійним попитом на фахівців державного управління (5,9%), в освіті (6,1%), в охороні здоров’я (6,2%), працівників в сільському господарстві (61,2%), в переробній промисловості (2,7%), в торгівлі (6,0%). 

 Протягом січня-грудня 2017  року надійшло до районного центру зайнятості 1458 вакансій від  233 роботодавців .

За січень-грудень 2017 року статус безробітного мали 3122 безробітних громадян, з них 37,9% складали жінки, 35,7% - молодь віком до 35років,  29,8% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

За сприянням служби зайнятості протягом року знайшли роботу 1320 чол., в т.ч. 1091 безробітний. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 34,9%. З числа осіб, що потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці за звітний період працевлаштовано 307 чол.

Проходили професійне навчання за сприянням служби зайнятості 360 чол. Рівень охоплення професійним навчанням становив 11,5%.

 Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 532 особи, зокрема у громадських роботах – 89 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 17,0%.

Станом на 01.01.2018 року в районі в середньому на одну зареєстровану вакансію претендувало  23 чол. з числа безробітних.

Станом на 1 січня 2018 року на  обліку перебувало 1301 безробітний.

Станом на 01 січня 2018 року  822 особи  отримували  допомогу по безробіттю.

 

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні (далі - реєстрація), проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування, за умови пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Також відповідно до п. 4 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 198 (далі - Порядок), членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Для цілей цього Порядку ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 місяців, які передували дню звернення до центру зайнятості, він провадив лише таку діяльність чи одночасно перебував у трудових відносинах або був зайнятим згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України “Про зайнятість населення” менше шести місяців.

Зазначену довідку не подають члени особистого селянського господарства, які:

є внутрішньо переміщеними особами;

проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

 

За січень-вересень 2017 року на обліку в районному центрі зайнятості  перебувало 2342 безробітних громадян, з яких 42,0%  складали жінки,  38,0%  - молодь віком до 35років,  30,0% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

Протягом  січня-вересня 2017 року за сприянням служби зайнятості знайшли роботу 1135 чол., в т.ч.  952 безробітних . З числа осіб, що потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці за звітний період працевлаштовано 250 чол., що на 21,0% більше проти відповідного періоду минулого року.

Безробітним, які мали проблеми з працевлаштуванням, пропонувалось пройти професійну підготовку, перепідготовку за професіями, які користувалися попитом на ринку праці. Такі послуги  отримали за січень-вересень 2017 року 301 чол., що на 14,0% менше проти відповідного періоду минулого року.

 199 чол. підвищували кваліфікацію шляхом стажування на підприємствах, організаціях та установах усіх форм власності.

З початку року  заключено  30 договорів  на проведення громадських оплачуваних робіт. Протягом року у  громадських оплачуваних роботах брали участь 85 чол. З початку року  всього використано коштів на організацію та проведення громадських робіт у сумі 255,8 тис.грн., з них коштів місцевих бюджетів на суму 127,9 тис.грн.

Протягом січня-вересня 2017  року надійшло до районного центру зайнятості 1347 вакансій від роботодавців , що на  82 вакансії більше проти відповідного періоду минулого року.

Серед поданих вакансій: 194 вакансії заявлені в центрі зайнятості мали мінімальний розмір заробітної плати , 1131 вакансія  заробітна плата була від мінімальної до середньої заробітної плати по області, 17 вакансій заробітна плата була від середньої заробітної плати по області.

Станом на 01.10.2017 року в районі в середньому на одну зареєстровану вакансію претендувало  7 чол. через відсутність вакансій робочих місць. (по області 4 чол.)  На 01.10.2016 року в середньому на одну зареєстровану вакансію претендувало 24 чол.

Станом на 1 жовтня 2017 року на  обліку перебувало 843 безробітних, що на  80 чол. менше проти відповідного періоду минулого року.

Станом на 01 жовтня 2017 року  412 осіб  отримували  допомогу по безробіттю.

 

 

Чи зобовязані роботодавці працевлаштовувати демобілізованих учасників антитерористичної операції?

Вказане залежить від того чи працював демобілізований військовослужбовець у роботодавця до мобілізації. Якщо особа була мобілізована під час роботи на підприємстві, цей роботодавець має поновити його на роботі.

Якщо особа не працювала не момент мобілізації вона може бути працевлаштована за сприянням державної служби зайнятості (далі - ДСЗ) чи шляхом самостійного пошуку роботодавця.

Роботодавці мають додержуватися п’ятивідсоткової квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (однією з категорій таких громадян є учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту").

Для яких категорій роботодавців встановлюється така квота?

Відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення” для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, підприємствам, установам і організаціям (тільки юридичні особи) з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Чи зобовязані роботодавці звітувати про виконання квоти?

Так, зобов’язані. Роботодавці мають щороку інформувати ДСЗ. Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Які строки встановлені для подання інформації?

Згідно пункту 2.5 розділу II вказаного Порядку роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року (за 2017 рік інформацію слід надати не пізніше 01.02.2018), подають центрам зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (форма є додатком до Порядку).

Яким чином роботодавці мають дотримуватися квоти?

Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування відповідних категорій громадян. Таке працевлаштування може проводитись за сприянням ДСЗ. Для цього роботодавець заповнює та подає до центру зайнятості форму звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”. У відповідному розділі форми зазначається інформація про певну квотну категорію.

Чи передбачена відповідальність за порушення процедури бронювання?

Статтею 53 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні осіб у межах відповідної квоти у 2-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

    Удосконалення конструктивного співробітництва Добровеличківського районного центру зайнятості з роботодавцями у напрямку забезпечення зайнятості населення – є найважливішим завданням районної служби зайнятості. Районним центром зайнятості  приділяється особлива увага  співпраці з роботодавцями. Сучасний ринок праці є одним з основних і найскладніших елементів ринкової економіки, на якому тісно переплітаються інтереси роботодавців та найманих працівників. Результативність діяльності служби зайнятості, яка забезпечує додержання державних гарантій зайнятості та соціального захисту громадян від безробіття, в значній мірі, залежить від налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями. Адже у ході реалізації державної політики у сфері зайнятості населення роботодавці є найважливішими партнерами для служби зайнятості. Тому зазначена взаємодія -  однин із головних пріоритетів у нашій роботі. Завдяки цьому, в поточному році до активних програм сприяння зайнятості населення залучено  1861 зареєстрованих безробітних.

Докладніше...>>>