Навігація

Календар
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Роз’яснення: легку форму депресії можна вилікувати без медикаментів, за допомогою певних психотерапевтичних методів. Але при середній та важкій формі може знадобитись медикаментозне лікування і психотерапія з кваліфікованими спеціалістами.

Самолікування депресії антидепресантами є дуже небезпечним. Антидепресанти можна примати тільки за призначенням лікаря. Нехтування цим правилом може призвести до посилення депресії. Депресія належить до тих захворювань, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта, але ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Саме тому ліки від депресії уже з наступного року можна буде отримати безкоштовно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки».

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Повністю матеріал на сайті: http://moz.gov.ua/article/health/depresija-serjoznishe-nizh-mi-zvikli-dumati

 

 

Сьогодні, 7 грудня, Верховна рада ухвалила законопроект №7116, що гарантує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету.

Цей проект закону є важливим для комплексного впровадження медичної реформи. Його ухвалення дозволить розпочати у 2018 році зміни на первинній ланці./

Народні депутати розглянули  у другому читанні законопроект №7116, який забезпечить фінансування змін у системі охорони здоров’я. За прийняття  закону проголосувало 265 депутатів.

Ухвалення цього законопроекту дозволить розпочати у 2018 році зміни на первинній ланці: заклад, у якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, що уклав з ним

договір. А з 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України.

Додаткові кошти в охорону здоров'я також зможуть інвестувати органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що 19 жовтня Парламент ухвалив законопроект №6327, реалізація якого передбачає якісні і докорінні зміни у системі охорони здоров’я.

Для комплексного впровадження медичної реформи важливими також є ухвалені Парламентом законопроекти №7116, що гарантує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету, та №7117, що передбачає додаткове фінансування мережі медичних закладів у сільській місцевості.

*Очікується, що найближчим часом всі три законопроекти про медичну реформу підпише Президент Петро Порошенко. Це запустить механізм якісних змін в системі охорони здоров’я.*

 

 

 

Наразі очікується публікація відповідного наказу Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Перехід на нові професії розпочнеться з 2018 року. Стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я, будуть збережені. А щоб перехід на нові професії був поступовим та плавним, наразі МОЗ повертає попередні професійні назви робіт – "фельдшер з медицини невідкладних станів”, “лікар-терапевт”, “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу”, “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації”.

Для поступового переходу на нові професії, МОЗ повертає попередні назви робіт. Актуальними залишаються професійні назви робіт "фельдшер з медицини невідкладних станів”, “лікар-терапевт”, “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу”, “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації”. При цьому будуть створені ініціативи для існуючих працівників переходити в нові професії.

Наступним кроком Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приведе у відповідність пов’язані із цими змінами нормативні-правові акти. При цьому за працівниками буде збережено стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я.

Нагадаємо, що зміни назв посад будуть вноситись відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Так, у 2017 році до державного класифікатора професій були введені нові професійні назви робіт: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”.

Фельдшери з медицини невідкладних станів зможуть перекваліфікуватись на парамедиків. Також буде змінено назву роботи “лікар-терапевт” на “лікар внутрішньої медицини”, “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” буде змінено на “асистент ерготерапевта”.

Нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні внесений президентом України Петром Порошенком законопроект (№7117) про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості.

Законом визначено правові, організаційні основи та напрямки регулювання розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного медичного обслуговування. Законом, зокрема, встановлено, що підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямків державної політики у сферах охорони здоров'я та регіонального розвитку. Підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів з розробки, затвердження, фінансування, виконання державних цільових програм, спрямованих на поліпшення, збереження і відновлення здоров'я населення, надання субвенцій із Державного бюджету України місцевим бюджетам для розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості.

Окремо в документі прописано програму підтримки телемедицини. Зокрема, в законопроекті визначаються такі поняття як "телемедицина", "надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини", "телемедичні послуги", "телемедичне консультування", "телемедичний консиліум", "телеметрія", "домашнє телеконсультування". У МОЗ пояснили, що суть телемедицини полягає в тому, що фельдшерські пункти в сільській місцевості, або автомобілі швидкої допомоги, які приїжджають на виклик в сільській місцевості, будуть обладнані засобами зв'язку зі спеціальними центрами, в яких 24/7 чергуватимуть вузькопрофільні фахівці. Медпрацівник або фельдшер, що приїхав на виклик, маючи спеціальне обладнання, може провести обстеження пацієнта і за наявності сумнівів зможе передати результати аналізів або проконсультуватися з вузькопрофільних фахівцем, який зможе більш точно поставити діагноз і скоординувати подальші дії. За словами МОЗ, значення цього законопроекту полягає не в проведенні інтернету, а в самому запровадження подібної практики в законодавче поле, бо раніше медики з побоюванням ставилися до дистанційного консультування пацієнтів.

 

Симптоми грипу.

Зазвичай симптоми з являються раптово. Найчастіше це:

 • різке підвищення температури тіла (більше 38 С)
 • головний біль, біль у м язах, біль у горлі
 • нежить, кашель
 1. Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації.

      Якщо стан хворої людини погіршується, потрібна госпіталізація, адже тепер під загрозою її життя.

      Викликайте «швидку» або терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо є такі симптоми грипу:

 • обличчя стало дуже блідим, чи з явилося посиніння,стало важко дихати
 • температура не спадає впродовж довгого часу
 • багаторазове блювання та випорожнення
 • порушення свідомості - надмірна сонливість або збудження
 • біль у грудній клітці
 • з’явилися домішки крові у мокроті
 • показники артеріального тиску нижче норми

                       Ці симптоми грипу ігнорувати ні в якому разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно і затримка госпіталізації може призвести до смерті хворого.

 1. Як не захворіти на грип: профілактика.

     Найефективнішим засобом профілактики є вакцинація. Найбільш оптимальним є час введення вакцини - початок осені (вересень - жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендується проводити впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює імунітет, а надає можливість організму протистояти грипу. Імунітет після щеплення формується через 7-14 днів.

За рекомендацією ВООЗ для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону, щорічно змінюється штамів склад вакцин.

Для північної півкулі в сезоні 2017-2018 років у склад вакцини проти грипу  включені наступні штами вірусів:

 • А /Michigan/45/2015(H1N1)pdm09 –подібний вірус
 • A/Hong Kong/4801/2014(H3N2)- подібний вірус
 • B/Brisbane/60/2008

На сьогодні оновлений штамів склад затверджений для 4 вакцин проти грипу.

 1. Вакцини проти грипу:
 • ІНФЛУВАК (INFLUVAC) ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ, ПОВЕРХНЕВИЙ АНТИГЕН ІНАКТИВОВАНА, виробник АбботБіолоджикалз, Нідерланди
 • ВАКСИГРИП (VAXIGRIP) СПЛІТ ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ІНАКТИВОВАНА РІДКА виробництва Соанофі Пастер, Франція
 • ІНФЛУЕНЦА ВАКСІН, виробник Хуалан Біолоджикал Бактерін Ко., Лтд., Китай
 • ДЖІСІ ФЛЮ (GC FLU) ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ (РОЗЩЕПЛЕНИЙ ВІРІОН) ІНАКТИВОВАНА виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея.

        Щеплення проти грипу не входять до календаря  профілактичних щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених  законодавством.

 1. Кому необхідно зробити щеплення в першу чергу.

Усі засоби профілактики мають особливе значення для людей, що належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільщу  небезпеку, а вчасна регулярна профілактика здатна врятувати життя.  

Відомі такі групи ризику:

 • діти до 5 років (особливо – діти до 2 років)
 • вагітні жінки
 • люди віком від 65 років
 • люди з надмірною вагою
 • хворі на діабет
 • хворі на хронічні серцево - судинні захворювання
 • хворі на хронічні захворювання легень
 • люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями
 • люди, що перебувають на імуно- супресивній терапії

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси одужати без небезпечних ускладнень, а часто і вижити.

Крім того існують професійні групи ризику.

 • медичні працівники
 • вчителі й вихователі
 • продавці
 • водії громадського транспорту
 • усі, хто працює в багатолюдних місцях

        У цих людей не має ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

 1. Корисні звички.

        Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу  - щорічне щеплення, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

 • «Захворів – сиди вдома»

Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий, «трудовий героїзм» (коли хворі йде на роботу), лише сприятиме поширенню інфекції.

 • Уникайте близького контакту з хворим.

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

 • Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів, але якщо не має води і мила, використовуйте спрей для рук на спиртовій основі.

 • Намагайтеся не торкатися обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками до обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

 • Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення

Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищуйте поверхні до яких прикасався хворий, до якої часто торкаєтеся самі – вдома, на роботі, в навчальному закладі.

 • Привчить себе до корисних звичок.

Будьте фізично активними, уникайте стресу, випивайте багато рідини та харчуйтеся поживною їжею.

 

 1. Застерігаємо від надмірного та необгрунтованого призначення препаратів для лікування грипу та респіраторних інфекцій у дітей.

НЕ РЕКОМЕНДОВАНІ МОЗ УКРАЇНИ:

 • Антибіотики
 • Інтерферони
 • Антигістамінні препарати
 • Противірусні препарати (крім озельтамівіру та занамівіру за показаннями)
 • «Імуномодулятори»
 • «Сиропи від кашлю» (можуть бути шкідливі для дітей до 4 років)
 • «Комбіновані ліки від застуди»
 • Вітаміни (ефективність не доведена)
 • Рослинні препарати (ефективність не доведена)

         Нагадуємо, що проти вірусів ліків майже не існує. Тому вкрай важливо створити такі умови дитині, яка хворіє, щоб максимально полегшити маленькому організму боротьбу з інфекцією не заважаючи при цьому. Але якщо ускладнень запобігти не вдалося, треба лікуватися лише під наглядом лікаря, якого Ви обираєте, виконуючи його рекомендації.

11 вересня 2017 року під головуванням Президента України відбулася нарада з питань реформування сільської медицини. На  нараду були запрошені  головні лікарі районів України в тому числі  головний лікар КЗ «Добровеличківський РЦ ПМСД» Павленко Ю.В., головний лікар Добровеличківської центральної районної  лікарні   Гинькут П.В. та головний лікар КЗ «Помічнянська  лікарня»  Рудий Ю.І. 

Докладніше...>>>