Навігація

Календар
«    Листопад 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Публічний звіт голови Добровеличківскої районної державної адміністрації

 

Відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» дозвольте сьогодні прозвітувати перед вами про виконання Добровеличківською районною державною адміністрацією за 2017 рік делегованих їй районною радою повноважень.

Враховуючи широкий спектр означених повноважень та розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, мною, як головою районної державної адміністрації, та посадовими особами районної державної адміністрації послідовно здійснювались заходи, спрямовані на організацію забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів районної державної адміністрації, їх тісної співпраці (у межах компетенції) з виконавчими комітетами сільських рад, територіальними органами міністерств і відомств України та іншими суб’єктами діяльності, які зареєстровані на території району і беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення в життя вимог сьогодення.

Робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення.

Розв’язання основних економічних і соціальних проблем району здійснюється через підготовку та організацію виконання щорічних програм економічного і соціального розвитку району. У 2017 році районною державною адміністрацією розроблено та затверджено на сесіях районної ради ряд програм, які діяли, зокрема: програма економічного та соціального розвитку Добровеличківського району на 2017 рік; комплексна програма розвитку освіти Добровеличківського району «Освіта Добровеличківщини» на 2016-2020 роки, програма енергоефективності  Добровеличківського району на 2016-2020 роки; комплексна програма покращення транспортного обслуговування населення та забезпечення безпеки дорожнього руху в Добровеличківському районі на
2016-2020 роки, програма розвитку малого та середнього підприємництва у Добровеличківському районі на 2017-2019 роки; програма зайнятості  населення Добровеличківського району на 2018 - 2020 роки.

У програмах, з урахуванням пріоритетів та проблем, визначені першочергові завдання розвитку району та критерії їх досягнення, заходи координації дій районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та відомств, які спрямовані на реалізацію визначених завдань. З метою забезпечення їх виконання розроблено комплекс заходів з визначенням конкретних виконавців і строків виконання. Механізм контролю реалізації даних програм передбачає звітність про виконання завдань на засіданнях колегії районної державної адміністрації та на сесіях районної ради.

Значна увага приділяється забезпеченню економічного і соціального розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

З метою своєчасного врегулювання проблемних питань у галузі промисловості здійснюється щомісячний моніторинг роботи промислових підприємств району.

За оперативними даними протягом 2017 року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на загальну суму 32 221,7 тис. грн., що на 16782,62 тис. грн. або на 48% більше ніж у 2016 році. Слід зазначити, що обсяг реалізованої продукції збільшився у порівняні з відповідним періодом минулого року за рахунок збільшення обсягу реалізованої продукції
ТОВ «Влада – Агро» . За січень-грудень 2017 року обсяг реалізованої продукції у розрахунку на одиницю населення становить 959 грн., що майже вдвічі більше ніж у 2016 році.

Державна політика розвитку малого підприємництва на районному рівні здійснюється відповідно до затвердженої рішенням районної ради  Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Добровеличківському районі на 2017-2019 роки від 10 лютого 2017 року № 218

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів обласного (кошти обласного бюджету у межах бюджетних призначень на відповідний рік) та районного бюджету. Обсяг щорічних асигнувань, що спрямовуються на підтримку малого підприємництва за рахунок коштів районного бюджету, визначається рішенням Добровеличківської районної ради на відповідний бюджетний рік відповідно до Бюджетного кодексу України і Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні».

Крім того, на виконання окремих положень Програми спрямовуються зворотні кошти Регіонального фонду підтримки підприємництва в області та кошти з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Заходи з реалізації, обсяги та джерела фінансування районної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Добровеличківському районі на 2017- 2019 роки уточнюються щороку під час затвердження або внесення змін до державного, обласного, районного та місцевих бюджетів на відповідний рік.

Рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 292 внесено зміни до Програми, а саме збільшено обсяг фінансування Програми на 2017 рік з 10,0 тис.грн. до 40,0 тис. грн. для впровадження інвестиційних бізнес-проектів за пріоритетними напрямками.

Обсяг фінансування Програми на 2017 рік становить 40,0 тис. грн.

Обсяг фінансування Програми на 2018 рік становить 10,0 тис. грн.

Обсяг фінансування Програми на 2019 рік становить 10,0 тис. грн.

Відділом економічного розвитку та торгівлі районної державної адміністрації проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо дотримання вимог чинного законодавства з питань торгівлі. Значна увага приділяється якості обслуговування населення на території району, здійснюється координація цієї роботи. Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» контроль за дотриманням державної дисципліни цін також покладено на органи місцевого самоврядування.

Для забезпечення потреб населення району сільськогосподарською продукцією та продовольчими товарами належної якості за доступними цінами на території району щомісяця проходять ярмарки. З початку року на території Добровеличківського району проведено 25 ярмарок на яких була реалізована продукція власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників, зокрема м’яса, олії, овочів та круп’яних виробів.

З 20 по 23 вересня 2017 року в місті Кропивницький проходила Міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO — 2017», яка виступає платформою для вдосконалення виробництва сільськогосподарської продукції, впровадження та презентації новацій в усіх сферах агропромислового комплексу України та світу. У рамках виставки відбувся вже традиційний «Покровський ярмарок», де були представлені тематичні майданчики районів області з виставкою досягнень сільського господарства і промисловості. Експозицію Добровеличківщини на виставці було презентовано продукцію власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників та суб’єктів агропромислового комплексу району: ТОВ «Добровеличківський консервний завод плюс», ПП«Лідер ІН», ТОВ НВК «Еко-Гриб», ТОВ «Влада-Агро», ФГ «Неофіти», СФГ «Центр», ФГ «Васільєвої» та Піщанобрідський аграрний ліцей.

Одним з наповнювачів продовольчого ринку є роздрібна торгівля. Тому вона відіграє суттєву роль в соціальному та економічному розвитку району.

Торгівельна мережа району об’єднує 376 об’єктів, з них 330 – роздрібна торгівля, 19 – діяльність ресторанного господарства та 27 – аптек та аптечних закладів, а також 17 підприємств побутового обслуговування населення, 6 автозаправних станцій та 3 ринки.

Загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств району, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, що становить 121456,3 тис. грн., у розрахунку на одну особу в середньому за місяць становить 276,2 грн.

Питома вага роздрібного товарообороту Добровеличківського району в загальному його обсязі по Кіровоградській області становить
1,7 %. Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств(у порівняльних цінах) у 2017 року до 2016 року складає 116,1%.

У 2017 року на території району діяло 305 магазинів фізичних осіб-підприємців та 25 магазинів юридичних осіб, з них 204 магазини в сільській місцевості та 126 – в міській, але не зважаючи на це близько 20 населених пунктів залишились без торгівельного обслуговування. Так зокрема, за інформацією голів місцевих рад, а саме: Липнязької, Піщанобрідської, Гнатівської, Добровеличківської, Глинянської, Любомирської, Тернавської та Федорівської є необхідність у забезпеченні населення даних сільських рад товарами першої необхідності. Районною державною адміністрацією спільно з Добровеличківським районним споживчим товариством розроблено проект «Забезпечення віддалених малочислених населених пунктів продовольчими товарами першої необхідності та побутової хімії із застосуванням автолавки».

Рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 338 виділено кошти з районного бюджету на 2017 рік по КПКВК 0317450 «Сприяння розвитку малого та середнього підприємництва» у сумі 40 тис. грн. Відповідно до витягу з протоколу №4 засідання Наглядової ради Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області, дані кошти надаються, як співфінансування, для впровадження інвестиційного бізнес-проекту Добровеличківського районного споживчого товариства, а саме: «Забезпечення віддалених малочислених населених пунктів продовольчими товарами першої необхідності та побутової хімії із застосуванням автолавки».

Відповідно до делегованих районній державній адміністрації районною радою повноважень проводиться послідовна, цілеспрямована робота щодо залучення інвестиційних коштів в економіку та соціальну сферу району.

Протягом січня-вересня 2017 року освоєно 109525 тис. грн. капітальних інвестицій, що у розрахунку на одну особу становить 3251,4 грн. та складає 2,5%  до загального обсягу капітальних інвестицій області.

Створюються сприятливі умови для залучення інвестицій в аграрний сектор, технологічного переоснащення діючих та організації нових високотехнологічних підприємств із виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, на зазначені цілі використано понад 13 млн. 365,7 тис.грн. (реалізовано 9 інвестиційнійних проектів).

Формування позитивного міжнародного іміджу району є необхідним для забезпечення захисту його стратегічних інтересів, дотримання курсу на євроінтеграцію.

У 2017 році продовжено роботу щодо розвитку туристичної галузі, а саме подієвого туризму на території району.

Відроджено фестиваль української народної  творчості «Степограй» у с. Карбівка, в якому взяли участь співочі і танцювальні колективи, солісти, театри малих форм Світловодського, Благовіщенського, Гайворонського, Компаніївського, Новоукраїнського й Олександрівського районів Кіровоградської області. У «Степограї» також взяли участь творчі колективи Олександрійського училища культури. У фінальній частині фестивалю виступив Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії, гурт «Простір» із Чигирина, популярна українська співачка Ірина Федишин і гурт «ТІК».

У рамках фестивалю відділом культури і туризму та краєзнавчим музеєм було організовано виставку-ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва району та області. Добровеличківським краєзнавчим музеєм було підготовлено виставку туристичного потенціалу району, виготовлено та розповсюджено рекламну продукцію.

На території с. Карбівка діє туристично-розважальний комплекс «Хутір «Козацька долина», що надає послуги зеленого туризму.

24 серпня 2017 року з нагоди 26-ї річниці незалежності України в селі Скопіївка відбувся фестиваль «Ми – українці!». Земляків та гостей вітали учасники художньої самодіяльності Помічнянського  міського Палацу культури та Добровеличківського районного будинку культури. Хэдлайнерами цьогорічного фестивалю стали Анастасія Приходько, український рок-гурт «Брати Гадюкіни», гурт «Лісапетний батальйон», Олена Дарк, ансамбль барабанщиць, гурт «TOPOR ORCHESTRA», грузинський ансамбль «КАІА». Бажаючі мали змогу помилуватися та придбати на виставці-ярмарці кращі зразки традиційного та сучасного  народного мистецтва, виготовлені різними техніками. 

У галузі фінансових ресурсів у районі здійснюється комплекс заходів щодо наповнення доходної частини бюджету та економного використання бюджетних коштів.

  Всього до зведеного бюджету Добровеличківського району у 2017 році надійшло 391319,3 тис грн., в тому числі до загального фонду – 380806,7 тис. грн., що становить 103,1% від затвердженого з урахуванням внесених змін, до спеціального фонду – 10512,6 тис. грн. що становить 108,2% до затвердженого місцевими радами на відповідний період.

Власних і закріплених доходів загального фонду надійшло 156554,3 тис. грн., або 108,6% до затверджених місцевими радами показників на відповідний період при середньо-обласному показнику 107,8%, в тому числі: податок та збір на доходи фізичних осіб – 90877,0 тис. грн.
(104,6%, при середньо-обласному показнику – 106,0%), плата за землю – 31418,7 тис. грн. (111,6%, при середньо-обласному показнику – 109,3%), єдиний податок – 23327,8 тис. грн. (115,3%, при середньо-обласному показнику – 112,5%)

Порівняно з аналогічним періодом минулого року у співставних умовах приріст власних і закріплених доходів забезпечено на загальну суму 48539,9 тис. грн. або 44,9% при середньо-обласному показнику – 37,6%, в тому числі: податок та збір на доходи фізичних осіб – 53,6 %, при середньо-обласному показнику – 47,1%, плата за землю – 23,5% при середньо-обласному показнику – 20,2%.

До спеціального фонду місцевими радами протягом січня-грудня залучено 8733,9 тис. грн. власних доходів, що становить 110,1% до затвердженого місцевими радами, в тому числі власні надходження бюджетних установ – 7060,0 тис. грн. (106,3%).

З місцевих бюджетів Добровеличківського району ( з урахуванням коштів субвенцій з державного бюджету) у січні-грудні 2017 року проведено касових видатків на загальну суму 394715,4 тис. грн., що становить 97,9% до затвердженого на рік з урахуванням внесених змін, у тому числі по загальному фонду 366863,0 тис. грн. (98,5%), по спеціальному фонду – 27852,4 тис. грн. (91,5%).

Протягом 2017 року забезпечено своєчасну виплату заробітньої плати з нарахуванням працівникам бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розраунків за послуги водопостачання та водовідведення, електричну енергію, послуги звязку, які споживаються бюджетними установами. Станом на 01 січня 2018 року прострочена кредиторська заборгованість з оплати енергоносіїв та комунальних послуг відсутня. 

Виконуючи делеговані повноваження в галузі дорожньої інфраструктури районна державна адміністрація на проведення поточних ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Добровеличківському районі залучала кошти з бюджетів місцевих рад та районного бюджету для співфінансування. Так, за рахунок коштів місцевих бюджетів на фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг заплановані кошти у сумі 7 млн 768,9 тис.грн , станом на
01 грудня  2017 року фактично використано -7 млн 438,8 тис.грн. Підрядними організаціями, виконавцями робіт є філія «Добровеличківський райавтодор» на загальну суму 2 млн 582 тис грн, Добровеличківська МПШПД та «Новоархангельська ДЕД». 

Районною державною адміністрацією вживаються заходи щодо якісного забезпечення перевезень пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, забезпечення автобусним сполученням всіх населених пунктів району, покращення умов перевезення пасажирів.

З початку 2017 року здійснювалося перевезення пасажирів на 4 маршрутах загального користування, які не виходять за межі району. Регулярним автобусним сполученням охоплено 21 сільський населений пункт. 

Важливим завданням є вжиття заходів по енергозбереженню та енергоефективності. За 2017 рік проведено в закладах соціальної сфери енергоефективних заходів на загальну суму – 3224,3 тис. грн. в т. ч.:

у закладах освіти3037,2 тис. грн.:

заміна вікон та дверей на енергоефективні: МБ - 1294,8тис. грн.;

ремонт покрівлі: МБ – 291,8 тис. грн.

Добровеличківська ЗОШ I-III ступенів №1 (71,0 тис. грн.);

Пом ічнянська ЗОШ I-III ступенів №1 Героя України Березняка Євгена Степановича Добровеличківської районної ради (170,0 тис. грн.);

Добровеличківський міжшкільний навчальний комбінат (50,8 тис. грн.) ;

утеплення фасаду: МБ - 1420,9 тис. грн.

КЗ «Добровеличківське навчально – виховне об’єднання «Добровеличківська спеціалізована загальноосвітня школа - інтернат I-III ступенів - загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад Добровеличківської районної ради»;

ремонт системи опалення: -

встановлення енергоефективних світильників: 29,7 тис. грн.

у закладах охорони здоровя – МБ - 97,5 тис. грн.:

заміна вікон: 80,7 тис. грн.;

заміна дверей: 13,8 тис. грн.:

встановлення енергоефективних світильників: 3,0 тис. грн.

у закладах культури – МБ – 89,6 тис. грн.:

заміна вікон:

Добровеличківська школа мистецтв (59,1 тис. грн.);

Добровеличківський районний краєзнавчий музей (10,7 тис. грн.);

Добровеличківська районна бібліотека для дітей (19,8 тис. грн.); 

В аграрному секторі економіки району місцевими органами виконавчої влади вживаються відповідні заходи щодо забезпечення ефективного і своєчасного проведення комплексу польових робіт, виконання прогнозних обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та забезпечення сталого розвитку сільських територій.

Сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності у звітному році зерновими та зернобобовими культурами  було засіяно 50002 га, валовий збір яких за оперативними даними склав 146815 тонн при середній урожайності 29,4 ц/га.

У 2017 році по всіх категоріях господарств району посіви соняшнику зайняли 34180 га валовий збір склав 59000 тонн при середній урожайності 17,3 ц/га; сої – 10105 га, валовий збір становить 10000 тонн при середній урожайності 10,0 ц/га; ріпаку – 3983 га, валовий збір склав 7966 тонн при середній урожайності 20,0 ц/га.

Під урожай 2018 року в районі посіяно 18972 га озимих зернових культур, що становить 97,3 % до плану, в тому числі 14972 га пшениці озимої, 4000 га ячменю озимого. Крім того посіяно 2719 га озимого ріпаку.

Рівень готовності машинно-тракторного парку становить 100%, ґрунтообробної техніки –  100% та посівної – 100%.

Здійснюються заходи по забезпеченню боротьби із шкідниками і хворобами рослин та тварин.

В галузі тваринництва станом на 01 січня 2018 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено  молока 1154 тонни, що на 113 тонни менше ніж за відповідний період 2016 року, м’яса – 543 тонни, що на 77 тонни більше проти відповідного періоду минулого року та відповідно становить молока 91,1 % та м’яса 116,5 %.

По сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ становить 756 голів, що на 57 голів менше ніж за відповідний період 2016 року (93,0 %), в тому числі корів 340 голів, що на 9 голів  менше ніж за відповідний період 2016 року (97,4 %), свиней 3934 голів, що на 303 голови більше ніж за відповідний період 2016 року становить 108,3 %.

Багато уваги приділяється покращенню ветеринарного обслуговування як суспільного, так і приватного сектору. Для цього покращується та удосконалюється робота на місцях.

В районі налічується 21 заготівельний пункт: 19 по заготівлі молока 1 з яких стаціонарний, с. Піщаний Брід ПП Сазіна Л.В. та 2 по заготівлі худоби від сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності, що знаходяться на території Тишківської та Перчунівської сільських рад.

В районі функціонує 3 промислово-продовольчих ринки (Добровеличківський, Помічнянський, Тишківський), на яких проводиться реалізація харчових продуктів тваринного походження Дана продукція проходить обстеження в лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи ринків. При проведенні державного ветеринарного нагляду інспекторами ветеринарної медицини району за 2017 рік грубих порушень ветеринарною службою не виявлено.

На території району діють чотири громадських об’єднання, а саме «Обрій» на території Тишківської сільської ради, «Берегиня» на території Дружелюбівської сільської ради, «Зелений гай» та «Лаванда» на території Добровеличківської селищної ради,  яким згідно розпоряджень голови районної державної адміністрації виділено земельні ділянки в оренду для випасу худоби.

На території Помічнянської міської ради діє сільськогосподарський обслуговуючий кооператив „Помічнянська „МТС-Агро”, який займається вирощуванням зернових та технічних культур, а також надає послуги у рослинництві.

Згідно статистичних даних по обліковому колу, до якого входять 11 сільськогосподарських підприємств, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зайнятого в сільському господарстві  за січень – грудень 2017  року становить 6003,62 грн., в тому числі за грудень 2017 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зайнятого в сільському господарстві становила 5586,84 грн.  

Заборгованість із виплати заробітної плати по сільськогосподарським підприємствам району відсутня.

Станом на 31 грудня 2017 року на території району заключено 12478 договорів  на земельні частки (паї) на 3 % і більше від грошової оцінки земель  на суму 77342,78 тис.грн., площею 66573,08 га.

Станом на 1 січня 2018 року виплачено орендної плати за оренду земельних часток (паїв) в сумі 132572,80 тис. грн., що становить 171,4 % до нарахованої орендної плати та орендної плати за оренду майнових паїв в сумі  3,44 тис. грн., що становить 100,0% до нарахованої орендної плати. 

У районі здійснюється постійний контроль за рівнем заробітної плати.

З метою забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, проведено 12 засідань міжвідомчої робочої групи, з питань забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати за участю керівників підприємств та голів місцевих рад.

Проведений аналіз видатків, спрямований на заробітну плату працівників бюджетних установ, свідчить, що районною державною адміністрацією та органами  місцевого самоврядування забезпечується підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Забезпечено диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника та результатів його роботи.

Щомісячно проводиться моніторинг щодо підвищення мінімальної заробітної плати і розміру оплати праці працівників бюджетної сфери в розрізі навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, інших бюджетних установ, сільськогосподарських підприємств у т.ч. приватного сектору економіки.

За даними Головного управління статистики у Кіровоградській області, середня номінальна заробітна плата штатного працівника по району за січень- вересень становить - 6 514,67 грн. (150,8% до 2016 року.)

За даними Новоукраїнського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області згідно поданих звітів страхувальниками за  листопад 2017 року середня заробітна плата в Добровеличківському районі складає 5 272,23 грн., що у 1,7 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн). В установах бюджетної сфери середня заробітна плата склала
5 604,32 грн., у сільському господарстві -  5 451,97 грн. 

Згідно районної програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2014-2017 роки, затвердженої рішенням районної ради від 13 грудня2013 року № 300, в районному та в бюджетах місцевих рад були передбачені та використані кошти для проведення відпочинку та оздоровлення дітей в загальній сумі 1105,1 тис.грн., в тому числі:

на підготовку та проведення відпочинку та оздоровлення дітей на пришкільних майданчиках  в 2017 році використано кошти в сумі 913,8 тис.грн.,на придбання путівок до стаціонарних оздоровчих закладів в сумі 191,3 тис.грн.

За вищевказані кошти було закуплено путівки до ДОЗ «Бригантина» та до ДОЗ «Чайка». На оздоровлення згідно закуплених путівок направлено  36 дітей пільгових категорій.

Протягом 2017 року за кошти державного бюджету оздоровлено 15 дітей пільгових категорій. А саме: УДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса)- 7 дітей та МДЦ «Артек» (м.Київ) – 9 дітей.

За кошти обласного бюджету на оздоровлення направлено 28 дітей, а саме: до ДОЗ «Бригантина» направлено 8 дітей та до ДОЗ «Перлина Чорномор’я» (Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н., с. Сергіївка) направлено 11 дітей, до ДОЗ «Чайка» - 9 дітей.

Центральною районною лікарнею, сільськогосподарськими підприємствами району, Знам’янським територіальним комітетом Одеської залізниці, а також, за кошти батьків в санаторіях і дитячих оздоровчих закладах оздоровлено
521 дитину шкільного віку, що становить 12,0% % від загальної кількості дітей шкільного віку, з них 94 дитини пільгових категорій. 

Всього оздоровлено 596 дітей, що становить 16,0 % від загальної кількості дітей шкільного віку, з них – 170 дітей пільгових категорій.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки тримається на постійному контролі.

Також, згідно вказаної районної програми було виділено та використано з районного та місцевих бюджетів кошти на надання пільг в загальній сумі 472,4 тис.грн., в т.ч.: з послуг зв’язку – 119,5 тис.грн.(в т.ч.на погашення заборгованості за 2015, 2016 роки в сумі 70,1 тис.грн.), санаторно - курортне лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС ІІ категорії – 10,3 тис.грн., компенсації за  пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом в сумі 129,3 тис.грн. та залізничним транспортом – 213,3 тис.грн.

Забезпечено перепризначення субсидій на житлово – комунальні послуги з травня 2017 року на наступний термін та своєчасне призначення субсидій на тверде паливо та скраплений газ, організовано доставку повідомлень про розмір призначених субсидій через уповноважених сільських рад та підприємство поштового  зв’язку.

За період з січня по грудень 2017 року для призначення субсидії на тверде паливо та скраплений газ у 2017 році надійшло звернень від 4858 осіб.

Станом на 01.01.2018 року кількість сімей, яким призначена субсидія за заявами 2017 року становить 4858, з них 614 - призначена нульова субсидія.

Субсидія готівкою за заявами 2017 року нарахована 4244домогосподарствам на суму 13404,1 тис. грн. Заборгованість із вказаних виплат станом на 01.02.2018 року – 204,3 тис. грн.

Кількість сімей, яким перепризначено субсидію на ЖКП на наступний період з травня 2017 році становить 608. 

З метою здійснення делегованих повноважень районної ради районній державній адміністрації відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами  вживалися заходи для забезпечення умов здійснення навчально-виховного процесу у 2017 році.

В районі функціонує: 16 закладів загальної середньої освіти:
2 комунальних заклади «навчально-виховні об’єднання», 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 1 навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія», 7 навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад»; 1 міжшкільний навчально- виробничий комбінат, 1 центр дитячої-юнацької творчості, 1 дитячо-юнацька спортивна школа та 9 дошкільних навчальних закладів, які забезпечують доступ дітей до дошкільної та загальної середньої освіти.

В районі проживає 1318 дітей дошкільного віку. Різними формами дошкільної освіти охоплено 97% дітей, всі діти 5-річного віку 100% охоплені дошкільною освітою.

В районі функціонують 9 закладів дошкільної освіти, 7 НВК «ЗШ- ДНЗ» та 7 філій НВК «ЗШ-ДНЗ», які надають дошкільні освітні послуги.

В районі функціонують такі малокомплектні заклади освіти І-ІІІ ступенів, де навчається 100 і менше здобувачів освіти - 3 (Гаївський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад» - 51 здобувач освіти, Перчунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — 85 здобувачів освіти, Тернівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад» - 37 здобувачів освіти); малокомплектні заклади освіти І-ІІ ступенів, де навчається 40 і менше здобувачів освіти - 1 (Федорівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» - 29 здобувачів освіти); малокомплектні школи І ступеня, де навчається 10 і менше здобувачів освіти 1 (Андріївський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад» - 10 здобувачів освіти).

В малокомплектних закладах освіти навчається 212 здобувачів освіти, з них за індивідуальною формою навчання - 34 здобувані освіти.

У 14 закладах освіти працює 17 груп продовженого дня, з кількістю 514 здобувачів освіти.

В закладах освіти району в 2017/2018 н.р. організоване профільне навчання, яке здійснюється за такими профілями: інформаційно- технологічний, історичний, української філології, математичний та біолого- хімічний.

Профільне навчання впроваджено у 7 закладах загальної середньої освіти (10-11 класи), у яких навчається 128 здобувачів освіти.

Допрофільне навчання організоване в КЗ «Добровеличківське НВО» (поглиблене вивчення інформатики) - 7 класів - 134 здобувані освіти (поглиблене вивчення англійської мови) 1 клас - 28 здобувачів освіти та Добровеличківському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - №2-гімназія» (поглиблене вивчення англійської мови)

 • 1 класів - 24 з добувачі освіти.

В районі було забезпечено здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивним навчанням в районі охоплено 13 дітей. Липнязьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1 та Добровеличківський дошкільний навчальний заклад «Ромашка» визнано опорними з питань інклюзивного навчання дітей з особливими потребами. В районі забезпечено безперешкодний доступ для дітей з особливими освітніми потребами до всіх навчальних закладів.

В системі освіти району працює психологічна служба. Діяльність служби забезпечують фахівці, які мають вищу спеціальну освіту:

 • практичних психологів, 8 соціальних педагогів, методист РМК.

В 13 загальноосвітніх навчальних закладах працюють медичні працівники.

В позашкільних навчальних закладах району навчається 2315 здобувачів освіти (100%). Гуртки діють за такими напрямками: художньо-естетичний, фізкультурно-спортивний, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний, еколого-натуралістичний, соціально-гуманітарний.

Розвиток олімпійських видів спорту в районі забезпечує дитячо - юнацька спортивна школа, в якій культивуються три види спорту: легка атлетика, футбол та карате-до. Станом на 09 лютого 2018 року в 16 групах займається 274 вихованці: у відділені легка атлетика: 7 груп - 108 дітей, футбол: 6 груп - 105 дітей, карате: 3 групи - 61 дитина. Працюють 5 штатних тренерів-викладачів, 1 сумісник та 1 інструктор-методист.

Добровеличківська ДЮСШ має власну матеріально-технічну базу спортивний зал 24x12x5, зал загальної фізичної підготовки 7x5x5, зал для настільного тенісу, зал для занять з карате, дві кімнати відпочинку, тренажерний зал, душову кімнату, чотири роздягальні, тренерську кімнату, кабінет директора, підсобні приміщення та різноманітний спортивний інвентар. Крім власної спортивної бази для повноцінного тренування юних спортсменів, які знаходяться на територіальних відділеннях ДЮСШ, використовуються спортивні бази Олексіївської ЗШ І-ІІІ ст., Липнязькоі ЗШ І-ІІІ ст., Добровеличківського НВК № 2 — гімназія, КЗ «Добровеличківське НВО».

У 2017 році в смт. Добровеличківка за рахунок спонсорських коштів було придбано та встановлено майданчик з вуличним тренажерним обладнанням на суму 100, 0 тис. грн.,а в _м. Помічна в за рахунок співфінансування з місцевого бюджету Помічнянської міської ради та державного бюджету встановлене нове футбольне поле з штучним покриттям розмір 42x22 м на суму 1 169300 грн. До мережі Інтернет підключено всі заклади та установи освіти (100%).

Мультимедійним обладнанням забезпечено 15 -закладів освіти. Інтерактивними дошками - 9. НКК - 15.

У 2017/2018 навчальному році організованим безкоштовним підвезенням в районі забезпечено 310 здобувачів освіти сільської місцевості (100%), 57 вихованці дошкільних груп та 24 педагогічних працівники. Підвезення здійснюється до 14 закладів загальної середньої освіти району із 27 населених пунктів та до Добровеличківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату - із 7 закладів освіти району.

Для підвозу здобувачів освіти до місць навчання і додому задіяно
14 транспортних одиниць. З них: 5 шкільних автобусів (здані в оренду місцевим радам) та 9 автобусів приватних перевізників.

У закладах загальної середньої освіти організовано харчування дітей. У підпорядкованих закладах освіти норми харчування виконуються на 100 відсотки. Усі учні 1-4 класів забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Для здобувачів освіти початкових класів та дітей пільгових категорій організовано централізований завіз продукції, яка має сертифікат якості. Контроль за станом харчування здійснюється спеціалістом та технологом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Вартість харчування в закладах загальної середньої освіти становить 11 грн. 00 коп.

Заклади освіти району 100% забезпечені підручниками.

Всі заклади освіти району 100% забезпечені водопостачанням, каналізуванням та внутрішніми туалетами.

На ремонтні роботи в 2017 році в закладах дошкільної освіти використано 224,1 тис.грн. Проведені ремонти:

музичної зали Добровеличківського ДНЗ - 41,5 тис.грн., системи водопостачання Олексіївського ДНЗ - 10,0тис.грн.; групових кімнат Перчунівського ДНЗ - 51,0 тис.грн.;

групових кімнат Піщанобрідського НВК - 121,631 тис.грн.

Поліпшується матеріальна база закладів дошкільної освіти. Придбано кухонний інвентар, дитячі меблі, іграшки в Перчунівський, Карбівський, Липнязький заклади дошкільної освіти. Новий комплект меблів та м’який інвентар закуплено в Тишківський ДНЗ «Казка».

Рішенням сесії Добровеличківської районної ради від 24 листопада 2017 року № 345 «Про припинення Добровеличківського районного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» шляхом ліквідації» стадіон «Колос» буде переданий на баланс Добровеличківської дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Відповідно наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 грудня 2017 року № 325 КЗ «Добровеличківське НВО» включено в перелік проектів, що фінансувались в 2017 році за рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». За рахунок співфінансування у 2017 році всього 1499, 0 тис. грн. з бюджетної програми
749, 0 тис. грн. та з місцевого бюджету 749,0 тис. грн. (500, 0 тис. грн. бюджет селищної ради, 249, 0 тис. грн. з районного бюджету).

Всього по галузі «Освіта» за 2017 рік використано 110430,4 тис.грн. На заробітну плату та нарахування - 79866,2 тис.грн. (враховуючи надбавки за престижність праці педагогічних працівників - 20%, допомога на оздоровлення, грошова винагорода в розмірі посадового окладу, преміювання до Дня працівників освіти).

На утримання закладів освіти у 2017 році використано 37487,7 тис.грн. (оплата послуг, водопостачання, електроенергія та інші енергоносії, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю).

На капітальні видатки (слід відмітити такі сільські ради: Добровеличківська селищна рада, Помічнянська міська рада, Піщанобрідська, Глинянська, Миколаївська, Липнязька, Братолюбівська, Гнатівська, Перчунівська, Г аївська, Карбівська, Новолутківська, Федорівська, Олександрівська, Олексіївська, Дружелюбівська, Тишківська, Червоноплянська, Тернівська, Любомирська сільські ради.) використано 1847,4 тис.грн.

З метою енергозбереження та безперебійного проходження опалювального сезону 2017/2018 року в навчальних закладах району постійно проводиться енергозберігаючі заходи: проведення поточних ремонтів приміщень котелень, утеплення приміщень, заміна вікон та дверей.

По Помічнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт покрівлі, виконано експертний звіт, щодо розгляду кошторисної частини проектної документації за робочим проектом "Капітальний ремонт Добровеличківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія" та "Капітальний ремонт Тишківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1". Виготовлено проект на "Будівництво котельної НВО «Піщанобрідське навчально-виховне об’єднання».

В закладах освіти здійснені поточні ремонти:

покрівлі в Добровеличківській ЗШ №1 на суму 71,0 тис. грн.;

покрівлі МНВК - 50,8 тис.грн.;

поточний ремонт котельні та заміна котлів в Добровеличківській ЗШ І-ІІІ ст. №1 на суму 320,0 тис.грн.

Педагогічним працівникам 100% виплачена матеріальна допомога на оздоровлення.

Станом на 12 лютого 2018 року на первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 120 дітей. З них: 85 - під опікою і піклуванням, 20 - у прийомних сім’ях, 9 - у дитячих будинках сімейного типу, 4 - в інтернатному закладі, 1 - навчається у ПТУ, 1 дитина перебуває в Староосотському протитуберкульозному санаторії.

Всього сімейними формами виховання охоплено 108 дітей, що становить 95 %. Протягом 2017 року на первинний облік дітей-сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування, поставлено 22 дітей.

Станом на 12 лютого 2018 року на території району проживає 103 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 9 дігей виховуються в Піщанобрідській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІ ступенів, 78 дітей перебуває під опікою та піклуванням, 6 - у прийомних сім’ях, 10 дітей виховується в ДБСТ.

На території району функціонує 3 прийомних сім’ї, в яких виховується 5 неповнолітніх прийомних дітей, 1 прийомна сім’я, в якій проживає повнолітня прийомна дитина, 2 дитячих будинки сімейного типу, в якому виховується
10 вихованців та 4 рідних дітей. Виплата коштів на утримання дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, проводиться своєчасно і в повному обсязі.

Систематично проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності розвитку сімейних форм виховання, розповсюджуються буклети, листівки, плакати.

Рішенням районної ради від 04 листопада 2016 року № 165 було затверджено Районну програму забезпечення житлом та впорядкування житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на період до 2016 - 2018 роки.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За час дії Програми передбачається, що 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа отримають житло чи впорядкують житло.

Впродовж 2-х років виділено житло 4-м повнолітнім особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Не надано житло і не виділено кошти на його придбання чи впорядкування 2 громадянам, у зв’язку з відсутністю звернень. На квартирному обліку перебуває 9 дітей, яким виповнилось 16 років.

На обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах перебуває 132 дитини із 56 сімей.

З метою своєчасного виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, структурними підрозділами райдержадміністрації організовуються і проводяться рейди, під час яких обстежуються умови проживання дітей в різних категоріях сімей, проводиться профілактична робота з батьками з питань запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, недопущення з боку дітей фактів негативної поведінки та правопорушень, створення батьками сприятливих умов для повноцінного розвитку дітей.

Протягом звітного періоду проведено всього 132 рейди: 77 - по обстеженню сімей, 24 рейдів - у місця дозвілля молоді, 27 рейдів-перевірок торгівельних закладів на предмет дотримання законодавства про заборону продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів, 4 - рейд «Урок». Складено 288 актів про обстеження умов проживання різних категоріях сімей.

Підготовлено 7 позовів до суду стосовно 8 батьків в яких виховується 15 дітей: з них 5 задоволено, у 2 позовах відмовлено.

Проживання, виховання та утримання дітей в сім’ях стоїть на постійному контролі служби у справах дітей райдержадміністрації та виконкомів сільських рад, як органу опіки та піклування на селі. 

Медична допомога населенню району надається: Добровеличківською центральною районною лікарнею та комунальним закладом «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», якому підпорядковані Добровеличківська, Піщанобрідська Тишківська, Липнязька, Перчунівська, Олексіївська амбулаторії загальної практики сімейної медицини,
7 ФАПів та 21 ФП, комунальним закладом «Помічнянська лікарня». Також в районі діють 4 виїзні бригади швидкої медичної допомоги підпорядковані ТМО «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області».

У Добровеличківській центральній районній лікарні забезпечено надання всіх медичних послуг спеціалізованої медичної допомоги ІІ рівня. У 2017 році  завершено ремонт одного поста терапевтичного відділення (сума використаних коштів становить 493,0 тис. грн. – кошти районного бюджету), гінекологічного відділення  (використано 370,0 тис. грн. – благодійні кошти), проведено ремонт приміщення відділення анестезіології та інтенсивної терапії, загальна вартість ремонтних робіт якого становить 553,0 тисячі гривень, з них кошти районного бюджету – 400,0 тис. грн., благодійні кошти – 112,0 тис. грн., субвенції сільських рад району – 41, 0 тис. грн.. Меблі у відділення придбані за рахунок надання благодійної допомоги ТОВ «Згода» на суму 50,0 тисяч гривень. У 2017 році  інфекційне відділення Добровеличківської центральної районної лікарні забезпечено інгалятором компресіонним на суму 1980,00 гривень, операційна та перев’язувальна кабінети медінструментарієм на загальну суму 19157,26 гривень, а також з метою якісного надання медичної допомоги для потреб центральної районної лікарні придбані лампи безтіньові в кількості 7 штук на загальну суму
161,0 тисяча гривень, повітряні стерилізатори – на суму 19,9 тисяч гривень, електрокардіограф – на суму 14,0 тисяч гривень, операційний стіл на суму – 75,0 тисяч гривень, УЗД-апарат експертного класу на суму – 990,0 тисяч гривень.

На виконання пунктів Районної Програми покращення медичного обслуговування населення на 2017-2021 роки, а саме проведення оперативного лікування гриж, оздоровлення жіночого населення шляхом проведення діатермоконізацій, лікування гострого коронарного синдрому (інфаркту міокарда) виділено з районного бюджету 50,0 тисяч гривень та проведено оперативне лікування гриж різної локалізації 26 особам, діатермоконізацій – 18 особам, лікування гострого коронарного синдрому –  4 особам.

У 2017 році у приміщеннях Тишківської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, Піщанобрідської АЗПСМ, Липнязької АЗПСМ, Добровеличківської АЗПСМ, Перчунівської АЗПСМ Миколаївського фельдшерського пункту, Олександро-Завадського ФП, Скопіївського ФП, Оленівського ФП, Юр’ївського ФАП проведені ремонтні роботи на загальну суму близько 33 тис. гривень. Для Добровеличківської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини комунального закладу «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у травні 2017 року придбано автомобіль «ЗАЗ-Сенс» на суму 186,0 тисяч гривень за кошти виділені з районного бюджету.

Комунальним закладом «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» придбані меблі та обладнання для проведення медичних маніпуляцій на загальну суму 17 тис. гривень. Добровеличківська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини комунального закладу «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на загальну суму 55,0 тисяч гривень забезпечена комп’ютерною технікою та проводяться заходи щодо підключення робочих місць лікарів загальної практики – сімейних лікарів до мережі Інтернет. Вирішено питання підключення до мережі Інтернет Липнязької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. За рахунок коштів Олексіївської сільської ради відремонтовано приміщення та відкрито Олексіївську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.

У 2017 року до роботи в Добровеичківській центральній районній лікарні приступили 7 лікарів: травматолог, фтизіатр, стамотолог, лікар з ультразвукової діагностики, дитячий психіатр, 2 анестезіологи, а також 10 молодших спеціалістів з медичною освітою: 2 акушерки, 7 сестер медичних та лаборант. Лікар травматолог, фтизіатр, дитячий психіатр, анестезіолог та сестра медична забезпечені кімнатами в гуртожитку сімейного типу центральної районної лікарні.

У 2017 році придбана службова двокімнатна  квартира: лікаря-хірурга Добровеличківської центральної районної в смт.Добровеличківка на суму 250,0 тисяч гривень за кошти районного бюджету.

З 2017 року проводиться оплата навчання в інтернатурі молодого спеціаліста лікаря-рентгенолога, який по закінченні буде працевлаштований до Добровеличківської ЦРЛ (сума використаних коштів становить 17,3 тис. грн.) 

В районі мережа закладів культури району складає 51 заклад, а саме: 27 клубних закладів, 22 бібліотеки, 1 музична школа та 1 музей.

У 2017 році продовжено роботу щодо розвитку туристичної галузі, а саме подієвого туризму на території району.

Відроджено фестиваль української народної  творчості «Степограй» у с. Карбівка, в якому взяли участь співочі і танцювальні колективи, солісти, театри малих форм Світловодського, Благовіщенського, Гайворонського, Компаніївського, Новоукраїнського й Олександрівського районів Кіровоградської області. У «Степограї» також взяли участь творчі колективи Олександрійського училища культури. У фінальній частині фестивалю виступив Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії, гурт «Простір» із Чигирина, популярна українська співачка Ірина Федишин і гурт «ТІК».

У рамках фестивалю відділом культури і туризму та краєзнавчим музеєм було організовано виставку-ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва району та області. Добровеличківським краєзнавчим музеєм було підготовлено виставку туристичного потенціалу району, виготовлено та розповсюджено рекламну продукцію.

На території с. Карбівка діє туристично-розважальний комплекс «Хутір «Козацька долина», що надає послуги зеленого туризму.

24 серпня 2017 року з нагоди 26-ї річниці незалежності України в селі Скопіївка відбувся фестиваль «Ми – українці!». Земляків та гостей вітали учасники художньої самодіяльності Помічнянського  міського Палацу культури та Добровеличківського районного будинку культури. Хэдлайнерами цьогорічного фестивалю стали Анастасія Приходько, український рок-гурт «Брати Гадюкіни», гурт «Лісапетний батальйон», Олена Дарк, ансамбль барабанщиць, гурт «TOPOR ORCHESTRA», грузинський ансамбль «КАІА». Бажаючі мали змогу помилуватися та придбати на виставці-ярмарці кращі зразки традиційного та сучасного  народного мистецтва, виготовлені різними техніками.

На обліку в Добровеличківському районі перебуває 51 пам’ятка історії, 4 пам’ятки архітектури та одна пам’ятка археології. Протягом звітного періоду було укладено 21 охоронний договір на пам`ятки культурної спадщини. Обстежено територію 4 сільських рад. Під час обстеження сільських рад підписано 7 актів технічного стану. 

Також звертаю вашу увагу на те, що окрім виконання делегованих районною радою повноважень відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» районна державна адміністрація забезпечує на території району виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади вищого рівня.

На завершення хочу подякувати за підтримку усім, хто допомагав нам не лише практичними діями, а й розумінням та конструктивними порадами. Впевнений, що саме від наших спільних зусиль, значною мірою залежить як буде і надалі розвиватися промисловість, сільське господарство, як житимуть люди в районі.

Добровеличківська районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств та відомств з тим аби продовжити започатковані кроки по збереженню власного потенціалу району, відновленню процесів нарощування виробництва, стимулюванню інвестиційної діяльності і, основне, недопущенню зниження рівня життя населення та підтримці найуразливіших верств населення району.

 

 • Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень за 2017 рік
 • Публічний звіт голови районної державної адміністрації В.Смаглюка
 • Публічний звіт голови районної державної адміністрації
 • Підписання угоди про співпрацю
 • 3507: Публічний звіт голови Добровеличківскої районної державної адміністрації3 квітня 2018: Публічний звіт голови Добровеличківскої районної державної адміністрації!
  Публічний звіт голови Добровеличківскої районної державної адміністрації.
  Публічний звіт голови Добровеличківскої районної державної адміністрації