Навігація

Календар
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки

Проект

 

 

 

РІШЕННЯ

 

від ___травня 2020 року                                                                                                                №______    

 

смт.  Добровеличківка

 

 

Про звіт про виконання районної програми

по забезпеченню захисту прав та законних

інтересів дітей в Добровеличківському районі

на 2018-2019 роки

 

 

        Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію головного спеціаліста служби у справах дітей районної державної адміністрації Мойко О.С. «Про звіт про виконання районної  програми по  забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки»

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

 

 1. Інформацію «Про звіт про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки» взяти до відома.

      

 1. Районну Програму по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки зняти з контролю у зв’язку з закінченням терміну дії. 

 

Заступник голови

районної ради                                                                                                                        Андрій ОГРЕБА

 

ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ

про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та

законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки

 

       На виконання  районної  програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22 грудня 2017 року № 354, з метою запобігання сирітства, недопущення дитячої бездоглядності, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, захисту їх прав та інтересів, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти, молоді та спорту, управлінням соціального захисту населення  райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування проводилася відповідна робота. Основне завдання програми – забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в районі, посилення відповідальності за виконання вимог законодавства у сфері охорони дитинства, покращення роботи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо захисту прав дітей. На виконання заходів програми передбачалося відповідне фінансування – 46 тисяч гривень.  

Впродовж 2-х років дії програми було виділено всього 13 тисяч гривень. 
На виконання програми службою у справах дітей забезпечено безперебійне ведення єдиного електронного банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Впродовж дії програми на первинний облік поставлено 32 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всім їм надано відповідний статус. Крім того, з метою захисту прав дітей, які переселилися із зони проведення воєнних дій, 5 дітям надано статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. З метою розвитку в районі сімейних форм виховання створено Єдиний електронний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, які можуть бути усиновлені, банк потенційних опікунів (піклувальників), кандидатів в усиновлювачі, у прийомні батьки та батьки-вихователі. Впродовж 2018-2019 років усиновлено 4 дітей, передано під опіку 16 дітей, влаштовано у дитячі будинки сімейного типу 2 дітей. На території району функціонувало 2 дитячих будинки сімейного типу та 3 прийомні сім’ї. У 2019 році на території Помічнянської міської ради створено патронатну сім’ю, в яку влаштовано 3 малолітніх дітей.
Забезпечено захист житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, систематично проводилась реєстрація житла та майна (земельних часток (паїв), над якими встановлюється опіка відповідно до рішень виконкомів місцевих рад за місцем знаходження майна. По досягненні дітьми 16-річного віку відповідними рішеннями виконкомів місцевих рад діти ставляться на квартирний облік. У 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам придбано житло 3 особам з числа дітей-сиріт, у 2019 році – 6 осіб мали змогу придбати житло за виділені із держави кошти.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня  2005 року № 823  дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли повноліття, щороку виплачувалася одноразова грошова допомога у розмірі 1810 гривень кожному (отримали допомогу 22 дитини). 
Регулярно, щомісяця та за потребою, працювала комісія з питань захисту прав дитини, яка вирішувала питання щодо забезпечення на території району захисту прав кожної дитини, яка цього потребувала. Загалом було проведено 28 засідань, в ході яких вирішено 132  питання стосовно захисту прав дитини.  
Забезпечено систематичне ведення обліку дітей, які  опинилися в складних життєвих обставинах. Впродовж 2-х років облік систематично оновлювався, вносилися зміни, проводилася цілеспрямована профілактична робота з батьками кризових сімей, дітьми старшого шкільного віку, загалом було поставлено 33 дитини. На кінець 2019 року на обліку перебувало 109 дітей з 43 –х сімей.  
Щороку на території району проводилися  рейди: „Діти вулиці”, „Дозвілля підлітків», рейди-перевірки торгівельних закладів на предмет дотримання чинного законодавства про заборону продажу особам віком до 18 років алкогольних та тютюнових виробів. Впродовж 2018-2019 років було проведено 194 рейди, складено 376 актів обстеження умов проживання різних категорій сімей.  
Щороку на території району проводився Всеукраїнський рейд «Урок», основна мета якого – виявлення та повернення на навчання в навчальні заклади дітей, які з різних причин не приступили до навчання з 1 вересня. Щороку такі діти виявлялися, причини, через які вони не з’являлися на заняття, усувалися і діти були повернуті на навчання. Всі діти шкільного віку, які перебувають на обліку СЖО, забезпечуються шкільною освітою, але не в усіх них є умови для повноцінного навчання (в деяких відсутні столи, окремі ліжка, допомога з боку батьків в підготовці до уроків, антисанітарні умови проживання). Саме на це вказувалося батькам в ході проведення з ними профілактичної роботи.
З метою запобігання дитячої бездоглядності та соціального сирітства при кожній місцевій раді відповідними рішеннями створено громадські інспекції у справах дітей, які вирішують проблеми сімей з дітьми на території. Питання про роботу таких інспекцій виносилися на розгляд координаційної ради служби у справах дітей при райдержадміністрації, засідання якої проводилися щомісяця. На координаційну раду також виносилися питання безвідповідального відношення батьків до виконання батьківських обов’язків, навчання дітей та відвідування ними навчальних закладів, влаштування випускників шкіл на подальше навчання, про проведення профілактичних рейдів, про стан виховної роботи в навчальних закладах та інші питання. Щокварталу розглядалися питання про стан злочинності та правопорушень серед підлітків на території району. За ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків 33 батькам оголошено попередження, 6 батьків позбавлено батьківських прав, в 1 матері відібрано 3-х малолітніх дітей без позбавлення батьківських прав. 
З метою пропаганди здорового способу життя та  виховання правової освіти на базі Добровеличківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату та загальноосвітніх шкіл району спеціалістами служби у справах дітей проводилася лекційна робота (проведено 95 групових заходів), надаються індивідуальні консультації (надано консультації 166 підліткам). 
Щороку спеціалістами служби у справах дітей здійснювалися перевірки стану виховної роботи по загальноосвітніх закладах району, в ході яких з’ясовано, що у навчальних закладах значна увага приділяється вивченню учнями основних положень Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, інших законодавчих актів, проводяться Тижні правових знань, «круглі столи» за участю працівників правоохоронних органів, дитячих, молодіжних громадських організацій, метою яких є формування активної позиції підлітків щодо реалізації себе та своїх прав у житті (здійснено 20 перевірок).
На уроках правознавства розв’язуються юридичні ситуації, проводяться рольові ігри, що дає можливість розкривати окремі питання теми ширше, ніж за програмою. Учні залучаються до розробки змісту проблемних і рольових ситуацій, підбирають факти, юридичні джерела. Це дає можливість глибше засвоювати теоретичний матеріал і вміння на практиці застосовувати набуті знання.
В загальноосвітніх навчальних закладах району щорічно проходить тиждень права, в рамках якого проводяться заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру, спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина, науково-практичні конференції, зустрічі за круглим столом за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних  партій, діячів науки і культури, книжкові виставки,  презентації видань про права людини.
Дія  районної  програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки закінчилася, передбачені на її реалізацію заходи виконано. Порушень прав дітей не зареєстровано. І хоч проблеми дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт на даний час не зникли, діти й надалі перебуватимуть на обліках, проте маючи добрі напрацювання в напрямку роботи по захисту їх інтересів, ці проблеми вирішуватимуться і надалі.

         

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей

районної державної адміністрації                                                                                                Ольга МОЙКО

 • Про хід виконання районної районної програми розвитку агропромислового комплексу Добровеличківського району на 2018 – 2023
 • Засідання колегії
 • Про хід виконання районної Програми підтримки розвитку архівної справи на 2016-2020 роки у 2018 році
 • Про хід виконання програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки
 • Про хід виконання програми енергоефективності Добровеличківського району на 2016-2020 роки
 • 5151: Про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки20 травня 2020: Про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки!
  Про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки.
  Про виконання районної програми по забезпеченню захисту прав та законних інтересів дітей в Добровеличківському районі на 2018-2019 роки