Навігація

Календар
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Промова доктора Уляни Супрун на Зустрічі високого рівня щодо боротьби проти туберкульозу під час 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (переклад з англійської згідно з виступом)

  Шановні колеги!

Боротьба з туберкульозом є пріоритетним питанням у порядку денному для держав-членів ООН. За відсутності належного лікування, туберкульоз залишатиметься головною причиною смертності від інфекційних захворювань. Вакцинація БЦЖ є одним з наших інструментів для запобігання смертей в контексті епідемії туберкульозу, але сьогодні існує ще одна загроза для світу в боротьбі з цією хворобою. Це загроза, що виникає внаслідок використання новітніх інформаційних технологій та якісних проривів в сфері комунікацій, - гібридна війна проти здоров'я.

Нещодавно в “American Journal of Public Health” було опубліковано дослідження про російських ботів та тролів, які кілька років поспіль поширювали антивакцинаторські міфи, повідомлення та брехню про вакцини в соціальних мережах, розпалюючи суперечки та підриваючи довіру людей до вакцинації та систем охорони здоров’я. Аналіз наслідків цієї війни з допомогою кількісних показників не є неможливим завданням.

Американські дослідники проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 та 2017 роками, та виявили, що значна кількість з тих, де йшлося про вакцинацію, були написані з російських акаунтів. Проплачені цією державою тролі та боти поширювали дискредитовані антивакцинаторські теорії, наприклад, що вакцини викликають аутизм чи вбивають людей. Експерти нас застерегли, що Росія намагається знищити довіру до західних державних інститутів, зокрема в США та Європі, через поширення брехні та фейків у соціальних медіа. Кремль використовує методи гібридної війни з метою підриву довіри до зусиль в області громадського здоров’я, націлених на підвищення рівня вакцинації населення в Україні та в усьому світі. Цей факт є наразі доведеним.

Маємо результати – лише за 6 місяців 2018 року в Європі показники захворюваності на кір досягли рекордного рівня: захворіли 41 тисяча людей, 37 з яких померли. Російські боти, тролі, проросійські ЗМІ та політики продовжують підривати довіру населення України до вакцинації, внаслідок чого під час спалаху Україна очолює рейтинг країн з найвищими показниками захворюваності на кір. Для багатьох українців – це смертельний вирок.

Це що, новий підхід у політиці Росії, яка сіє протистояння задля підриву чесних та відкритих дискусій та дебатів в демократичних суспільствах?

З 2014 року російські війська та терористи-маріонетки вбили близько 11 тисяч людей. Ми все ще не маємо доступу до українців на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Проте незалежні спостерігачі підтверджують, що ці люди не мають доступу до медичних послуг. Ця проблема є особливо гострою для пацієнтів, які потребують постійного лікування та ліків, а саме - людей з діабетом, туберкульозом, ВІЛ / СНІД та іншими хронічними захворюваннями.

Україна зараз відчуває всю повноту гібридної війни Росії на собі, зокрема і в сфері охорони здоров’я. Але хибною є думка, що це проблема тільки України.

Гібридна війна проти здоров’я в Україні та у всьому світі - це невід’ємна складова війни Росії проти людства. Маленькі “зелені чоловічки" здійснили окупацію Криму, а Росія це використала як зручне прикриття з метою заперечення своєї причетності до конфлікту, тоді як міжнародне співтовариство отримало відмовку для відкладання будь-яких рішучих дій у відповідь на порушення головних принципів, що регулюють міжнародні відносини, зокрема визнають державний суверенітет країн та недоторканість міжнародних кордонів.

Російська гібридна війна – це загроза для здоров'я людей. Міжнародна спільнота повинна діяти у відповідь впевнено та рішуче, перш за все визнавши Росію державою-спонсором тероризму та обмеживши її роль в Раді Безпеки ООН.

Дякую!

Уряд ухвалив концепцію реформування закупівель ліків і медвиробів

26 вересня 2018

Концепція реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення ухвалена на засіданні Кабінету Міністрів України сьогодні, 26 вересня.

Концепція передбачає створення ефективного механізму забезпечення ліками, в якому пацієнт отримуватиме якісне лікування у найбільш зручний спосіб. Для кожного препарату і медичного виробу, які зараз є у переліку централізованих закупівель, підбирається найбільш оптимальний шлях доставки до пацієнта: через програми реімбурсації, включення у вартість медичної послуги або закупівлі Центральною закупівельною агенцією.

“Мета реформи - зробити ліки доступними. - коментує Ольга Стефанишина, заступник міністра охорони здоров’я. - При цьому для нас принципово важливо не повернутись до корупційних практик, які були у цій сфері до впровадження закупівель ліків через міжнародні організації, коли до пацієнтів доходило менше половини закуплених ліків. Суттєво важливо також не втратити той досвід і ті кращі практики роботи, які дозволили налагодити безперервне забезпечення пацієнтів безпечними  та якісними ліками з доведеною ефективністю”.

Концепція реалізовуватиметься протягом 2018-2021 рр. Наразі триває процес створення  дорожньої карти закупівлі лікарських засобів. Цей етап планується завершити до кінця 2018 року. У цей же період буде створено Центральну закупівельну агенцію, яка  вже у 2018 році здійснюватиме пілотні закупівлі за кошти Глобального фонду.

Згодом Центральна закупівельна агенція буде займатися закупівлею стратегічних програм за кошти держбюджету (вакцини, інфекційні захворювання), а також патентованих дороговартісних ліків. Крім того, Агенція буде працювати з ринком щодо зниження цін, об'єднувати місцеві закупівлі, проводити рамкові закупівлі, формувати і вести електронні каталоги, а також підвищувати рівень професійності в сфері закупівель ліків та медвиробів.

Графік впровадження реформи державних закупівель лікарських засобів  інтегрований у загальний план впровадження медичної реформи.

Так, після старту реформи вторинної ланки, коли Національна служба здоров’я почне оплачувати тариф на медичну послугу, до вартості якої буде включено вартість препаратів і медвиробів, наприклад, стентування при гострому інфаркті міокарда, Агенція зможе закуповувати стенти, що будуть входити до вартості медичної послуги.

Також планується запровадити електронний каталог лікарських засобів та медичних виробів, який буде мати вигляд онлайн-магазину у системі ProZorro. Це дозволить медичним закладам зручним способом, без бюрократичного навантаження самостійно купувати ліки та медичні вироби.

 

МОЗ України додатково залучить 101 млн грн для лікування українців за кордоном

3 жовтня 2018

У результаті детального аналізу всіх бюджетних програм МОЗ України на 2018 рік, міністерство знайшло можливість перерозподілити 101 млн гривень для програми «Лікування громадян України за кордоном». Такий перерозподіл бюджету міністерства  ухвалив Уряд сьогодні, 3 жовтня.

Зазначене додаткове фінансування для лікування українців за кордоном у розмірі 101 млн грн  МОЗ України віднайшов шляхом перерозподілу коштів із інших програм міністерства:

 • «Керівництво та управління у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення»;
 • «Реалізація пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів»;
 • залишок від сплати іноземного кредиту за програмою «Виконання боргових зобов’язань за кредитами, залученими ДП «Укрмедпостач» під державні гарантії, для реалізації інвестиційного проекту, оплата податкових зобов’язань (з урахуванням штрафних санкцій), що виникли в рамках реалізації інвестиційного проекту».

101 млн гривень вистачить для лікування за кордоном орієнтовно 38 пацієнтів.  Наразі на обліку осіб, які потребують лікування за кордоном, перебуває 96 людей. Тобто виділених коштів не вистачить для лікування всіх пацієнтів, що перебувають на обліку станом на 1 жовтня 2018 року.

Майже всі програми МОЗ України недофінансовані порівняно з реальною потребою, а отже, можливість перерозподілу коштів у рамках бюджету міністерства вичерпана. Впродовж 2018 року МОЗ України неодноразово інформувало народних депутатів України щодо потреби додаткового фінансування.

МОЗ України впевнений, що спільними зусилля Уряд і Верховна Рада Ураїни зможуть віднайти можливість додаткового фінансування цієї програми.

 

МОЗ України з Національною поліцією домовились співпрацювати для посилення захисту медиків

1 жовтня 2018

640

Міністерство охорони здоров’я підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України, щоб забезпечити захист медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків та створити безпечні умови їхньої роботи.

Упродовж 2013–2017 років в Україні зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків. Троє медиків померли. Лише за минулий рік зафіксовано 152 випадки, коли жертвами ставали лікарі, медсестри та інші медичні працівники. А насправді ця цифра є значно більшою - дуже часто при легких тілесних ушкодженнях медики  не звертаються до правоохоронних органів через брак часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав тощо.

Меморандум - це початок тісної співпраці між МОЗ України та Нацполіцією і відпрацювання дієвих способів для захисту медичних працівників.

У співпраці будуть шукати можливості для запровадження:

 • практики супроводу медичного працівника, за його зверненням, представниками Національної поліції України. Тобто за проханням медика поліцейський буде супроводжувати його на потенційно небезпечний виклик, щоби забезпечити безпечні умови надання медичної допомоги пацієнту та усунути загрози для життя та здоров’я медпрацівника,
 • кримінальної відповідальності фізичних осіб за протиправні дії: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги.

Вже сьогодні, 1 жовтня, відбудеться перша робоча зустріч фахівців МОЗ України, де обговорять практичні кроки щодо втілення намірів у Меморандумі в життя.

 

 

 • Від яких хвороб захищає вакцинація
 • Від яких хвороб захищає вакцинація
 • Український тиждень імунізації
 • Російський агресор отримав потужну солідарну реакцію цивілізованого світу – Президент про видворення російських дипломатів
 • Про затвердження районної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки
 • 3868: Промова доктора Уляни Супрун на Зустрічі високого рівня щодо боротьби проти туберкульозу під час 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (переклад з англійської згідно з виступом)5 жовтня 2018: Промова доктора Уляни Супрун на Зустрічі високого рівня щодо боротьби проти туберкульозу під час 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (переклад з англійської згідно з виступом)!
  Промова доктора Уляни Супрун на Зустрічі високого рівня щодо боротьби проти туберкульозу під час 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (переклад з англійської згідно з виступом).
  Промова доктора Уляни Супрун на Зустрічі високого рівня щодо боротьби проти туберкульозу під час 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (переклад з англійської згідно з виступом)