Навігація

Календар
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
На базі ГО «Ла Стада – Україна» функціонує дві «гарячі» лінії:
  1. Національна дитяча «гаряча» лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу – з 12.00 до 16.00.
  2. Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону). Лінія працює цілодобово.
Інформуємо, що з 25 листопада 2017 року Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та дискримінації переходить на новий загальноєвропейський номер 116 123. Даний номер є безкоштовним з мобільних телефонів.

27 вересня 2018 року Добровеличківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато роботу спеціалізованого формування «Школа самостійного життя» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів.

 

Заходи в рамках спеціалізованого формування  «Школа самостійного життя»

 

Заходи проходили на базі Піщанобрідської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернат з метою виховання та формування в учнів необхідних вмінь та навичок спрямованих на підготовку до самостійного життя. Ці знання допоможуть дітям самостійно долати перешкоди, рухатись вперед та постійно наближатись до поставлених цілей.

На першому занятті було висвітлено дві актуальні на сьогоднішній час теми – це «Протидія торгівлі людьми», «Попередження та запобігання суїциду серед дітей та молоді».

Феномен торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, набув великого значення та небайдужості громадян до цієї проблеми. Кожна людина, особливо діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування повинні знати елементарні заходи безпеки, щоб не стати «живим товаром».

Тема суїциду є проблемою всіх людей, а особливо під вплив потрапляють підлітки та молодь. Головним запобіжним заходом щодо вчинення самогубства постає запевнення дитини в тому, що її життя дуже цінне для інших, і завжди, за будь-яких обставин близьке оточення зрозуміє її та підтримає.

З метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі 8 та 9 серпня 2018 року Добровеличківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено захід на тему: «Сімейний патронат» на базі Добровеличківського районного центру зайнятості для безробітних громадян та в інформаційно-видавничому об’єднанні «Сільське життя». Було детально презентовано інформацію щодо послуги патронату над дитиною та алгоритму пошуку та відбору кандидатів.

 

Пошук кандидатів у патронатні вихователі

 

 

Докладніше...>>>

05 червня 2018 року  було організовано роботу спеціалізованого формування районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» на території Тишківської сільської ради
До виїзду були залучені спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, безоплатної правової допомоги Голованіського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та представники правоохоронних органів.

В рамках виїзду було здійснено візит до 7-ми сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. З даними сім'ями було проведено роботу, направлену на профілактику вживання алкогольних напоїв, раціонального використання державних коштів та покращення житлово-побутових умов.         

Одній матері, винесено письмове попередження, за неналежне виконання своїх обов’язків, щодо виховання дитини та проінформовано про різні види юридичної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків.

 

Інформаційно-просвітницька робота на території  Тишківської сільської ради

Докладніше...>>>

16 травня 2018 року відбувся виїзд обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” до Добровеличківського району. Роботою зазначеного формування була охоплена територія Піщанобрідської сільської ради.

           Крім того, на волонтерських засадах до виїзду було залучено:

  • психолога Християнського центру психологічної допомоги при Спасо-Преображенському кафедральному соборі Аксьонову Тетяну Вікторівну;
  • психолога відділення «Клініка дружня до молоді» Чепляку Олену Валентинівну;
  • соціального працівника Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Якименка Владислава Васильовича;
  • провідного фахівця з питань зайнятості Добровеличківського районного центру зайнятості Гинькут Ольгу Сергіївну.
  • соціального працівника Піщанобрідської сільської ради Потопальську Тетяну Анатоліївну.

Спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та залученими спеціалістами, було проведено інформаційно-просвітницьку роботу серед учнів КЗ «Піщанобрідське НВО «ЗШ I-III ступенів – ДНЗ», якою було охоплено, 42 учня;

Піщанобрідської спеціальної загальноосвітньої школа-інтернат І-ІІ ступенів – 11 учнів;

Піщанобрідського аграрного ліцею 57 студентів.

 

Інформаційно-просвітницька робота на території  Піщанобрідської сільської ради 

Докладніше...>>>

На базі Добровеличківського районного центру зайнятості 02.03.2018р.  відбувся захід  на тему: «ПОСЛУГА ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ». У заході взяли участь 20 осіб з числа безробітних, Директор РЦСССДМ – Мілютіна І. М. детально розповіла:   що таке патронат, для кого надається ця послуга, про зобов’язання та оплату послуг патронатного вихователя і що потрібно для того, щоб стати патронатним вихователем.

Наразі головне завдання – знайти кандидатів у патронатні вихователі. Всім небайдужим, хто зацікавився, просимо звертатись до Добровеличківського районного центу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пров. А. Артюха 10, тел. 5-19-01 аби отримати детальну інформацію.

 

Тому, хто виріс у рідній сім’ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, наодинці зі складними життєвими проблемами.

 

Повсякчас неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що  право, закони супроводжують людину все її життя.

Разом з тим, безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами демореалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ.

Саме тому в рамках взаємодії  Добровеличківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  і Добровеличківського районного сектору з питань пробації  02 березня 2018 року  було проведено захід із підлітками, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі ,з метою проектування розвивально-виховного змісту навчання, спрямованого на підготовку дітей  до професійного самовизначення і вибору успішної професії, в якому взяло участь  2 неповнолітніх. З  ними було проведено бесіду на тему : «Вибір професії» та пройдено тестування на «профорієнтацію».

Можливо, що нинішня розмова відкриє для неповнолітніх злочинців нові горизонти, і вибір професії ,стане визначним фактором в їх подальшому майбутньому. Сподіваємося, що наші намагання провести роботу заходу насичено і конструктивно дадуть свої результати у повсякденному житті.

 

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед дітей та осіб молодіжного віку

 

1 грудня 2017 року, до щорічної акції «16 днів проти насильства»  юрисконсультом Добровеличківського РЦ СССДМ ДЯДЕЧКОМ О.І., спільно з головним спеціалістом безоплатної правової допомоги Голованівського місцевого центру вторинної правової допомоги НАСУЛИЧЕМ О.В., на базі Добровеличківського районного сектору пробації, було проведено роз’яснювальну роботу на тему «Попередження насильства в сім’ї» з особами  засудженими до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, яким охоплено 2 неповнолітні особи даної категорії.

 

Щорічної акції «16 днів проти насильства»

 

28 листопада 2017 року, до щорічної акції «16 днів проти насильства», фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  ОГРЕБОЮ К.В., було проведено захід в Липнязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1, на тему: "Мій світ без жорстокості та насильства", яким охоплено 32 учня 8-10 класів. Проведено бесіду та відеолекторій. Метою заходу - сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дітей та інших членів родини; сформувати навички захисту від будь-якого насильства та виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.

  

Щорічної акції «16 днів проти насильства»

 

 

Ця стаття адресована людям, небайдужим до дітей, які волею долі залишилися без опіки своїх батьків та близьких і виховуються в державних установах. Звичайно ж, найкращим вирішенням для таких дітей було б улаштування їх в сім’ю чи інші сімейні форми (усиновлення, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опіка), що заохочується в Україні. Але, на жаль, не всі діти можуть туди влаштовані з багатьох причин, юридичного, морального, психологічного характеру. З одного боку, не всі дорослі, які небайдужі до таких дітей, можуть стати усиновителями, опікунами чи прийомними батьками. Для того, щоб допомогти дітям, які знаходяться на вихованні в державних установах, і небайдужим дорослим, котрі хочуть передати свій досвід та знання майбутньому поколінню, існує – Наставництво.     

Основною ціллю наставництва є підготовка дитини-сироти (дитини яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей) до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей.

Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і  може присвячувати їй свій час, знання та сили.

 

СТАНЬ НАСТАВНИКОМ – ЗМІНИ ЖИТТЯ ДИТИНИ

 

На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої, щонайменше чотири рази в місяць, слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах. Словом, підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації.

Завдяки спільному  проведенню часу та іграм, наставник відкриває для вихованця нові  знання та досвід, стимулює прийняття дитиною рішень щодо правильного життєвого вибору, підтримує успіхи у навчанні, тим самим підвищуючи її самооцінку.

Як правило, для наставництва обирають дітей з 8 до 18 років. Діти у цьому віці краще розуміють, що наставник – це не майбутня мама чи опікун.

Завданнями наставництва є:

визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні;

надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;

формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;

ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;

сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості;

формування в дитини навичок здорового способу життя.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

Щоб стати Наставником, Вам не знадобиться ніяких особливих навичок. Треба лише вміти слухати, мати бажання піклуватися та передавати власний досвід і знання.

Детальну інформацію про здійснення наставництва над дитиною ви можете дізнатися за телефоном: 5-19-01, а також за адресою: смт.Добровеличківка, вул.Незалежності, 112, приміщення Добровеличківської районної державної адміністрації (3 поверх, 43 кабінет), Добровеличківський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

24 жовтня 2017 року відбувся виїзд обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” до Добровеличківського району. Роботою зазначеного формування було охоплено станція Глиняне, с. Міжколодяне та с. Новоглиняне, с. Перчунове.

Під час виїзду спеціалістами обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді МИРОНЕНКО Ю.С., служби у справах дітей райдержадміністрації СЛОБОДЕНЮК А.М., бухгалтером районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ДЗІНОЮ С.Г. було відвідано 3 сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Із даними сім'ями, була проведена робота щодо належного виконання батьківських обов'язків, якісного харчування, ведення здорового способу життя, покращення житлово-побутових умов, та шляхів подолання сім'ями складних життєвих обставинах. Крім того практичним психологом обласного центру сім’ї та репродукції людини відділення «Клініка дружня до молоді» ЧЕПЛЯКОЮ О.В., спільно з керівником філіалу Міжнародної антинаркотичної асоціації в м. Кропивницький ЗИКОВИМ Є.В., було прочитано лекції на теми «Презентація клініки дружня до молоді», «Основи культури статевої поведінки», «Ілюзія вибору залежності», якими було охоплено Глинянську НВК (14 учнів), Перчунівську ЗШ (32 учні).  

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи

 

Також до виїздів спеціалізованого формування обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” була залучена Аксьонова Тетяна Вікторівна - психолог Християнського центру психологічної допомоги при Спасо-Преображенському кафедральному соборі, яка надала психологічну консультацію 4 учасникам АТО, 1 дружині учасника АТО та  матері безвісти зниклого учасника АТО.

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи

 

В рамках навчання для прийомних батьків, батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу під керівництвом головного спеціаліста відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  БАРБАНОВОЇ О.М. відбулося засідання групи за інтересами (актуальними проблемами сім’ї) в якому взяли участь прийомні батьки з Добровеличківського та Новоукраїнського районів.

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи