Навігація

Календар
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Уряд перерозподілив гроші на погашення заборгованостей по зарплатах медиків

Також Кабінет Міністрів України перерозподілив гроші з Державного бюджету місцевим бюджетам на програми лікування ниркової недостатності та діабету.  

Міністерство охорони здоров’я ініціювало і Уряд підтримав перерозподіл 1,5 млрд грн з резерву Держбюджету та інших програм МОЗ України на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам. Ці кошти мають бути використані за такими пріоритетами:

 • погашення заборгованості заробітних плат медикам;
 • додаткове фінансування бюджетної програми лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу;
 • забезпечення потреб пацієнтів, яким необхідні препарати інсуліну.

Відповідне розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» ухвалили 7 листопада 2018 року на засіданні Уряду.

Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади.

Нагадаємо, що у вересні Уряд ухвалив розподіл коштів на заклади первинної медичної допомоги, що не уклали договори з Національною службою здоров’я, в четвертому кварталі 2018 року за механізмом медичної субвенції.

Новий механізм фінансування медичної системи запрацював в Україні з 1 липня 2018 року. 623 комунальні, приватні медзаклади і лікарі-ФОП, які надають первинну медичну допомогу, підписали договір з Службою і перейшли на нову модель фінансування.

Понад 12 млн українців обрали свого лікаря в цих закладах. І за ними до закладів вже «прийшли» 1,615 млрд грн, які Нацслужба здоров’я вперше спрямувала на оплату медичних послуг конкретним пацієнтам.

 

 

 

Виступ доктора Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України, під час зустрічі на рівні міністрів в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров'я», Балі, Індонезія (переклад з англійської згідно з виступом)

6 листопада 2018

370

Шановні колеги!

Дякую за те, що запросили Україну на 5-у Зустріч на рівні міністрів в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров'я» (the 5th Global Health Security Agenda (GHSA) Ministerial Meeting).

Питання підвищення готовності до реагування на загрози біологічного, техногенного, ядерного та хімічного характеру важливі у порядку денному як для України, так і для інших країн-партнерів ініціативи GHSA.

Цього року завершується перший 4-річний цикл ініціативи GHSA, протягом якого Україна здійснила оцінку наявного потенціалу та створила робочі міжсекторальні групи, які розробили п’ятирічні плани роботи відповідно до рекомендацій GHSA. Ми виділили п’ять пріоритетів на наступний період:
 

 1. Збір інформації та перехід на цифрову технологію— посилення системи епідеміологічного нагляду у сфері громадського здоров’я, а також впровадження електронних систем для збору інформації та звітності.
 2. Підвищення рівня охоплення вакцинацією – за допомогою відповідних змін в сфері державної політики та проведення інформаційних кампаній.
 3. Комунікації — навчання кризовим комунікаціям.
 4. Технічне оснащення— реорганізація лабораторій громадського здоров’я, що дозволить підвищити швидкість виявлення збудників інфекційних захворювань бактеріологічної та вірусної природи, а також забезпечить збір та збереження колекцій цих патогенів за допомогою впровадження цифрових технологій.
 5. Методологія— використання світових підходів для розробки та впровадження транснаціональних, національних та регіональних планів з готовності до загроз та реагування на них.

Політики з питань біобезпеки повинні розпізнавати загрози від терористів включно з атаками цивільного населення, що супроводжуються смертями та численними пораненнями – наприклад, обстріли населених пунктів, збиття малазійського літаку MH-17 з 289 людьми на борту, які всі загинули, російським «Буком», який було нелегально ввезено на територію України з Росії під час російського військового вторгнення в 2014 році, використання заборонених міжнародними конвенціями видів зброї – зокрема, застосування хімічної зброї у Сирії, отруєння речовиною «Новачок» в місті Солсбері у Великобританії. У жовтні цього року, чотири дитини віком від 10 до 13 років підірвалися на протипіхотній міні в окупованому Російською Федерацією місті Горлівка, троє з них загинули. Четверта дитина досі перебуває в лікарні. На офіційній сторінці у Twitter Посольство США в Україні повідомило, що Росія перетворила Україну на одну з лідерів по небезпеці від наземних міни для населення. Близько 220 тисяч дітей на Сході України живуть під постійною загрозою нездетонованих вибухових речовин та наземних мін, що залишаються після бойових дій через російську війну проти України.

Російська Федерація відповідальна за усі перераховані вище злочини. Ця держава уже 4-й рік поспіль веде війну на Сході України, забравши понад 10000 життів, окуповавши близько 6% наших територій і змусивши понад 1,5 млн українців покинути свої домівки. Дії Росії підривають як біологічну, так і глобальну безпеку людства.

РФ веде тотальну всеохопну гібридну війну не тільки шляхом військового наступу, але, навіть важливіше, і за допомогою умисного викривлення та маніпуляції інформацією. Україна сьогодні є об’єктом російської гібридної війни, але було б помилкою вважати нас єдиною ціллю.

В журналі «American Journal of Public Health» були опублікуванні результати дослідження, яке виявило, що російські боти та тролі роками поспіль живили антивакцинаторську полеміку поширюючи брехню та меседжі проти вакцин в соцмережах.  Результати нам усім відомі — з вересня 2017 до серпня  2018 року показники захворюваності на кір в Європі досягли рекордного рівня: захворіли понад 60 тисяч людей, 31 з них померли.

Росія сьогодні є головним спонсором і диригентом гібридної війни проти здоров'я кожного шляхом зловживання соціальних медіа.. Це потребує негайної реакції світової спільноти, адже ця війна несе величезну загрозу біобезпеці цілого світу. З огляду на це, Росію необхідно визнати державою-спонсором тероризму, а російське «Агентство досліджень інтернету» (IRA) – таким, що загрожує національній безпеці усіх держав-партерів, а також потрібно розширити міжнародні санкції проти РФ включивши російський бізнес, пов'язаний зі сферою охорони здоров'я.

Тепер офіційно: функції керівника медзакладу розділили на управлінські і медичні

5 листопада 2018

10457

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор - виключно питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до терміну дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31.10.2018 № 1977 затвердили у МОЗ України.

Наразі усі функції - і адміністративні, і медичні - в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівця - генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах-членах Європейського Союзу. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні.

 ХТО КЕРУВАТИМЕ МЕДЗАКЛАДОМ: ПРО ПОСАДУ ДИРЕКТОРА/ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА

Генеральний директор або директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, керуватиме виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу. Він займатиметься:

 • стратегічним плануванням;
 • формуванням бюджету;
 • координацією роботи закладу;
 • аналізом економічної ефективності;
 • організовуватиме роботу та ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів;
 • забезпечуватиме залучення коштів на інвестиційні потреби закладу тощо.

До 2022 року обіймати посаду директора на конкурсній основі може претендент з гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, управлінець.

З 2022 року претенденти, які не мають управлінської або менеджерської освіти у галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», повинні будуть додатково здобути її.

 

ПОСАДА МЕДИЧНОГО ДИРЕКТОРА

З 2019 року посада медичного директора вводиться в довідник медичних професій.

Медичний директор займатиметься виключно питаннями медицини, зокрема:

 • розробкою та впровадженням системи безперервного удосконалення якості послуг у медзакладі на основі принципів доказової медицини;
 • організацією надання пацієнтоорієнтованих послуг;
 • координацією зовнішньої та внутрішньої взаємодії підрозділів закладу охорони здоров’я;
 • організацію безперервного професійного розвитку медичного персоналу;
 • впровадженням сучасних методик діагностики та лікування;
 • організацією медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях;
 • оцінкою якості надання медичної допомоги тощо.

 ЩО БУДЕ З ГОЛОВНИМИ ЛІКАРЯМИ

Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до моменту, коли наказ вступить у дію (1 січня 2019 року), працюватимуть за старою моделлю - керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами - до терміну, визначеного у договорі.

Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я.

Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик погоджено без зауважень Міністерством соціальної політики України, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та узгоджено позиції зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Виступ в.о. міністра охорони здоров'я доктора Уляни Супрун під час Глобальної конференції з первинної медико-санітарної допомоги в Астані, Казахстан (переклад з англійської згідно з виступом)

5 листопада 2018

764

В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров'я. Ми відходимо від застарілої совєцької системи Семашко, що базувалась на утримувані медзакладів, до моделі, що орієнтується на пацієнта та медичні послуги, які він отримує. Головний вектор нашої трансформації - перехід від ліквідації наслідків хвороби (стаціонарної допомоги) до роботи “на випередження” - сильної системи громадського здоров'я та розвинутої мережі первинної медичної допомоги. Це і є нашими пріоритетами у державній політиці.

На етапі розробки “дорожньої карти” трансформації ми стикалися з питаннями - як не залишити нікого поза системою? І на мою думку, нам це таки вдалось. Шлях, який ми обрали, забезпечує врахування потреб усіх уразливих груп населення.  

Передусім - ми дали пацієнтам право вибору. Ще донедавна українцям “призначали” дільничного лікаря за місцем реєстрації. Їм вказували, до якої клініки або лікарні звертатися. Ми скасували цю вимогу, і тепер пацієнти можуть обрати свого лікаря первинної медичної допомоги в будь-якому закладі - як в державному, так і в приватному, за умови, що цей заклад підписав договір з Національною службою охорони здоров'я України. Це особливо важливо для уразливих груп населення,  наприклад, для вимушених переселенців.

Внаслідок вторгнення російських військових в Крим та незаконної анексії півострова Російською Федерацією, а також через військову окупацію частини територій на Сході України майже 1,5 мільйона українців були вимушені залишити свої домівки. Завдяки трансформації системи охорони здоров’я всі вони більше не прив'язані до офіційного місця реєстрації – тобто не змушені звертатися за медичною допомогою лише за місцем “прописки”. Тепер вони можуть обрати будь-якого лікаря первинної медичної допомоги там, де вони наразі проживають. Ці люди пережили багато негараздів, адже залишили більшу частину свого майна, домівки, та близьких людей. Постійний доступ до медичної допомоги для кожного з них є вкрай необхідним.

Друге, але не менш важливе – це інтегрованість медичної системи. Ми розпочали трансформацію системи охорони здоров’я з первинної ланки, прагнули зміцнити її та зробити більш надійною. Створили Національну службу охорони здоров'я України, яка є єдиним замовником медичних послуг. Вона оплачує з державних коштів роботу лікарів на основі капітаційної ставки. З того часу, як ми розпочали ці зміни – а це лише шість місяців – понад 20 мільйонів українців, фактично кожен другий, підписали декларації зі своїми лікарями. Зарплати багатьох сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів збільшилися в 2-3 рази через запровадження капітаційної ставки. Тож лікарі теж зацікавлені у трансформації медицини.

Ми створили захищену електронну систему охорони здоров'я, яка є фундаментом для усіх процесів. Вона містить дані про усіх пацієнтів, лікарів та медзаклади, які приєдналися до реформи.

Що це змінило? Це дозволило нам звільнити пацієнтів від тих вимог, яких вони мали дотримуватися раніше, наприклад, звертатися лише до конкретного лікаря чи показувати всі особисті документи. В системі електронного здоров’я це замінили на прості форми в режимі он-лайн без необхідності пред’явлення великої кількості різних документів. Це допомогло нам інтегрувати в систему тих пацієнтів, які належать до найбільш вразливих груп населення, які не бажають приходити у медзаклад та показувати всі свої особисті документи представникам державної системи. Тепер їм не потрібно це робити, щоб зареєструватися в системі електронного здоров’я. Їхні дані належать тільки їм. Це вплинуло на багато інших речей, у тому числі на повернення довіри громадян до влади.

Третє – інклюзивність системи. Національна служба охорони здоров'я України підписує контракти з державними установами, з приватними установами, і  - що є унікальним явищем – з неурядовими організаціями. Наприклад, ГО “Мережа людей, які живуть з ВІЛ”. Вони відкрили клініки первинної медичної допомоги, в яких можуть обслуговуватись як пацієнти з ВІЛ, так і будь-які інші пацієнти. Сімейні лікарі у цих клініках проходили спеціальну підготовку для того, щоб надавати кваліфіковані медичні послуги для таких пацієнтів.

Ще одна частина великої трансформації, що відбувається в Україні, – клініки, дружні до молоді. На відкритті цієї конференції виступала Яна Панфілова. Вона фактично була спікеркою від усієї молоді – озвучила їхню позицію, підказала нам, на що звернути увагу. І ми це зробили. Клініки, дружні до молоді, – заклади, в яких молоді люди, як Яна, можуть прийти і поговорити з лікарем або педіатром, спитати про ВІЛ, про захворювання, що передаються статевим шляхом, про вагітність – усе це, почуваючи себе в повній безпеці. Усе, про що йдеться в кабінеті клініки, є конфіденційною інформацією і залишається між пацієнтом та лікарем. У таких клініках пацієнту пропонують безкоштовне тестування на ВІЛ, гепатит В, тести на вагітність тощо. Підлітки почуваються впевнено, тому що усі надані їм послуги є конфіденційними.

Однак, крім недовіри до системи та браку конфіденційності, існують й інші ризики для нашої молоді. Так, за інформацією ОБСЄ, 23 дитини отримали поранення або померли лише в 2018 році через війну на Сході України. 30 вересня внаслідок вибуху міни в окупованому росіянами місті Горлівка загинули троє підлітків. Згідно з інформацією ЮНІСЕФ, 220 тисяч українських дітей знаходяться під постійною загрозою поранення або смерті внаслідок вибухів наземних мін.

У Алма-Атинській декларації, прийнятій у 1978 році, було вказано: “Прийнятного рівня здоров'я для всіх народів світу можна досягти до 2000 року за умови більш повного та ефективного використання світових ресурсів, значна частина яких сьогодні витрачається на озброєння і військові конфлікти”. В тексті, який ми прийняли на нашій конференції, йдеться, що “якщо ми не будемо діяти негайно, ми й далі будемо втрачати життя внаслідок передчасних смертей через війни, насильство, епідемії тощо”.

Хочу наголосити, що дотримання даних країною зобов’язань – це основа світового порядку та справедливості для кожного.

Тому закликаю усі країни до цього простого, але важливого кроку. Найбільшою перешкодою на шляху до досягнення Україною загального охоплення населення медичними послугами на основі надійної первинної медичної допомоги залишається російська військова окупація, а також гібридна війна, яку вона веде через дезінформацію та втручання у культурну сферу в Україні.

Сьогодні я одягнула особливу футболку. Це – Олег Сенцов, український політичний в'язень, якого незаконно утримують в Росії. До нього не допускають ні українського Омбудсмена, ні українських чи міжнародних лікарів, через що ми не можемо оцінити реальний стан його здоров‘я, особливо після 145 днів протестного голодування. Вчора Олег став лауреатом премії Сахарова “За свободу думки”, але він не зможе отримати її 12 грудня особисто, бо залишається незаконно ув'язненим в РФ. Його вивезли з рідного Криму та відправили у в'язницю після інсценованого судового процесу, де йому присудили 20 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Лише після того, як припиняться порушення прав людини, коли Російська Федерація почне дотримуватися принципів міжнародного права, ми зможемо успішно розбудовувати глобальний порядок та досягти такого рівня, щоб усі ми мали доступ до медичної допомоги, щоб у кожній країні панували мир та процвітання.

Отже, потрібно допомагати найбільш вразливим групам населення, незалежно від того, чи це ВІЛ-позитивні пацієнти, чи представники молоді, чи ВПО, чи політичні в’язні. Давайте звернемо увагу на всіх цих людей та будемо гарантувати, що кожна угода, яку укладає світова спільнота, враховує і їхні потреби.

 

 

 

 • Засідання Ради регіонального розвитку
 • Верховна Рада схвалила законопроект Порошенка про сільську медицину, що передбачає впровадження телемедицини
 • Жовтень
 • Розпорядження 2015 року
 • Розпорядження за березень 2013 року
 • 3935: Уряд перерозподілив гроші на погашення заборгованостей по зарплатах медиків9 листопада 2018: Уряд перерозподілив гроші на погашення заборгованостей по зарплатах медиків!
  Уряд перерозподілив гроші на погашення заборгованостей по зарплатах медиків.
  Уряд перерозподілив гроші на погашення заборгованостей по зарплатах медиків