Навігація

Календар
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки

                                                                                                                                      ПРОЕКТ                                                                                                                                                                                                                                   

 ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІШЕННЯ

 

Від «___» __________ 2020 року                                                                                                №____

смт Добровеличківка

 

Про хід виконання програми соціального

захисту окремих категорій населення

Добровеличківського району на 2018-2022 роки

 

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації Т.Магаревич про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018–2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 291, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного кодексу України та на виконання Законів України «Про соціальні послуги», «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», «Про соціальну захищеність інвалідів в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», інших законодавчих та нормативних актів, що стосуються соціального захисту населення та враховуючи, що програма виконана в повному об’ємі

                                                                                                                  

районна рада

 ВИРІШИЛА:

 

1.Інформацію про хід виконання Програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018–2022 роки взяти до відома (додається).
2.Виконавцям Програми продовжувати забезпечувати подальше виконання заходів Програми та в установлені терміни інформувати про виконання Програми управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації.
3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, соціального розвитку, економічних реформ та приватизації.

 

 

Голова районної ради                                                                                                        Л.Корнієнко                                                                                                                                                   

 

    ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Програми соціального захисту окремих категорій

населення Добровеличківського району на 2018 -2022 роки

 

 1. Основні дані

 

Програма соціального захисту окремих категорій  населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки розроблена відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою поліпшення ситуації в сфері соціального захисту населення в районі у 2018 -2022 роках, шляхом поглиблення адресності та забезпечення матеріальної підтримки непрацездатних громадян, сімей з дітьми, дітей з інвалідністю, пенсіонерів, осіб з обмеженими фізичними можливостями та учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення антитерористичної операції – жителів Добровеличківського району. 
В даній  сфері  суспільних  відносин  діють Закони України “Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальні послуги», «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», «Про соціальну захищеність осіб з інвалідністю в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», інші законодавчі та нормативні акти, що стосуються соціального захисту населення.
Програму соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018–2022 роки (далі - Програма) затверджено рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 291. 
Вказана програма розроблена управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавцями програми є  управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добровеличківського району та місцеві ради.
Досягнення мети Програми реалізовувалося шляхом поглиблення адресності та забезпечення матеріальної підтримки непрацездатних громадян, сімей з дітьми, дітей з інвалідністю, пенсіонерів, осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО,ООС, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення антитерористичної операції – жителів Добровеличківського району у 2019 році з використанням максимального обсягу усіх ресурсів, в т.ч: районного бюджету, бюджетів виконкомів місцевих рад та інших коштів. Реалізація програми дала можливість поліпшити стан захищеності малозабезпечених верств населення, сімей з дітьми, інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб похилого віку, учасників АТО,ООС, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення антитерористичної операції – жителів Добровеличківського району.

 

 1. Виконання завдань і заходів.

 

В ході реалізації програми проводилася робота по виконанню ряду заходів Програми. Так, з метою підвищення рівня забезпечення державними допомогами вразливих верств населення у 2019 році робота управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснювалася за принципом “єдиного вікна” та виїзної роботи “мобільного соціального офісу”. Протягом 2019 року було здійснено виїздні прийоми громадян до 64 населених пунктів району, під час прийомів всього до спеціалістів звернулося 1485 осіб. З метою здійснення прийому громадян та проведення відповідної роз’яснювальної роботи з питань соціального захисту населення за місцем проживання громадян спеціалісти управління брали участь в роботі громадських приймалень Помічнянської, Тишківської та Піщанобрідської ОТГ, села Липняжка. Всього протягом 2019 року під час прийому громадян у громадських приймальнях до спеціалістів управління звернулося 998 осіб. Основними питаннями були: призначення та виплата державних допомог та субсидії, пільгове забезпечення. Також, для надання роз’яснень чинного законодавства та вирішення питань щодо соціальної та медичної реабілітації чорнобильців, захисту їх прав та інтересів, забезпечення належного медичного обслуговування, оздоровлення проводяться зустрічі з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Для створення в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації належних умов праці, необхідних для забезпечення працівниками  виконання покладених на управління відповідних функцій та необхідних умов для обслуговування населення згідно з технічними вимогами було  передбачено в районному бюджеті на 2019 рік видатки в загальній сумі 4,5 тис.грн.
Управлінням соціального захисту населення забезпечується своєчасне призначення та виплату державних допомог та компенсацій, надання пільг пільговій категорії громадян.
З метою контролю за достовірністю поданих документів для призначення допомог та субсидії активізовано роботу соціальних інспекторів. Протягом 2019 року 2 державних соціальних інспекторів району провели 6,6 тис. різних видів перевірок та обстежень, у т. ч.:
4,3 тис. обстежень сімей, яким призначено житлову субсидію, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу сім’ям з дітьми;
2,3 тис. перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів всіх видів державної допомоги та членів їх сімей, яким призначено державну допомогу сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, житлову субсидію.
Перевірено 4320 особових справ отримувачів житлової субсидії, державних соціальних допомог.
За результатами перевірок:
виявлено 20 випадків надання неповної або недостовірної інформації про доходи або майновий стан;
встановлено переплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, житлової субсидії на суму 58,3 тис. грн., недоплату - 40,1 тис.грн.
Продовжується робота по наповненню бази даних Єдиного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, що дає можливість налагодження обліку пільгових категорій громадян, визначення реальних розмірів бюджетних витрат, посилює контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, що  спрямовуються  на соціальний захист, уникаючи ситуації дублювання використання права особи на пільги за декількома законами. На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.01.2020 року перебуває 7749 пільговиків, з них: ветеранів війни – 857 осіб, що становить 11,6% загальної кількості пільговиків;  дітей війни - 1300 осіб, що становить 16,7 % загальної кількості пільговиків; ветеранів праці - 972 особи, що становить 12,5 % загальної кількості пільговиків; особи з інвалідністю – 733 особи, що становить 9,4% загальної кількості пільговиків ; багатодітних сімей – 354 сім’ї, що становить 4,5 %  від  загальної  кількості  пільговиків;  кількість   пільговиків,  які мають право на пільги за професійною ознакою (сільських працівників  бюджетних установ на пенсії та пенсіонерів силових структур) – 373 особи, що становить 4,8 % від загальної кількості.
Забезпечується тісна співпраця управління соціального захисту населення,  місцевих рад з керівниками підприємств та організацій району, організаціями ветеранів війни та праці з питань: 
покращення обслуговування осіб з інвалідністю, пенсіонерів, одиноких пристарілих громадян;
призначення державних соціальних допомог; 
надання пільг пільговій категорії громадян.
В районі з 25 підприємствами та організаціями, які надають послуги населенню району, проводиться автоматизована звірка щодо наданих пільг з оплати житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку, відшкодування здійснюються за результатами автоматизованої звірки.
Пільг з оплати послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян надано на суму 357,0 тис. грн.
Пільгами з послуг зв’язку в 2019 році  скористались 1402 пільговиків на суму 41,7 тис. грн.
Компенсаційні виплати за надані пільги з безплатного проїзду у міжміському, приміському та міському транспорті загального користування підприємствам-перевізникам, здійснено за перевезення у 2019 році 10033 особи на суму 315,3 тис. грн. 
У лютому 2019 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав було забезпечено виплату одноразової матеріальної допомоги 3 сім’ям загиблих (померлих) учасників бойових дій на території демократичної республіки Афганістан на загальну суму 3,0 тис.грн., в т.ч за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 1,0 тис. грн.
На обліку в управлінні соціального захисту населення  райдержадміністрації перебуває 254 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: категорії 1 – 31 особа; категорії 2 – 112 осіб; категорії 3 – 54 особи; громадяни, які евакуйовані, або самостійно переселилися з територій, що зазнали радіоктивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії - 19 осіб; 4 категорії – 2 особи; дітей, потерпілих, внаслідок аварії на ЧАЕС – 12 осіб; вдів померлих ліквідаторів, смерть, яких пов"язана з налідками аварії на ЧАЕС – 24 особи. 
Фактично протягом 2019 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації вказаній категорії громадян було видано 8 санаторно-курортних путівок для дорослих громадян (з них 4 путівки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС ІІ категорії придбані за рахунок коштів Добровеличківської  селищної ради, інші за кошти державного бюджету).
Проводилася виплата одноразової грошової допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС та вдовам померлих чорнобильців за рахунок коштів місцевих бюджетів. В 2019 році була надана одноразова матеріальна допомога  вдовам померлих ліквідаторів, смерть яких пов’язана з аварією на ЧАЕС  на загальну суму 9,4 тис. грн.,  ліквідаторам аварії на ЧАЕС на загальну суму 70,7 тис. грн.
Станом на 01.01.2020 року Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добровеличківського району було виявлено та охоплено соціальним обслуговуванням 120 осіб, із них: 11 осіб з інвалідністю (1 осіба з інвалідністю внаслідок війни, 10 осіб з інвалідністю з дитинства, 7 осіб з інвалідністю загального захворювання), 90 ветеранів війни та праці.
Протягом 2019  року всього надано 17598 послуг (3638 платних), із них: догляд вдома - 14502 послуги, стаціонарний догляд – 3096 послуг. 
Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 110 одиноких непрацездатних громадян, осіб з інвалідністю та одиноко проживаючих пенсіонерів.
Території Карбівської, Миколаївської, Марківської сільських рад соціальним обслуговуванням не були охоплені через відсутність категорії людей, які підлягають обслуговуванню.
При центрі діє відділення пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації осіб з інвалідністю, служба «соціальне таксі». У 2019 році послугами служби скористалися 61 особа, з числа осіб з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян, ветеранів війни та праці, які не можуть самостійно пересуватися.
В пункті прокату технічних та інших засобів реабілітації осіб з інвалідністю протягом 2019 року послуги  отримали 16 осіб.

       Всього фінансування територіального центру в 2019 році становило 439,2 тис грн. Надійшло коштів за надання платних послуг - 214,0 тис.грн. 

Здійснювалася соціальна підтримка непрацездатних громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями, їх медико – соціальна реабілітація.
Протягом 2019 року за рахунок державного бюджету санаторно-курортним лікуванням було охоплено 16 ветеранів війни та осіб з інвалідністю.
Кошти для щорічного забезпечення санаторно – курортного лікування ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, виплати компенсації за самостійне санаторно – курортне лікування вказаним особам за рахунок районного бюджету не виділялися.
Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України за рахунок коштів місцевих рад забезпечується призначення та виплата довічних щомісячних стипендій інвалідам та учасникам бойових дій Другої світової війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях в роки Другої світової війни та яким виповнилось 90 років і більше в розмірі 100 грн. на місяць 1 особі.
Згідно статистичних даних, на території району, що не війшли до складу ОТГ проживають 1078 дітей  у віці 7-18 років.
Протягом червня - серпня 2019 року всіма формами оздоровлення та відпочинку охоплено  863 дитини, що становить 80,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
З 03 червня по 21 червня поточного року  на базі загальноосвітніх шкіл району працювали 8 профільних таборів з денним перебуванням (гуманітарно-спортивного, спортивно-естетичного, естетичного, екологічного, краєзнавчого, художньо-естетичного та інших напрямків) та 8 мовних груп в яких були охоплені відпочинком 687 учнів, що складає 64 % від загальної кількості дітей шкільного віку від 7 до 18 років. Відпочинок для дітей проводивсь в одну зміну, тривалістю 6 годин на добу, протягом  14 робочих днів.
В пришкільних таборах з денним перебуванням були створені безпечні умови відпочинку, здійснювався постійний контроль за дотриманням вимог протипожежного стану, проводились відповідні бесіди та інструктажі.
З метою фінансового забезпечення оздоровчої кампанії 2019 року на проведення відпочинку та оздоровлення дітей на пришкільних майданчиках використано кошти в сумі 261,036 тис. грн. (у 2018 році – 812,3 тис. грн.).
Для забезпечення якісного харчування дітей, було складено меню, організовано централізований завіз продуктів харчування, які мають сертифікат якості. До відкриття таборів працівники харчоблоків пройшли медичний огляд та навчання з санітарного мінімуму. В пришкільних таборах з денним перебуванням дотримувалися вимог санітарно-технічного обладнання. Вартість харчування становила 29,21 грн.(у 2018 році – 22,0 грн.).
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться робота по оздоровленню дітей в стаціонарних оздоровчих закладах області та України.
Згідно кошторису на 2019 рік управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації на придбання путівок до оздоровчих закладів за рахунок коштів районного бюджету виділено кошти в сумі  16,0 тис. грн. (в 2018 році – 15,0 тис. грн.)
Було підготовлено відповідне клопотання до місцевих рад щодо виділення міжбюджетних трансфертів районному бюджету на забезпечення придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій у стаціонарних оздоровчих закладах, які проживають на території відповідних рад.
Станом на 15.09.2019 року субвенцію на придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій районному бюджету надано виконкомами:
Добровеличківської ОТГ  сумі 70,0 тис. грн.;
Глинянської сільської ради в сумі 8,0 тис. грн.;
Перчунівської сільської ради в сумі 16,0 тис. грн.;
Помічнянської ОТГ в сумі 40,0 тис. грн.
Всього на рахунок управління соціального захисту населення райдержадміністрації на придбання путівок до оздоровчих закладів надійшло 150,0 тис. грн. (у 2018 році – 115,02 тис. грн.).
Управлінням було закуплено 20 путівок на загальну суму 148,9 тис. грн. (у 2018 році - 110,680 тис.грн.), а саме:
в кількості 14 шт. на суму 110,0 тис. грн. до оздоровчого закладу «Бригантина», Новоархангельського р-н, на І та ІІІ оздоровчу зміну;
в кількості 6 шт. на суму 38,9 тис. грн. до оздоровчого закладу «Чайка», м Гайворон, на ІІ оздоровчу зміну.

Середня вартість однієї путівки в 2018 році становила 8,0 тис. грн. (в 2018 році – 6,4 тис. грн.).

Протягом січня-серпня 2019 року за кошти державного бюджету оздоровлено 10 дітей пільгових категорій. А саме: УДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса)- 6 дітей та МДЦ «Артек» (м.Київ) – 8 дітей.
За кошти обласного бюджету на оздоровлення направлено 17 дітей, а саме: до ДОЗ «Перлина Чорномор’я» (Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н., с. Сергіївка) направлено 10 дітей та до ДОЗ «Дружба» - 7 дітей.
Станом на 15.09.2019 року управлінням соціального захисту райдержадміністрації на оздоровлення до стаціонарних оздоровчих закладів направлено 51 дитину (у 2018 році – 60 дітей), з них:
3 дітей учасників АТО;
13 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
19 дітей з багатодітних сімей;
1 дитина загиблого учасника АТО;
6 дітей з малозабезпечених сімей;
5 дітей, які перебувають на диспансерному обліку;
3 дітей - відмінників навчання;
1 дитина талановита та обдарована.
Центральною районною лікарнею направлено на оздоровлення до профільних санаторіїв 2 дітей шкільного віку.
Сільськогосподарськими підприємствами району оздоровлено 22 дитини працівників товариств в дитячих стаціонарних оздоровчих закладах (за дольовою участю оплати вартості путівки підприємствами і батьками).
Добровеличківською філією «Кіровоградобленерго» оздоровлено 8 дітей та Добровеличківським відділенням ТОВ "Кіровоградська обласна ЕК" 2 дітей працівників в дитячих стаціонарних оздоровчих закладах.
91 дитину оздоровлено за кошти батьків.
Протягом оздоровчої кампанії влітку 2019 року в стаціонарних оздоровчих закладах оздоровились 176 дітей району, що складає 16,3 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
Станом на 01.01.2020 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації перебуває 11 сімей загиблих учасників АТО, 2 особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та  379 учасників АТО,ООС, які отримали статус учасника бойових дій.
Їм було надано відповідні роз’яснення щодо пільг, якими вони мають право користуватися.
В 2019 році органами місцевого самоврядування військовослужбовцям, що  перебувають  в зоні ООС, учасникам та сім'ям учасників АТО,ООС, надано матеріальну допомогу на загальну суму 780,3 тис. грн.
За місцем проживання було відвідано 264 демобілізованих учасників АТО,ООС та їх сімей та 3 сім’ї загиблих учасників АТО, вивчено їх потреби, визначено види соціальних допомог. Кожного військовослужбовця проінформовано про центр медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС», який знаходиться в м. Кропивницький.
Станом на 01.01.2019 року в загальноосвітніх закладах району навчається 47 дітей учасників АТО,ООС. Діти даної категорії забезпечені безкоштовним харчуванням, охоплені гуртковою роботою в гуртках та спортивних секціях, які функціонують на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 

 1. Оцінка ефективності виконання
В результаті виконання завдань і заходів у звітному році було підвищено  рівень охоплення соціальною підтримкою окремих категорій громадян. Під час виїзної роботи “мобільного соціального офісу” та у громадських приймальнях прийнято у 2019 році 998 осіб.
З метою контролю за достовірністю поданих документів для призначення допомог та субсидії активізовано роботу соціальних інспекторів.
Протягом 2019 року 2 державних соціальних інспекторів району провели 6,6 тис. різних видів перевірок та обстежень.
Станом на 01.01.2019 року Територіальним центром було виявлено та охоплено соціальним обслуговуванням 120 осіб.
Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України за рахунок коштів місцевих рад забезпечується призначення та виплата довічних щомісячних стипендій інвалідам та учасникам бойових дій Другої світової війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях в роки Другої світової війни та яким виповнилось 90 років і більше в розмірі 100 грн. на місяць 1 особі.
Протягом червня-серпня 2019 року всіма формами оздоровлення та відпочинку охоплено 863 дитини, що становить 80,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
На 2019 рік органами місцевого самоврядування було затверджено видатки на соціальний захист населення в загальній сумі 2089,5 тис. грн., касові видатки становили 2083,0 тис. грн. (рівень виконання становить 99,7 % до затвердженого бюджетом.
В 2019 році органами місцевого самоврядування військовослужбовцям, що  перебувають в зоні ООС, учасникам та сім'ям учасників АТО,ООС, надано матеріальну допомогу на загальну суму 780,3 тис. грн.

 

 1. Фінансування
Всього на виконання Програми в 2019 році було затверджено кошти на загальну суму 4810,2 тис.грн., в тому числі: районний бюджет – 2720,7 тис.грн., касові видатки – 2720,7 тис.грн., рівень виконання становить 100,0% до затвердженого бюджетом; місцеві бюджети – 2089,5 тис.грн., касові видатки – 2083,0 тис.грн., рівень виконання становить 99,7 % до затвердженого бюджетом.

 

 1. Пропозиції щодо подальшого виконання

 

Виконавцям Програми продовжувати забезпечувати подальше виконання заходів Програми та в установлені терміни забезпечувати інформування про виконання Програми управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації.

 

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення 

райдержадміністрації                                                                                              Тетяна МАГАРЕВИЧ

 

 • Повідомна реєстрація колективних договорів у смт. Добровеличківка здійснюється управлінням соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації за адресою: вул. Поповича 26.
 • Про хід виконання районної районної програми розвитку агропромислового комплексу Добровеличківського району на 2018 – 2023
 • Про хід виконання програми енергоефективності Добровеличківського району на 2016-2020 роки
 • Про хід виконання районної програми збереження історичної пам’яті про Перемогу у Другій світовій війні 1939 – 1945 років на 2011-2020 роки
 • Про внесення змін та доповнень до Програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2014 – 2017 роки
 • 4924: Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки27 лютого 2020: Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки!
  Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки.
  Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки