Навігація

Календар
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру» майже рік тому проведено реформування органів прокуратури на місцях, в ході чого створено Новоукраїнську місцеву прокуратуру, юрисдикція якої поширюється на територію 8-ми районів: Новоукраїнського, Новоархангельського, Добровеличківського, Бобринецького Гайворонського, Голованівського, Вільшанського та Благовіщенського районів. Апарат Новоукраїнської місцевої прокуратури розташовано в Новоукраїнському районі, в усіх інших районах створено відділи Новоукраїнської місцевої прокуратури.

Незважаючи на те, що юрисдикція Новоукраїнської місцевої прокуратури поширюється на значну територію, нам вдалося за досить короткий проміжок часу налагодити ефективну роботу, спрямовану на виконання функцій органів прокуратури. Організовано співпрацю відділів Новоукраїнської місцевої прокуратури. Сформовано міцний дружній колектив, діяльність якого спрямовано на захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства і держави. На даний час, у Новоукраїнській місцевій прокуратурі працює 30 оперативних працівників. Для порівняння, у прокуратурах районів, які функціонували до реформування, працювало понад 50 оперативних працівників Таким чином, навантаження на прокурорів щодо виконання функціональних обов’язків збільшилося майже вдвічі.

Водночас, діяльність Новоукраїнської місцевої прокуратури  організовано на належному рівні.

Так, в результаті нагляду за додержанням законів органами, які здійснюють оперативно – розшукову діяльність та досудове розслідування слід відмітити в цілому позитивну тенденцію до зниження рівня злочинності в середньому на 15,2 % на території діяльності Новоукраїнської місцевої прокуратури. Значний спад злочинності спостерігається в Голованівському та Благовіщенському районах.

Злочини проти власності становлять найбільшу питому вагу у загальній структурі злочинності. Вказане пояснюється складним соціально-економічним станом населення.

Проблемним питанням, якому Новоукраїнською місцевою прокуратурою завжди приділяється значна увага є попередження злочинності серед неповнолітніх. Хоча у поточному році рівень злочинності серед неповнолітніх з урахуванням усіх районів Новоукраїнської місцевої прокуратури знизився в середньому на 47,8%, питома вага кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми становить близько 5,2%

Новоукраїнською місцевою прокуратурою в ході нагляду за додержанням законів органами, які здійснюють оперативно – розшукову діяльність та досудове розслідування  виявлено 5 фактів укриття злочинів, які в подальшому внесено до ЄРДР та розслідуються, скасовано 108 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень,

В ході здійснення прокурорами процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчим надано 629 вказівок. 

За 11 місяців 2016 року органами поліції за процесуального керівництва прокурорів Новоукраїнської місцевої прокуратури та її відділів до суду скеровано 1197 кримінальних проваджень.

Прокурорами якісно забезпечено участь у розгляді судами 1128 кримінальних проваджень, з яких, з ухваленням вироків на підставі угод про примирення та про визнання винуватості розглянуто 179 кримінальних проваджень, ще у 457 кримінальних провадженнях за принципової позиції прокурорів судами ухвалено законні та обгрунтовані вироки.

Завдяки належній організації діяльності з питань представництва інтересів держави в суді упродовж поточного року Новоукраїнською місцевою прокуратурою заявлено позови на загальну суму 6 млн 170 тис грн. З початку року судами задоволено 37 позовів прокурора на суму  2 млн 52 тис. грн.  Найбільш ефективно Новоукраїнська місцева прокуратура щодо представництва інтересів держави спрацювала у сфері земельних правовідносин. Протягом поточного року позовів вказаної категорії заявлено на суму 5 млн 322 тис грн, судами на даний час задоволено 13 позовів прокурора щодо земельних правовідносин на загальну суму 1 млн. 755 тис грн., ще 4 позови перебуває в провадженні суду. За результатами представницької діяльності Новоукраїнської місцевої прокуратури державі повернуто 431 га земель.

В ході здійснення представництва інтересів держави в суді Новоукраїнською місцевою прокуратурою виявлено 7 фактів вчинення кримінальних правопорушень, відомості про які внесено до ЄРДР, на даний час проводиться досудове розслідування.

Слід відмітити, що з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 02.06.2016 до функцій органів прокуратури не відноситься представництво інтересів громадян у випадках, коли вони не спроможні самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права та законні інтереси. З урахуванням викладеного, Новоукраїнською місцевою прокуратурою на даний час не здійснюється представництво інтересів громадян у суді, в тому числі – неповнолітніх.

Водночас, Новоукраїнською місцевою прокуратурою вживаються заходи щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Для прикладу, за результатами розгляду інформації Державного навчального закладу «Професійно – технічне училище № 40 м. Новоукраїнка» (далі – ПТУ № 40) Новоукраїнською  місцевою прокуратурою  встановлено факт порушення інтересів держави щодо права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 194,6 га.

Новоукраїнською місцевою прокуратурою з метою захисту інтересів держави підготовлено позовну заяву в порядку господарського судочинства про визнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування та повернення земельної ділянки у державну власність, який найближчим часом буде скеровано до суду.

Враховуючи, що в умовах сьогодення одним з проблемних питань є питання боротьби з корупцією, Новоукраїнською місцевою прокуратурою протягом 2016 року в межах повноважень складено 13 протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, які судами розглянуто та винних осіб притягнуто до відповідальності.  З метою реального усунення негативних наслідків від вчинення корупційних правопорушень для держави і суспільства Новоукраїнською місцевою прокуратурою подано 3 позови про визнання незаконними та скасування рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування внаслідок вчинення корупційних правопорушень., 2 з яких судами вже розглянуто та задоволено. 

Одним з важливих напрямків роботи Новоукраїнської місцевої прокуратури є нагляду за додержанням конституційних прав громадян при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру, за результатами розгляду внесених у поточному році 57 актів реагування 29 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Невід’ємною частиною роботи Новоукраїнської місцевої прокуратури є розгляд звернень громадян, які також є джерелом інформації для вжиття заходів прокурорського реагування. Протягом поточного року Новоукраїнською місцевою прокуратурою розглянуто 410 звернень громадян, ще 251 звернень спрямовано в інші відомства відповідно до компетенції.

На даний час  можна стверджувати, що на місцевому  рівні реформування органів прокуратури відбулося. Новоукраїнською місцевою прокуратурою налагоджено роботу, спрямовану на захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства і держави.