Навігація

Календар
«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки

                                                                                                                                                               ПРОЕКТ                                                                                                                                                                                                                                                        

ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІШЕННЯ

від____березня 2019 року                                                                     №____

смт Добровеличківка

 

Про хід виконання програми соціального

захисту окремих категорій населення

Добровеличківського району на 2018-2022 роки

 

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації Т.Магаревич про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення   Добровеличківького району на 2018–2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 291, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного кодексу України та на виконання законів України «Про соціальні послуги», «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», «Про соціальну захищеність інвалідів в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»,  постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року   № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», інших законодавчих та нормативних актів, що стосуються соціального захисту населення та враховуючи, що програма виконана в повному об’ємі:    
                                                                                                             

районна рада

 ВИРІШИЛА: 

 1. Інформацію про хід виконання Програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018–2022 роки взяти до відома (додається).
 2. Виконавцям Програми продовжувати забезпечувати подальше виконання заходів Програми та в установлені терміни інформувати про виконання Програми управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, соціального розвитку, економічних реформ та приватизації.

  

Голова районної ради                                                                                                    Л.Корнієнко                                                                                                                                                         

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Програми соціального захисту окремих категорій  населення

Добровеличківського району на 2018 -2022 роки

 

 1. Основні дані 

Програма соціального захисту окремих категорій  населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки розроблена відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою поліпшення ситуації в сфері соціального захисту населення в районі у 2018 -2022 роках, шляхом поглиблення адресності та забезпечення матеріальної підтримки непрацездатних громадян, сімей з дітьми, дітей-інвалідів, пенсіонерів, осіб з обмеженими фізичними можливостями та учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення антитерористичної операції – жителів Добровеличківського району.

В даній  сфері  суспільних  відносин  діють Закони України “Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальні послуги», «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту», «Про соціальну захищеність інвалідів в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»,  постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», інші законодавчі та нормативні акти, що стосуються соціального захисту населення.

Програму соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018–2022 роки (далі - Програма),     затверджено рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 291.                   

Вказана програма розроблена управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавцями програми є  управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добровеличківського району та місцеві ради.

Досягнення мети Програми реалізовувалося шляхом поглиблення адресності та забезпечення матеріальної підтримки непрацездатних громадян, сімей з дітьми, дітей-інвалідів, пенсіонерів, осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення антитерористичної операції – жителів Добровеличківського району у 2018 році з використанням максимального обсягу усіх ресурсів, в т.ч: районного бюджету, бюджетів виконкомів місцевих рад та інших коштів. Реалізація програми дала можливість поліпшити стан захищеності малозабезпечених верств населення, сімей з дітьми, інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб похилого віку, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення антитерористичної операції – жителів Добровеличківського району. 

 1. Виконання завдань і заходів. 

В ході реалізації програми проводилася робота по виконанню ряду заходів Програми. Так, з метою підвищення рівня забезпечення державними допомогами вразливих верств населення у 2018 році робота управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснювалася за принципом “єдиного вікна” та виїзної роботи “мобільного соціального офісу”. Протягом 2018 року було здійснено виїздні прийоми громадян до 57 населених пунктів району. Протягом 2018 року під час прийомів всього до спеціалістів звернулося 1680 осіб. З метою здійснення прийому громадян та проведення відповідної роз’яснювальної роботи з питань соціального захисту населення за місцем проживання громадян спеціалісти управління брали участь в роботі громадських приймалень Помічнянської та Тишківської ОТГ, сіл Піщаний Брід та Липняжка.  Всього протягом 2018 року під час прийому громадян у громадських приймальнях до спеціалістів управління звернулося 1100 осіб. Основними питаннями були: призначення та виплата державних допомог та субсидії, пільгове забезпечення. Також, для надання роз»яснень чинного законодавства та вирішення питань щодо соціальної та медичної реабілітації чорнобильців, захисту їх прав та інтересів, забезпечення належного медичного обслуговування, оздоровлення проводяться зустрічі з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Для створення в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації належних умов праці, необхідних для забезпечення працівниками  виконання покладених на управління відповідних функцій та необхідних умов для обслуговування населення згідно з технічними вимогами було  передбачено в районному бюджеті на 2018 рік видатки в загальній сумі 18,3 тис.грн.

Управлінням соціального захисту населення забезпечується своєчасне призначення та виплату державних допомог та компенсацій, надання пільг пільговій категорії громадян.

З метою контролю за достовірністю поданих документів для призначення допомог та субсидії активізовано роботу соціальних інспекторів. Протягом 2018 року 2 державних соціальних інспекторів району провели 9,5 тис. різних видів перевірок та обстежень, у т. ч.:

3,5 тис. обстежень сімей, яким призначено житлову субсидію, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу сім’ям з дітьми;

6,0 тис. перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів всіх видів державної допомоги та членів їх сімей, яким призначено державну допомогу сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, житлову субсидію.

Перевірено 5189 особових справ отримувачів житлової субсидії, , за якими призначено субсидію.

За результатами перевірок:

виявлено 6 випадків надання неповної або недостовірної інформації про доходи або майновий стан;

встановлено переплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, житлової субсидії на суму 91,8 тис. грн.

Продовжується робота по наповненню бази даних Єдиного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, що дає можливість налагодження обліку пільгових категорій громадян, визначення реальних розмірів бюджетних витрат, посилює контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, що  спрямовуються  на соціальний захист, уникаючи ситуації дублювання використання права особи на пільги за декількома законами. На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.01.2019 року перебуває 8169 пільговиків, з них: ветеранів війни – 949 осіб, що становить 11,6% загальної кількості пільговиків;  дітей війни - 1522 особи, що становить 19,0 % загальної кількості пільговиків; ветеранів праці - 990 осіб, що становить  12,0 % загальної кількості пільговиків; інвалідів –  772 особи, що становить  9,5% загальної кількості пільговиків ; багатодітних сімей – 348 сімей, що становить 4,2 %  від   загальної  кількості  пільговиків;  кількість   пільговиків,  які мають право на пільги за професійною ознакою (сільських працівників  бюджетних установ на пенсії та пенсіонерів силових структур) – 431 особа, що становить 5,2 % від загальної кількості.

Забезпечується тісна співпраця управління соціального захисту населення,  місцевих рад з керівниками підприємств та організацій району, організаціями ветеранів війни та праці з питань: 

      - покращення обслуговування інвалідів, пенсіонерів, одиноких пристарілих громадян;

   - призначення  державних соціальних  допомог; 

       - надання пільг пільговій категорії громадян.

В районі з 25 підприємствами та організаціями, які надають послуги населенню району, проводиться автоматизована звірка щодо наданих пільг з оплати житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку, відшкодування здійснюються за результатами автоматизованої звірки.

Пільг з оплати послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян надано на суму 307,939 тис..грн.

Пільгами з послуг зв’язку в 2018 році  скористались 1878 пільговиків на суму 46,4 тис.грн.

У лютому 2018 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав було забезпечено виплату одноразової матеріальної допомоги 5 сім»ям загиблих (померлих) учасників бойових дій на території демократичної республіки Афганістан за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 5,0 тис.грн.

Компенсаційні виплати за надані пільги з безплатного проїзду у міжміському, приміському та міському транспорті загального користування підприємствам-перевізникам, здійснено за перевезення у 2018 році 10330 осіб на суму 261,542 тис. грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення  райдержадміністрації перебуває 259 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: категорії 1 – 29 осіб; категорії 2 –  119 осіб; категорії 3 – 54 особи; громадяни, які евакуйовані, або самостійно переселилися з територій, що зазнали радіоктивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії - 20 осіб; 4 категорії – 1 особа; дітей, потерпілих, внаслідок аварії на ЧАЕС – 13 осіб; вдів померлих ліквідаторів, смерть, яких пов"язана з налідками аварії на ЧАЕС – 23 особи.

Фактично протягом 2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації вказаній категорії громадян було видано 7 санаторно-курортних путівок для дорослих громадян (з них 1 путівка для ліквідатора аварії на ЧАЕС ІІ категорії придбана за рахунок коштів Липнязької  сільської ради, інші за кошти державного бюджету)  

Проводилася виплата одноразової грошової допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС та вдовам померлих чорнобильців за рахунок коштів районного бюджету. В 2018 році була надана одноразова матеріальна допомога  вдовам померлих ліквідаторів, смерть яких пов’язана з аварією на ЧАЕС  на загальну суму 4,2 тис. грн.,  ліквідаторам аварії на ЧАЕС на загальну суму 15,8 тис. грн.

Станом на 01.01.2019 року Територіальним центром було виявлено та охоплено соціальним обслуговуванням 1320 осіб, із них: 50 інвалідів (7 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 21 інвалідів дитинства, 22 інвалід загального захворювання), 1270 ветеранів війни та праці.

Протягом 2018  року всього надано 95120 соціально – побутових, перукарських та послуг по ремонту та пошиттю одягу.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 190 одиноких непрацездатних громадян, інвалідів та одиноко проживаючих пенсіонерів.

Території Карбівської, Миколаївської, Марківської, Федорівської сільських рад соціальним обслуговуванням не були охоплені через відсутність категорії людей, які підлягають обслуговуванню.

Діє відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, в структуру якого входять  пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації інвалідів, служба «соціальне таксі». У 2018 році послугами служби скористалися 315 осіб, з числа інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, ветеранів війни та праці, які не можуть самостійно пересуватися.

В пункті прокату технічних та інших засобів реабілітації інвалідів протягом 2018 року послуги  отримали 18 осіб.

Всього фінансування територіального центру в 2018 році становило 3495,6 тис грн.

Здійснювалася соціальна підтримка непрацездатних громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями, їх медико – соціальна реабілітація.

Протягом 2018 року за рахунок державного бюджету санаторно-курортним лікуванням було охоплено 13 ветеранів війни та осіб з інвалідністю.

Кошти для щорічного забезпечення санаторно – курортного лікування ветеранів війни та праці, інвалідів, виплати компенсації за самостійне санаторно – курортне лікування вказаним особам за рахунок районного бюджету не виділялися.

        Відповідно до ст..91 Бюджетного кодексу України за рахунок коштів місцевих рад забезпечується призначення та виплата довічних щомісячних стипендій інвалідам та учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та яким виповнилось 90 років і більше в розмірі 100 грн. на місяць 1 особі .

За рахунок коштів районного бюджету надавалася фінансова підтримка районній організації ветеранів України для здійснення нею статутної діяльності. Протягом 2018 року на вказані цілі було виділено кошти в сумі 36,0 тис.грн.

Також, було проведено відповідну роботу щодо оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року.

Згідно статистичних даних, на території району проживають 2046 дітей  у віці 7-16 років.

Протягом червня-серпня 2018 року всіма формами оздоровлення та відпочинку охоплено 1898 дітей, що становить 92,7 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

На базі загальноосвітніх шкіл району 1570 учнів були охоплені відпочинком в 11 профільних пришкільних майданчиках (1051 учнів) та  мовних групах (520 учнів), з них: 28 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 25 дітей - інвалідів; 568 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей; 3 дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС; 180 дітей, які перебувають на диспансерному обліку; 66 дітей учасників АТО; 8 дітей, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

З метою фінансового забезпечення оздоровчої кампанії 2018 року на підготовку та проведення відпочинку та оздоровлення дітей на пришкільних майданчиках використано кошти з районного бюджету в сумі 812,3 тис.грн. з них:

з районного бюджету:

на підготовку до оздоровчої кампанії в таборах з денним перебуванням – 30,0 тис.грн.;

на проведення оздоровчої кампанії в таборах з денним перебуванням – 782,3 тис.грн.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться робота по оздоровленню дітей в стаціонарних оздоровчих закладах області та України.

Згідно кошторису на 2018 рік управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації на придбання путівок до оздоровчих закладів за рахунок коштів районного бюджету виділено кошти в сумі  15,0 тис.грн.

Було підготовлено відповідне клопотання до місцевих рад щодо виділення міжбюджетних трансфертів районному бюджету на забезпечення придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій у стаціонарних оздоровчих закладах, які проживають на території відповідних рад.

В 2018 році субвенцію на придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій районному бюджету надано виконкомами:

- Добровеличківської селищної ради в сумі 14,0 тис.грн.;

- Олександрівської сільської ради в сумі 13,860 тис.грн.;

- Дружелюбівської сільської ради в сумі 27,720 тис.грн.;

- Юр’ївської сільської ради в сумі 8,6 тис.грн.;

- Глинянської сільської ради в сумі 10,0 тис.грн.;

- Липнязьської сільської ради в сумі 12,0 тис.грн.;

- Карбівської сільської ради в сумі 13,860 тис.грн..

Всього на рахунок управління соціального захисту населення райдержадміністрації на придбання путівок до оздоровчих закладів надійшло 115,020 тис.грн..

Управлінням було закуплено 18 путівок на загальну суму 110,680 тис.грн., а саме:

- в кількості 12 шт. на суму 77,160 тис.грн. до оздоровчого закладу «Бригантина», Новоархангельського р-н, на І та ІІІ оздоровчу зміну;

- в кількості 6 шт. на суму 33,520 тис.грн. до оздоровчого закладу «Чайка», м Гайворон, на ІІ та ІІІ оздоровчу зміну.

Середня вартість однієї путівки в 2018 році становила 6405 грн.

Протягом 2018 року за кошти державного бюджету оздоровлено 17 дітей пільгових категорій. А саме: УДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса)- 8 дітей та МДЦ «Артек» (м.Київ) – 9 дітей.

За кошти обласного бюджету на оздоровлення направлено 32 дитини, а саме: до ДОЗ «Бригантина» направлено  8 дітей, до ДОЗ «Перлина Чорномор’я» (Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н., с. Сергіївка) направлено 15 дітей та до ДОЗ «Дружба» - 9 дітей.

Протягом 2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації на оздоровлення до стаціонарних оздоровчих закладів направлено 67 дітей, з них:

 • 14 дітей учасників АТО;
 • 11 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
 • 18 дітей з багатодітних сімей;
 • 3 дитини інваліда;
 • 19 дітей з малозабезпечених сімей;
 • 1 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку;
 • 1 дитина відмінник навчання.

Центральною районною лікарнею направлено на оздоровлення до профільних санаторіїв 2 дітей шкільного віку.

Сільськогосподарськими підприємствами району оздоровлено 20 дітей працівників товариств в дитячих стаціонарних оздоровчих закладах (за дольовою участю оплати вартості путівки підприємствами і батьками).

Добровеличківською філією «Кіровоградобленерго» оздоровлено 7дітей працівників в дитячих стаціонарних оздоровчих закладах.

238 дітей оздоровлено за кошти батьків.

Протягом оздоровчої кампанії влітку 2018 року в стаціонарних оздоровчих закладах оздоровились 327 дітей району, що складає 16% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Станом на 01.01.2019 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації перебуває 10 сімей загиблих учасників АТО, 2 інваліди війни ІІІ групи та 366 учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій.

Їм було надано відповідні роз’яснення щодо пільг, якими вони мають право користуватися.

В 2018 році органами місцевого самоврядування військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО та сім'ям мобілізованих військовослужбовців, надано матеріальну допомогу на загальну суму 270,6 тис.грн.

За місцем проживання було відвідано 264 демобілізованих учасників АТО та їх сімей та 3 сім’ї загиблих учасників АТО, вивчено їх потреби, визначено види соціальних допомог. Кожного військовослужбовця проінформовано про центр медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС», який знаходиться в м. Кропивницький.

Станом на 01.01.2019 року в загальноосвітніх закладах району навчається 47 дітей учасників АТО. Діти даної категорії забезпечені безкоштовним харчуванням, охоплені гуртковою роботою в гуртках та спортивних секціях, які функціонують на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. 

 1. Оцінка ефективності виконання

В результаті виконання завдань і заходів у звітному році було підвищено  рівень охоплення соціальною підтримкою окремих категорій громадян. Під час виїзної роботи “мобільного соціального офісу” та у громадських приймальнях прийнято у 2018 році 1100 осіб.

З метою контролю за достовірністю поданих документів для призначення допомог та субсидії активізовано роботу соціальних інспекторів.

Протягом 2018 року 2 державних соціальних інспекторів району провели 9500 різних видів перевірок та обстежень.

Станом на 01.01.2019 року Територіальним центром було виявлено та охоплено соціальним обслуговуванням 1320 осіб.

Відповідно до ст..91 Бюджетного кодексу України за рахунок коштів місцевих рад забезпечується призначення та виплата довічних щомісячних стипендій інвалідам та учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та яким виповнилось 90 років і більше в розмірі 100 грн. на місяць 1 особі .

Протягом червня-серпня 2018 року всіма формами оздоровлення та відпочинку охоплено 1898 дітей, що становить 92,7 % від загальної кількості дітей шкільного віку (2046 дітей).

На 2018 рік органами місцевого самоврядування було затверджено видатки на соціальний захист населення в загальній сумі 530,270 тис.грн., касові видатки становили 523,67 тис.грн. (рівень виконання становить 98,6% до затвердженого бюджетом.

Протягом 2018 року  військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО та сім'ям мобілізованих військовослужбовців було надано матеріальну допомогу на загальну суму  270,6 тис.грн. 

 1. Фінансування
Всього на виконання Програми в 2018 році було затверджено кошти на загальну суму 1505,67 тис.грн., в тому числі: районний бюджет – 975,4 тис.грн., касові видатки – 975,4 тис.грн., рівень виконання становить 100,0% до затвердженого бюджетом; місцеві бюджети – 530,270 тис.грн., касові видатки – 523,67 тис.грн., рівень виконання становить 98,6% до затвердженого бюджетом. 
 1. Пропозиції щодо подальшого виконання 
Виконавцям Програми продовжувати забезпечувати подальше виконання заходів Програми та в установлені терміни забезпечувати інформування про виконання Програми управління соціального захисту населення Добровеличківської райдержадміністрації.

  

Начальник управління

соціального захисту населення 

райдержадміністрації                                                                                                           Т.МАГАРЕВИЧ

 

 • Про хід виконання районної районної програми розвитку агропромислового комплексу Добровеличківського району на 2018 – 2023
 • Про хід виконання програми енергоефективності Добровеличківського району на 2016-2020 роки
 • Про хід виконання районної програми збереження історичної пам’яті про Перемогу у Другій світовій війні 1939 – 1945 років на 2011-2020 роки
 • Серпень
 • Про внесення змін та доповнень до Програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2014 – 2017 роки
 • 4143: Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки18 лютого 2019: Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки!
  Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки.
  Про хід виконання програми соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018-2022 роки