Навігація

Календар
«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Правила внутрішнього трудового та службового  розпорядку

 

 

І. Загальні положення

 

1.1. Правила внутрішнього трудового та службового розпорядку районної державної адміністрації розроблені відповідно до частини четвертої статті  47 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ "Про державну службу" та на основі Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Нацдержслужби України від  03.03.2016 року № 50 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України  25 березня 2016 року за № 457/28587 та мають на меті зміцнення  трудової та виконавської дисципліни, правильну організацію праці, повне і раціональне використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці.

 

 1.2. Ці Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього трудового та службового розпорядку районної державної адміністрації, режим роботи, умови перебування державних службовців та працівників, які виконують функції з обслуговування в районній державній адміністрації апарату та мало чисельних структурних підрозділів райдержадміністрації ( далі-інші працівники), та забезпечення раціонального використання їхнього робочого часу.

 

 1.3. Службова дисципліна в районній державній адміністрації ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання державним службовцем та іншими працівниками своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.

 

 1.4. Правила внутрішнього трудового та службового розпорядку доводяться до відома всіх державних службовців, які працюють в апараті та малочисельних структурних підрозділах районній державній адміністрації  під розписку.

  

ІІ. Загальні правила етичної поведінки в районній державній адміністрації

 

 1. Державні службовці та інші працівники повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.

 

 1. Державні службовці та інші працівники у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

 

 1. Державні службовці та інші працівники повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.

 

 1. Державні службовці та інші працівники під час виконання своїх посадових обов′язків повинні дотримуватись взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

 

ІІІ. Робочий час і час відпочинку державних службовців та інших працівників

 

 1. Тривалість робочого часу державних службовців та інших працівників апарату та малочисельних структурних підрозділів райдержадміністрації становить 40 годин на тиждень.

 

 1. Для працівників апарату та малочисельних структурних підрозділів районної державної адміністрації встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя. Робочий день в районній державній адміністрації починається з 8 години, а закінчується о 17 годині 15 хвилин, в п’ятницю – о 16 годині. Перерва на обід з 12 до 13 години.

Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 1 годину. Перерва не включається в робочий час, і державний службовець та інші працівники можуть використовувати її на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

 

 1. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

 

 1. Працівникам забороняється в робочий час відволікати державного службовця чи іншого працівника від виконання його посадових обов′язків.

 

 1. Облік робочого часу в районній державній адміністрації здійснюється у відповідному табелі робочого часу.

 

 1. Вихід державного службовця чи іншого працівника за межі адміністративної будівлі районної державної адміністрації у робочий час із службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника. В районній державній адміністрації ведеться журнал реєстрації місцевих відряджень.

 

ІУ. Порядок повідомлення державним службовцем та іншим працівником про свою відсутність

 

 1. Державний службовець , інший працівник апарату та малочисельного структурного підрозділу районної державної адміністрації повідомляє свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв′язку або іншим доступним способом.

 

 1. У разі недотримання державним службовцем чи іншим працівником вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність державного службовця на робочому місці.

 

 1. У разі ненадання державним службовцем, іншим працівником доказів поважності причин своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім»я заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень або керівника апарату районної державної адміністрації щодо причин своєї відсутності.

 

 1. Відсутність державного службовця, іншого працівника на робочому місці більше 3 годин підряд протягом робочого дня без поважної причини є підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності, передбаченої Законом України «Про державну службу», іншого працівника – до відповідальності відповідно до трудового законодавства.

 

У. Перебування державного службовця, іншого працівника в районній державній адміністрації у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу

 

 1. Для виконання невідкладних завдань державний службовець та інший працівник апарату та мало чисельного структурного підрозділу райдержадміністрації може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за розпорядженням голови районної державної адміністрації, про яке повідомляється виборний орган первинної профспілкової організації, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією роботи відповідно до законодавства.

Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного державного службовця та іншого працівника не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

 

 1. Голова районної державної адміністрації за потреби може залучати державних службовців та інших працівників апарату та мало чисельних структурних підрозділів районної державної адміністрації до чергування після робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування державного службовця та іншого працівника після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації і затверджується головою районної державної адміністрації за погодженням виборного органу первинної профспілкової організації.

 

 1. У графіку чергування зазначаються: завдання , яке потребує виконання, відповідальний державний службовець, його посада, місце, дата та строк чергування.

 

 1. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні державного службовця, іншого працівника, який не включений до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації голові районної державної адміністрації для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.

 

 1. У разі залучення державного службовця та іншого працівника до роботи понад установлену тривалість робочого дня в районній державній адміністрації запроваджується підсумковий облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

За роботу в зазначені дні (час) державним службовцям та іншим працівником протягом місяця надаються дні відпочинку за їх заявами.

 

 1. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодо і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

VІ. Порядок доведення до відома державного службовця та іншого працівника нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень із службових питань

 

 1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження із службових питань доводяться до відома державного службовця та іншого працівника шляхом відповідного ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

 

Підтвердженням може слугувати підпис державного службовця, іншого працівника (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

 

 1. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома державного службовця та іншого працівника шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

 

VІІ. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

 

 1. Голова районної державної адміністрації зобов’язаний забезпечити безпечні умови роботи, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

             Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку головою районної державної адміністрації покладені відповідні функції в такому органі.

 

 1. Державний службовець та інший працівник повинні дотримуватись техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.

 

 1. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються державним службовцем, іншим працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів про охорону праці.

 

 1. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в районній державній адміністрації відповідає голова районної державної адміністрації та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов’язок.

 

VIIІ. Порядок прийняття та передачі діловодства ( справ) і майна державним службовцем та іншим працівником

 

 1. Державний службовець та інший працівник зобов’язані до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій головою районної державної адміністрації особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.

 

 1. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою районної державної адміністрації, начальником служби управління персоналом апарату районної державної адміністрації та державним службовцем або іншим працівником, які звільняються чи переводяться на іншу посаду.

 

Один примірник акта видається державному службовцю або іншому працівнику, які звільняються чи переводяться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього державного службовця або іншого працівника.

 

ІХ. Прикінцеві положення

 

 1. Недотримання вимог правил внутрішнього трудового та службового розпорядку є підставою для притягнення державного службовця та іншого працівника до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

 1. Питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового та службового розпорядку, вирішуються головою районної державної адміністрації, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - спільно або за згодою з виборним органом первинної профспілкової організації, у разі її наявності.