Навігація

Календар
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

 

Пам'ятки історії та культури – це унікальні свідки нашого минулого, важливе джерело життєвого досвіду попередніх поколінь. Вони віддзеркалюють пройдений народом історичний шлях, матеріалізують життя та побут минулих епох, відображають рівень соціально – економічного розвитку людства.

     На території району налічується 59 пам'яток історії (пам’ятні знаки та братські могили), 1 пам'ятка археології «Поселення. Трипільська культура», 4 пам’ятки архітектури місцевого значення та 39 археологічних об’єктів – курганів.

Добровеличківський край здавна був освоєний людьми про що свідчать чисельні археологічні знахідки, найдавніші з яких датуються добою неоліту (VІ- ІVтис. до н.е). Зокрема науковцями було досліджено поселення племен трипільської культури (ІV-сер. ІІІ тис до н.е) біля с.Новомихайлівка Федорівської с\ради.( 1968р. доц. Бокій Н.М.). Досить перспективним є також дослідження степових могильників-курганів залишених кочівниками доби бронзи (ІІ – поч. І тис. до н.е), кіммерійцями (ХІ-VІІІ ст. до н.е), скіфами(VІІ-ІІІ ст.дон.е) та сарматами( ІІІ ст.дон.е- ІІІ стн.е)., що сприятиме поповненню Музейного фонду України.

Славною та водночас трагічною сторінкою нашої історії є Друга світова війна. На сьогодішній день на території району зареєстровано:

20 братських могил радянських воїнів;

3 братські могили мирних жителів жертв фашизму;

5 поодиноких поховань радянських воїнів;

могила Кудашева – військового фельдшера;

13 пам`ятників воїнам – землякам;

9 пам'ятних знаків воїнам – землякам;

пам'ятний знак Терлецькому О.С.;

пам'ятний знак на честь звільнення Кіровоградщини від фашистських     

загарбників;

військово - технічний знак танк "Т - 34"

 Велике прохання до всіх громадян постійно впорядковувати ці святі місця. Пам’ять про полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини потрібна живим,  увічнення  їхнього подвигу – наш  обов`язок!

 Існування України як суверенної незалежної держави покладає на неї відповідальність за долю історичних та культурних реліквій людей і народів, які в різні часи проживали на її території. Вивчення, охорона та використання пам'яток є важливим напрямком державної політики України в інтересах нинішнього і прийдешніх поколінь.

     Згідно ст. 3 Закону України «Про охорону культурної спадщини» органами охорони культурної спадщини на території Добровеличківського району є відділ культури і туризму райдержадміністрації та підпорядковані йому виконавчі комітети місцевих рад, відповідно до п.5 ст. 31, п. 10 ст. 32 в частині делегованих повноважень Закону України «Про місцеве самоврядування» та ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Саме вони забезпечують проведення правових, організаційних,  фінансових, матеріально-технічних, містобудівних, інформаційних  та  інших  заходів  з  обліку  (виявлення,  наукове вивчення,    класифікація,   державна   реєстрація),   запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання,  відповідного використання,  консервації,  реставрації, ремонту,  реабілітації,  пристосування  та  музеєфікації  об'єктів культурної спадщини.

Важливим питанням є укладання охоронних договорів на об`єкти археології. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» ст. 31, 32 відповідальність за збереження і використання об`єктів культурної спадщини несуть місцеві територіальні  громади керуючись Законом України «Про охорону культурної спадщини» та іншими нормативно-правовими актами з даного питання.

Керуючись ст. 23 Закону України  «Про охорону культурної спадщини» усі власники пам`яток, щойно виявлених об`єктів культурної спадщини незалежно від форм власності повинні  укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.  При цьому відсутність охоронного договору не звільняє від відповідальності.

 На правах шефства, в контексті виховної роботи, впорядкуванням пам`яток історії (братських могил і пам`ятних знаків) займаються колективи загальноосвітніх шкіл району та окремі громадські інспектори в с.Федорівка, Юр`ївка, Тишківка, Піщаний Брід, селищі Добровеличківка.

  

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина

 

Культурна спадщина