Навігація

Календар
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Павло Ковтонюк: Усі заклади мають автономізуватись та укласти договори з НСЗУ до кінця 2018 року

До кінця 2018 року абсолютно усі заклади охорони здоров'я мають стати комунальними некомерційними підприємствами, а заклади, що надають первинну медичну допомогу, — укласти договори з НСЗУ. Це є ключовим завданням місцевої влади, підкреслив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час години запитань до Уряду у Парламенті 22 червня.

«Зараз регіонам дуже важливо мобілізуватися. Наша мета, щоби всі заклади первинної допомоги мали договори з Національною службою здоров’я та перейшли на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» до 2019 року. Перше, що треба зробити місцевій владі, — до кінця 2018 року автономізувати усі медичні заклади, згідно із законом про автономізацію №2002-8. Адже лише до кінця року закон передбачає особливий спрощений режим для цього процесу», — сказав Павло Ковтонюк.

Понад 9,5 мільйонів українців обрали своїх лікарів за 2,5 місяці національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї». Це яскравий приклад того, що і медики і пацієнти хочуть змін у ситемі охороні здоров’я та підтримують їх.

Наразі лідерами за кількістю декларацій про вибір лікаря у співвідношенні до населення є Вінницька (41%), Полтавська (35,3%), Харківська (35%), Чернівецька (29,3%), Житомирська (28,3%) області.

Найменше декларацій підписали у Сумській (10%), Закарпатській (14,4%), Черкаській (15,2%), Одеській (15,5%) і Запорізькій областях (16%).

«Керівництво областей-аутсайдерів у кампанії «Лікар для кожної сім’ї» повинно розуміти, що так воно позбавляє своїх медиків кращого доходу, а людей — кращого медичного обслуговування», — наголосив Павло Ковтонюк.

Які зміни у первинній медичній допомозі очікують українців з липня

2 липня 2018

Пацієнти та лікарі первинної медичної допомоги отримали новий список послуг, які держава гарантовано оплачує. 149 комунальних і 12 приватних закладів, що підписали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), до середини липня отримають перше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Про це 2 липня на спільному прес-брифінгу розповіли керівники МОЗ та НСЗУ.

161 ЗАКЛАД ОТРИМАЄ ПЕРШІ ОПЛАТИ ВІД НСЗУ

В Україні розпочинається фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом». До середини липня 161 заклад первинної медичної допомоги – 149 комунальних та 12 приватних — отримає перші оплати від НСЗУ за єдиним тарифом за надання визначеного пакету послуг. Це більше 1000 амбулаторій у 20 областях та у Києві. Загалом ці заклади обслуговують понад 8 млн людей.

«Відтепер саме Національна служба здоров’я є фінансовим гарантом того, що «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен пацієнт має знати  чіткий перелік послуг, які він отримає безоплатно і за який сплатила держава в особі НСЗУ. Відтепер в Україні це відбувається в усьому цивілізованому світі, де в центрі медичного обслуговування стоїть конкретна людина, а не система. Ми відходимо від неефективного радянського підходу. Віднині держава — для людини, а не людина - для держави. Саме НСЗУ є провідником до цих змін, фінансовим партнером нових, прозорих та чесних відносин між пацієнтом та лікарем», — заявив голова НСЗУ Олег Петренко.

ЄДИНИЙ ТАРИФ — ЄДИНИЙ СТАНДАРТ ПОСЛУГ

1 липня почав діяти наказ МОЗ №504 від 19 березня 2018 року, який визначає чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги.

Вперше українці матимуть однаковий стандарт обслуговування та послуги на «первинці», за які сплачено з їхніх податків. Неважливо, де працює їхній лікар: у комунальній амбулаторії, приватній клініці чи організував власну практику як лікар-ФОП.

Якщо ви ще шукаєте свого лікаря, не хвилюйтеся — вам надасть медичну допомогу ваш дільничний лікар. До кінця 2018 року держава оплачує медзакладам послуги і за деклараціями, і за територіальним принципом.

Заклади спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги у 2018 році будуть утримуватися з медичної субвенції і працюватимуть, як і раніше. У 2019 році в кількох окремих областях розпочнуть пілотні проекти з фінансування за тарифами на медичні послуги у спеціалізованих медичних закладах. У 2020 році заклади всіх рівнів медичної допомоги перейдуть на фінансування за тарифом з чітким переліком послуг.

«Завдяки спільним зусиллям ми змінюємо підхід до обслуговування пацієнтів. Щодня я отримую повідомлення з подяками від українців — лікарі самі дзвонять пацієнтам і запрошують підписати декларацію. Мені написала родина з дітьми та двома літніми людьми старше 80 років із Запоріжжя. Фельдшер Людмила Єжова запросила їх підписати декларацію з сімейним лікарем. І ось ця родина відтепер має лікаря, який дбає і про маленьких, і про великих. Це дуже велика цінність, доступна відтепер для кожного українця. Це тільки початок. І ми йдемо до того, що у 2020 році усі медичні послуги, що оплачуватиме держава, будуть у чіткому і прозорому списку», — підкреслила в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун.

ЗАРПЛАТИ МЕДИКІВ — У РУКАХ ГОЛОВНИХ ЛІКАРІВ

Тепер медзаклади вільні у формуванні своєї політики оплати праці. Тарифні сітки і штатні розписи тепер не діють в автономних медзакладах. А зарплата — предмет домовленості головного лікаря і його співробітників.

МІСЦЕВА ВЛАДА - ПОВНОПРАВНИЙ УЧАСНИК ЗМІН У СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

«Велику роль у впровадженні змін в охороні здоров’я грає місцева влада. Громада є власником комунальних закладів і має забезпечити і комп’ютери та розхідні матеріали, і обладнання за табелем оснащення для закладів первинки, і ухвалити рішення про автономізацію медзакладів. Усе це є обов’язковим для підписання договору між закладом і НСЗУ. НСЗУ гарантує оплату медичної послуги за ринковим тарифом, а місцева влада має забезпечити фізичну доступність до цієї послуги — відповідну інфраструктуру. Завдання місцевої влади – автономізувати усі медичні заклади до кінця 2018 року. Це все одно доведеться робити, але спеціальні спрощені умови діють тільки цього року», – підкреслив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

До 2019 року усі заклади первинної медичної допомоги мають перейти на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за договорами з НСЗУ.

Нагадаємо, у квітні розпочалася національна кампанію «Лікар для кожної сім’ї».

За 3 місяці 10,8 мільйонів людей зробили свій вибір — це кожний четвертий українець. Це найкраща ілюстрація того, що лікарі і пацієнти готові до змін.

У системі «Електронне здоров’я» зареєстровані понад 22 тисячі лікарів первинної медичної допомоги. Усі вони підписують декларації з пацієнтами. Найбільше сімейних лікарів — понад 14 тисяч. Педіатрів — понад 4 тисячі.

Як заклади «первинки» працюватимуть за договорами з НСЗУ: розповідають головні лікарі

3 липня 2018

1924

Трансформація охорони здоров’я внесла значні зміни у роботу закладів по усій країні. І мова не лише про перехід на нову модель фінансування. Медзаклади змінюють підхід до роботи з пацієнтами і дбають про сервіс. Ми розпитали головних лікарів п’яти закладів, які уклали договори з НСЗУ, що уже змінилось у їхній роботі і що планують реалізувати найближчим часом.

У ЧУГУЄВІ РОЗРОБИЛИ МЕХАНІЗМ ДЛЯ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ПОСЛУГ

У Чугуївському центрі первинної медико-санітарної допомоги Харківської області готувалися до змін ще з минулого року. У тому числі це допомогло їм потрапити у число перших комунальних закладів, які підписали договори з Національною службою здоров’я.

У Центрі впевнені: найперше зміни мають відчути пацієнти. Передусім, у Чугуєві зосередилися на якості медичних послуг. Планують оцінювати цей показник за задоволеністю пацієнтів і наявністю скарг. Також враховуватимуть показники виявлення онкозахворювань на ранній стадії, рівень захворюваності, які відстежуються в Центрі. Впроваджувати нову систему оплати лікарям планують із серпня-вересня.

«Плануємо диференціювати заробітну платню лікарів і медичних сестер залежно від кількості підписаних декларацій і якості надання медичних послуг. Вже маємо лідерів, які підписали понад тисячу декларацій. Але будемо стежити щоби через велику кількість декларацій не страждала якість послуг», — розповідає головний лікар Чугуївського ЦПМСД Тетяна Черевань.

У своєму фінансовому плані в Центрі передбачили й оновлення технічного оснащення.

«Із збільшенням фінансування будемо розглядати можливість укріплення матеріальної бази. Хотілося б оновити електрокардіографи, придбати більш сучасні глюкометри, придбати пересувний УЗД-апарат — він знадобиться у роботі виїзних амбулаторій», - каже Тетяна Черевань.

У ЦПМСД достатньо лікарів, але більшість із них пенсійного і передпенсійного віку, тому готують зміну – зараз у Центрі п’ятеро інтернів.

«Одній з наших лікарок 81 рік, і вона на рівні з усіма працює на планшеті. Може сама заповнювати дані декларації у системі, хоча зазвичай, звісно, це робить медсестра. І пацієнти до неї охоче йдуть», — говорить головний лікар. 

У Чугуєві ще в 2017 році одні з перших в Україні провели ярмарку здоров’я, де розповідали людям про зміни у первинній медичній допомозі. Роботу з пацієнтами продовжують і зараз — організовують спільно з райдержадміністрацією щотижневі виїзди в села району. На зустрічах мешканцям розповідають про реформи в країні, зокрема лікарі — про зміни в охороні здоров’я. Селяни задають питання про підписання декларацій про вибір лікаря. Також діє виїзна амбулаторія, до якої входять представники Центру — лікарі та інженер-програміст, який допомагає налагодити інтернет-зв’язок у віддалених селах, щоб і там люди могли обрати своїх лікарів.

Обрали своїх лікарів 33% людей, що проживають на території, яку обслуговує Центр.

У МІСТІ СЕЛИДОВЕ ФІНАНСУВАННЯ РОЗПОДІЛЯТЬ НА ЗАРПЛАТИ, РЕМОНТ І РЕЗЕРВНИЙ ФОНД

У Центрі ПМСД м.Селидове на Донеччині вже підрахували, що в липні отримають на 40% більше грошей, ніж за субвенцією. Загалом за липень заклад отримає близько 1,6 млн грн на свій рахунок.

«Додаткові гроші частково підуть на збільшення зарплатні, ще частина на створення резервного фонду, решту плануємо витратити на розвиток сервісу. Плануємо придбати телевізори, які слугуватимуть для інформування пацієнтів про кожного лікаря. В майбутньому у трьох амбулаторіях заплановано проведення  ремонтів, на це вже розроблені проекти, в яких закладена відкрита реєстратура, зони очікування для дітей і дорослих», — ділиться планами головний лікар Центру Олена Марченко.

У Центрі завчасно переглянули штатний розпис, тепер майже у кожній амбулаторії працює один лікар і одна медична сестра — це, за словами головного лікаря, дозволить підняти заробітну платню не тільки лікарям, а й медичним сестрам.

Щоб потрапити у першу хвилю підписантів договорів з НСЗУ, у Селидовому серйозно підійшли до впровадження змін. Готувалися 4 місяці — з грудня 2017 року до квітня 2018 року. Головний лікар Центру проводила зустрічі з депутатами міської ради, на підприємствах, у школах, з мешканцями міста, де розповідала про кампанію з вибору лікаря. Також неодноразово виступала на телебаченні.

Понад 20% населення підписали декларації в перший місяць кампанії. У цей період лікарі працювали з 7 ранку до 7 вечора, а також у суботу. Хід кампанії висвітлювали місцеві медіа. Для полегшення вибору на сторінці закладу у «Фейсбуку» є інформація про всіх лікарів. Коли активність у підписанні декларацій спаде – планують провести ярмарку здоров’я.

Троє лікарів уже набрали оптимальну кількість пацієнтів й отримують за це премії.

«Коли розробимо новий колективний договір, у вересні, введемо індикатори для диференціювання заробітної плати. Вони будуть залежати від кількості пацієнтів, скарг, заповнення медичної документації тощо», — розповідає головний лікар Селидівського ЦПМСД Олена Марченко.

Зараз підписали декларації 55% людей, що живуть на території, яку обслуговує Центр.

ПЛАНИ КРЕМЕНЧУКА: 100% ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП’ЮТЕРАМИ І ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРПЛАТИ МЕДИКАМ

«Будемо фінансово мотивувати тих лікарів, з якими люди підписали найбільше декларацій, перерозподіляти кошти на їхню користь. Також плануємо покращити матеріально-технічну базу, вже проводимо ремонти в кількох амбулаторіях. Зараз розпочнемо з головним економістом планувати бюджет з урахуванням коштів, які отримаємо від НСЗУ», — розповідає директор Кременчуцького ЦПМСД №3 Полтавської області Марія Чернявська.

У Кременчуці за сприянням міської влади, підготовка до підписання договорів з НСЗУ закладами «первинки» почалась  за рік. Першою чергою автономізувалися, комп’ютеризували заклади. Зараз амбулаторії забезпечені комп’ютерами на 75%, у серпні планують докупити решту. Багато працівників не вміли користуватись комп’ютером, але після спеціального навчання швидко ввійшли у курс справи.

З лютого 2018 року розпочали зустрічі з людьми в контактних центрах, комунальних закладах, на підприємствах, де розповідали про реформу, як обрати лікаря та підписати з ним декларацію, а також презентували заклад і лікарів. Презентації робили і на міських заходах — «Серце до серця», День молоді. Під час зустрічей роздавали інформаційні брошури.

Зараз підписали декларації 25% населення, що проживає на території, яку обслуговує Центр.

У НОВІЙ БОРОВІЙ ПРАЦЮВАТИМУТЬ НАД ЗБІЛЬШЕННЯМ ЗАРПЛАТНІ МЕДСЕСТРАМ

Із входженням у реформу у КНП «ЦПМСД» Новоборівської селищної ради Житомирської області очікують значне підвищення фінансування. Медична субвенція на перше півріччя 2018 року становила 1,102 млн грн. Цих коштів було недостатньо, тому з місцевого бюджету додатково було виділено ще 110 тис. грн. За договором з НСЗУ, попередньо, ця цифра зросте на 45% — до 1,600 млн грн.

«За допомогою фахівців Харківської експертної групи підтримки медичної реформи зараз візьмемося за детальне планування бюджету. 90% коштів використаємо для виплати заробітної плати медичним працівникам. Дохід лікарів відображатиме їхню реальну роботу, також надбавки матимуть медсестри. При диференціації будемо враховувати кількість підписаних декларацій, рівень вакцинації, виявлення онкозахворювань, туберкульозу на ранній стадії, рівень задоволеності та відсутність скарг від пацієнтів. Не більше 20% цієї частки, яка піде на зарплати, буде виділено на утримання адміністративно-господарчого персоналу», – розповідає головна лікарка Тетяна Стринадко.

У Центрі оптимізували штатний розпис. Це дозволило зробити надбавку фельдшерам у ФАПах.

«З жовтня ухвалимо новий колективний договір. Зараз заробітні плати лікарів відповідають кількості підписаних декларацій. Лікар, який має найбільше декларацій, отримує 9,5 тис грн. Та, яка відстає на 50-60 декларацій, – 8,5 тис грн. Лікар, у якого менше половини від лідера декларацій, – 7 тис грн. Лікар, з яким підписали поки що тільки 400 декларацій, – у нього 4 тис грн. Отже, у нас немає потреби різко змінювати їхні зарплати. Будемо працювати над збільшенням зарплатні медсестрам, бо зараз санітарка з усіма надбавками має на 300-400 грн більше, а це не правильно», – вважає головна лікарка.

У Новій Боровій одними з перших в області автономізували Центр первинної медико-санітарної допомоги. Рішення про реорганізацію закладу прийняли ще 23 жовтня 2017 року завдяки підтримці місцевої влади. Навесні на сходах сіл в усіх п’яти старостинських округах, які входять до об’єднаної територіальної громади, представники закладу розповідали про майбутні зміни.

«Робили акцент на тому, що кожен тепер має право вільно обрати свого лікаря. Пропонуємо свідомо обирати, консультуватися, спілкуватися з лікарями. На дверях висять оголошення: «Тільки ви маєте право вибирати, ніхто не має права впливати на ваш вибір», – каже Тетяна Стринадко.

У 2018 році тут очікують будівництва нової амбулаторії за програмою розвитку сільської медицини. Наразі відбувається оформлення земельної ділянки під майбутню амбулаторію.

Зараз підписали декларації 40% населення, що проживає на території, яку обслуговує Центр.

У КАНЕВІ ВПРОВАДЖУЮТЬ ЗМІНИ РАЗОМ З МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ

Канівський ЦПМСД Черкаської області реорганізували в рекордні терміни, щоб підписати договір з Національною службою здоров’я у першу хвилю. У першу чергу, завдяки співпраці з місцевою владою, за словами головної лікарки Валентини Андрон. Після прийняття рішення про реорганізацію комунального закладу 28 лютого 2018 року на черговій сесій прийняли рішення про створення КНП 30 травня, а 31 травня — вже подали заявку на договір в НСЗУ. За один день, попередивши всіх членів комісії, затвердили передавальний акт, зареєстрували юридичну особу і підписали додаткову угоду з головою районної ради, подали заявку на створення ЕЦП. Для порозуміння з депутатами головна лікарка Центру брала участь у сесіях місцевих рад, працювала з депутатами місцевих громад. 

Щоб допомогти людям зорієнтуватись у виборі лікаря була проведена пресс-конференція з місцевими ЗМІ та опублікована інформація про всіх лікарів ЦПМСД в місцевій газеті, на сторінці Центру в соціальній мережі Facebook.

Зараз підписали декларації 28% населення, що проживає на території, яку обслуговує Центр.

  • Сергій Кузьменко: На Кіровоградщині проводиться системна робота, покликана змінити охорону здоров'я на краще
  • Оновлення закладів охорони здоров'я – першочергове завдання керівників територій, - голова ОДА
  • Глава Уряду про новий етап децентралізації: Середньострокове планування має стати пріоритетом
  • Передача земель у власність ОТГ має завершитися до кінця 2018 року,– Прем’єр-міністр
  • Під час засідання Ради регіонального розвитку, що відбулася 24 жовтня у Києві, Президент і Прем’єр-міністр ще раз наголосили на важливості медичної реформи.
  • 3707: Павло Ковтонюк: Усі заклади мають автономізуватись та укласти договори з НСЗУ до кінця 2018 року6 липня 2018: Павло Ковтонюк: Усі заклади мають автономізуватись та укласти договори з НСЗУ до кінця 2018 року!
    Павло Ковтонюк: Усі заклади мають автономізуватись та укласти договори з НСЗУ до кінця 2018 року.
    Павло Ковтонюк: Усі заклади мають автономізуватись та укласти договори з НСЗУ до кінця 2018 року