Навігація

Календар
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Сьогодні, 04 серпня 2020 року відбулася робоча зустріч голови районної державної адміністрації Володимира ОСІЄВСЬКОГО на території Піщанобрідської сільської ради. Метою зустрічі стало питання діяльності керівника КП «Добровеличківського центру первинної медико-санітарної допомоги».

Докладніше...>>>

6–13 квітня в Україні триватиме Тиждень громадського здоров’я, що відбудеться на виконання відповідного розпорядження Кабміну з ініціативи Центру громадського здоров’я.

У рамках Тижня заплановано та проведено, зокрема, першу всеукраїнську конференцію з громадського здоров’я, де професіонали обговорювали низку актуальних питань:

боротьбу з тютюнопалінням;

реформування системи крові;

здорове харчування;

подолання епідемій СНІДу і туберкульозу;

реформування системи охорони здоров’я в Україні тощо.

Серед запрошених експертів — фахівці з досвідом роботи у ВООЗ, представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Національної служби здоров’я України, розробники першої електронної системи eHealth та ін.

Крім того, 13–14 квітня у Києві на території ВДНГ відбудеться науково-практична конференція «Складові громадського здоров’я» для медичних фахівців.  

Також в Україні відбудуться регіональні заходи з популяризації здорового способу життя — флешмоби, масові руханки, форуми тощо.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я «громадське здоров'я – це наука та практика попередження захворювань, продовження життя і зміцнення здоров'я шляхом організованих зусиль суспільства» (Acheson, 1988; ВООЗ).

Дана концепція визначає «систему громадського здоров’я» як комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, продовження активного та працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднаних зусиль усього суспільства.

Система громадського здоров’я повинна доповнювати систему медичного обслуговування, стримувати витрати на нього та впливати на доступність медичної допомоги для найбільш уразливих верств населення.

Існує 10 основних оперативних функцій громадської охорони здоров'я, які можуть бути адаптовані і використані країнами, під керівництвом і за підтримки ВООЗ, з метою оцінки і планування дій щодо посилення потенціалу та послуг громадської охорони здоров'я:

Базові оперативні функції

Епіднагляд та оцінка стану здоров'я і благополуччя населення.

Моніторинг та реагування на небезпеки для здоров'я і при надзвичайних ситуаціях в галузі охорони здоров'я.

Захист здоров'я, включаючи забезпечення безпеки навколишнього середовища, праці, харчових продуктів тощо.

Зміцнення здоров'я, включаючи вплив на соціальні детермінанти і скорочення нерівностей за показниками здоров'я.

Профілактика хвороб, включаючи раннє виявлення порушень здоров'я.

Оперативні функції, що сприяють наданню послуг

Забезпечення стратегічного керівництва в інтересах здоров'я і благополуччя.

Забезпечення сфери громадського здоров'я кваліфікованими кадрами достатньої чисельності.

Забезпечення стійких організаційних структур і фінансування.

Інформаційно-роз'яснювальна діяльність (адвокація), комунікація та соціальна мобілізація в інтересах здоров'я.

Сприяння розвитку досліджень у сфері охорони здоров'я для наукового обґрунтування політики і практики.

Ці функції зосереджені навколо трьох основних напрямків надання послуг: захисту здоров'я, профілактики хвороб і зміцнення здоров'я. Вони підтримуються надійною аналітичною діяльністю і посилюються функціями, які сприяють наданню послуг.

30 листопада 2016 року Уряд ухвалив Концепцію розвитку системи громадського здоров’я в Україні.

Ухвалення документу допоможе створити єдину систему профілактичної медицини. Пріоритетом розвитку такої системи є принцип, при якому інтереси здоров'я мають враховуватися в усіх сферах державної політики. Це, зокрема, буде можливо через налагодження ефективного механізму співпраці з усіма центральними органами виконавчої влади, щоб обмінюватися інформацією про фактори, що впливають на стан здоров'я населення. Це означає, що кожен керівник центрального та місцевого органу виконавчої влади буде враховувати наслідки своїх рішень для здоров’я населення і надавати пріоритет заходам, які допоможуть людям уникнути хвороб і травм.

Концепція визначає засади, напрями, завдання, механізми і строки розбудови системи громадського здоров'я з метою формування та реалізації ефективної державної політики для збереження та зміцнення здоров'я населення, збільшення тривалості та покращення якості життя, попередження захворювань, продовження активного, працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об'єднання зусиль усього суспільства.

Слід зазначити, що система громадського здоров'я - основа профілактичної медицини, що втілює основні системні заходи у сфері охорони здоров'я та спрямована на збереження як популяційного, так й індивідуального здоров'я населення.

Це не швидкий процес з великою кількістю складових. Ухвалення документу запроваджує процес стратегічного планування розвитку системи із залученням зацікавлених сторін, планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Концепція закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я і запобігання захворювань, які відчує кожен громадянин України.

На початку XXI століття провідною причиною смерті є хронічні неінфекційні захворювання. Збільшити тривалість життя населення в економічно розвинених країнах вдалося не через підвищення якості лікування, а завдяки зниженню захворюваності шляхом первинної профілактики.

Головною діючою особою в реалізації заходів з профілактики неінфекційних захворювань, їх популяризатором та пропагандистом має стати сімейний лікар, який володіє унікальною інформацією про стан здоров’я кількох поколінь родини, у тому числі про спадкові та набуті захворювання, і може скласти оптимальну програму профілактики для конкретного пацієнта.

Реформування вітчизняної системи охорони здоров’я передбачає посилення профілактичної складової в діяльності сімейного лікаря. Профілактика має бути не проектом, а повсякденною роботою фахівця первинної ланки й займати не менше 30% його робочого часу. Найбільшого значення набувають короткочасне мотиваційне консультування пацієнтів, пропаганда здорового способу життя, формування груп ризику та проведення скринінгів. Організація роботи установ первинної медичної допомоги надає можливість поєднувати лікувальну та профілактичну діяльність. Остання передбачає первинну профілактику, спрямовану на запобігання виникненню захворювань і ранню діагностику, особлива роль у якій належить пропаганді здорового способу життя, а також вторинну профілактику рецидивів хронічних захворювань.

Успіх профілактичної діяльності лікаря залежить не тільки від його професійних знань, а й переконань. Важливо, щоб лікар сам відмовився від куріння, інших шкідливих звичок, правильно харчувався, не мав надмірної маси тіла, не зловживав алкоголем, займався фізичним розвитком тощо. У профілактичну діяльність сімейного лікаря повинні впроваджуватися сучасні підходи: переорієнтація від масової до індивідуальної профілактики, створення мережі шкіл здоров’я, проведення анкетувань і соціологічних досліджень, масових акцій для населення - спільно з іншими службами (освітніми закладами, спортивними установами, громадськими організаціями, засобами масової інформації) тощо.

 

 

Національна служба здоров’я України опублікувала на своєму сайті відкриті дані про те, як працює первинна ланка медицини після трансформації.

Пацієнти, медики та керівники закладів первинної медичної допомоги, представники місцевої влади відтепер зможуть знайти багато корисної інформації — від мапи медзакладів до вікової структури пацієнтів того чи іншого медзакладу. Дані у відкритому доступі на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за посиланням: https://goo.gl/6hr4uk

Оновлення даних буде відбуватися раз на місяць. Розповідаємо, яку корисну інформацію можна знайти.

Інформація для пацієнтів

Пацієнт може знайти зручний для себе заклад, де працює сімейний лікар, терапевт або педіатр. Наприклад, ви шукаєте медзаклад біля дому або роботи. Можливо, для батьків важливо підписати декларацію дитині з педіатром, який знаходиться поряд з дитячим садочком. Або вам принципово отримувати послуги в приватних закладах, тож ви можете перевірити, які саме приватники уклали договір з НСЗУ та чи зручно вам до них буде їздити. Тепер ця інформація в повному обсязі відображається на карті за посиланням. Там же пацієнт може знайти контакти закладу — адресу та номер телефону.

 У дешборді реалізували довгоочікувану можливість дізнатися про свого лікаря більше. У системі відображаються всі лікарі, у яких є хоча б одна декларація. Ви можете перевірити, чи обраний вами лікар може ще брати пацієнтів.  

Для лікарів

Лікар може перевірити, скільки у нього пацієнтів, вікову структуру своїх пацієнтів та розмежування за статтю. Також сімейні лікарі, терапевти та педіатри можуть відслідковувати, чи має їх медичний заклад контракт з НСЗУ.  

Для керівників медзакладів

Керівники медзакладів первинки можуть відслідковувати всі необхідні дані щодо своїх закладів: кількість декларацій у лікарів їхнього закладу, тенденцію підписання декларацій у своєму закладі.

Крім того, можна проаналізувати конкурентне середовище в своєму регіоні. Наприклад, відслідкувати, скільки лікарів відкрили власну приватну практику за останній місяць та спрогнозувати можливий відтік пацієнтів. Також вони можуть співставити кількість лікарів і декларацій у закладах поблизу, або у тих, які працюють у подібних умовах і оцінити потенціал свого закладу.

Для органів місцевої влади та ДОЗ

Для тих, хто планує розвиток системи здоров’я області, району, міста, села чи ОТГ, система надає великі можливості для аналізу статистичних даних. Для стратегічного планування, наприклад, важливо визначити необхідну кількість лікарів та молодшого медперсоналу на певних територіях чи в закладах, їхню спеціалізація. Є можливість планувати кампанії із заохочення стежити за своїм здоров’ям, відстежуючи, представники яких вікових груп найменше обрали своїх лікарів.  

Також цей інструмент дозволяє вирішувати тактичні задачі. Наприклад, керівництво району може заохотити фахівця перейти з одного закладу до іншого, побачивши, де менше декларацій припадає на одного лікаря. Крім цього, представники місцевої влади можуть побачити цілісну картину щодо укладання договорів закладами з Національною службою здоров’я.

Роз’яснення: легку форму депресії можна вилікувати без медикаментів, за допомогою певних психотерапевтичних методів. Але при середній та важкій формі може знадобитись медикаментозне лікування і психотерапія з кваліфікованими спеціалістами.

Самолікування депресії антидепресантами є дуже небезпечним. Антидепресанти можна примати тільки за призначенням лікаря. Нехтування цим правилом може призвести до посилення депресії. Депресія належить до тих захворювань, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта, але ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Саме тому ліки від депресії уже з наступного року можна буде отримати безкоштовно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки».

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Повністю матеріал на сайті: http://moz.gov.ua/article/health/depresija-serjoznishe-nizh-mi-zvikli-dumati

 

 

Верховна Рада ухвалила в другому читанні внесений президентом України Петром Порошенком законопроект (№7117) про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості.

Законом визначено правові, організаційні основи та напрямки регулювання розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного медичного обслуговування. Законом, зокрема, встановлено, що підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямків державної політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку. Підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розробки, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на поліпшення, збереження і відновлення здоров'я населення, надання субвенцій із Державного бюджету України місцевим бюджетам для розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості.

Окремо в документі прописано програму підтримки телемедицини. Зокрема, в законопроекті визначаються такі поняття як "телемедицина", "надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини", "телемедичні послуги", "телемедичне консультування", "телемедичний консиліум", "телеметрія", "домашнє телеконсультування". У МОЗ пояснили, що суть телемедицини полягає в тому, що фельдшерські пункти в сільській місцевості, або автомобілі швидкої допомоги, які приїжджають на виклик в сільській місцевості, будуть обладнані засобами зв'язку зі спеціальними центрами, в яких 24/7 чергуватимуть вузькопрофільні фахівці. Медпрацівник або фельдшер, що приїхав на виклик, маючи спеціальне обладнання, може провести обстеження пацієнта і за наявності сумнівів зможе передати результати аналізів або проконсультуватися з вузькопрофільних фахівцем, який зможе більш точно поставити діагноз і скоординувати подальші дії. За словами МОЗ, значення цього законопроекту полягає не в проведенні інтернету, а в самому запровадження подібної практики в законодавче поле, бо раніше медики з побоюванням ставилися до дистанційного консультування пацієнтів.

 

11 вересня 2017 року під головуванням Президента України відбулася нарада з питань реформування сільської медицини. На  нараду були запрошені  головні лікарі районів України в тому числі  головний лікар КЗ «Добровеличківський РЦ ПМСД» Павленко Ю.В., головний лікар Добровеличківської центральної районної  лікарні   Гинькут П.В. та головний лікар КЗ «Помічнянська  лікарня»  Рудий Ю.І. 

Докладніше...>>>