Навігація

Календар
«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки

ПРОЕКТ

ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

 

РІШЕННЯ

 

 

 

від «____»_________2019 року                                                               №____

 

смт Добровеличківка

 

 

Про звіт про виконання

районної цільової програми

протидії поширенню наркоманії

і злочинності, пов’язаної з незаконним

обігом наркотичних засобів, психотропних

речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки

  

Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження Кабінету Міністрів України від  28 серпня 2013 року № 375 – р «Про схвалення Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року», рішення Кіровоградської обласної ради від 20 травня 2016 року № 84 «Про затвердження обласної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки»:

 

районна рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Інформацію «Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки» взяти до відома (додається). 
 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ї.

 

 

Голова районної ради                                                                                                   Л.КОРНІЄНКО      

 

 

                                                                      Додаток до проекту рішення

                                                                      районної ради

                                                                      від «____»_____________2019 року №_____

 

 Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів,

на 2016-2018 роки

  

Рішенням сесії районної ради від 04 листопада 2016 року № 164 затверджена районна цільова програма протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки, розробником якої є районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, співрозробниками – відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації, Добровеличківське відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області, медичні заклади району.

Реалізація даної програми передбачає 3 розділи: проведення дієвої первинної профілактики та запобігання незаконному вживанню наркотичних засобів; контроль за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин; боротьба із злочинністю, пов’язаною з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  (далі – Центр) проводиться профілактична робота по запобіганню незаконного вживання, зберігання, розповсюдження наркотичних засобів в трьох напрямках. По-перше, це робота зі сім’ями/особами, які опинилися у складних життєвих обставинах, яка має на меті спілкування з усіма членами родини по даній проблемі по-друге - індивідуальна робота з умовно-засудженою молоддю, неповнолітніми, по-третє - лекційна робота по навчальних закладах району.

Протягом 2016-2018 року до Центру надійшло 527 повідомлень стосовно сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах дані сім’ї були відвідані, здійснено оцінку потреб в цих сім’ях та 79 сімей поставлено на облік.

За результатами роботи Центру за звітній період з обліку сімей, які опинилися в скла було знято 57 сімей, з них 43 - з досягненням позитивного результату, 11- у зв’язку з переїздом та 3 сім’ї без досягнення позитивного результату.

В рамках роботи спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» (далі – МКП) спеціалістами Центру спільно з залученими спеціалістами здійснено 22 виїзди у населені пункти району.        

Під час діяльності МКП відвідано 62 сім’ї, які перебувають на обліку в Центрі, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, соціально-профілактичною роботою охоплено 508 дітей та молоді – 297 осіб.

Окрім того, за даний період спеціалістами Центру здійснено перевірку цільового використанням державної допомоги, коштів при народжені дитини у 229 сім’ях. Стосовно 5 сімей було підготовлено клопотання до управління соціального захисту населення щодо нераціонального використання державної допомоги, коштів при народжені дитини.

З метою формування у свідомості громадян негативного ставлення до вживання наркотичних засобів та психотропних речовин спеціалістами Центру та залученими спеціалістами в навчальних закладах району проведено 28 профілактичних бесід зданої тематики, розповсюджено 167 інформаційно-просвітницьких матеріалів спрямованих на протидію поширенню наркоманії (буклети, плакати, браслети з нанесенням, ручки з логотипами, кишенькові календарики  та ін.).

 Службою у справах дітей районної державної адміністрації організовано та проведено 228 рейдів «Діти вулиці» по обстеженню сімей, 74 рейди у місця дозвілля молоді та 76 рейдів-перевірок торгівельних закладів на предмет дотримання законодавства про заборону продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів.

Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації приділяється велика увага вихованню правосвідомості в учнів.

Педагогічними працівниками в навчальних закладах проводиться дієва первинна профілактика по запобіганню вживанню наркотичних засобів та психотропних речовин серед дітей, учнівської молоді, роз’яснювальна робота і пропагування здорового способу життя. 

На базі комунального закладу «Кіровоградський інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 7  педагогів-тренерів  пройшли навчання по впровадженню превентивних проектів «Сімейна розмова», «Дорослішай на здоров’я», «Захисти себе від ВІЛ»; 11 педагогів-тренерів  взяли участь у науково-практичних семінарах з впровадження у навчальних закладах району європейських стандартів превентивної освіти «Школа сприяння здоров’ю», «Дорослішай на здоров’я», «Вчимося жити разом».

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом  в 14  освітніх закладах району проведено акції, в 16 закладах проведено тематичні лінійки, лекції, тренінги, конкурси агітаційних плакатів для учнів середніх та старших класів, конкурси малюнків «Наркотикам «Ні!», оформлено виставку довідкової та профілактичної літератури, інформаційні стенди на дану тематику.

В освітніх закладах району педагогами, фахівцями психологічної, медичної служби постійно проводиться відповідна профілактична робота з урахуванням вікових, психофізіологічних особливостей учнів з формування в них позитивної мотивації щодо здорового способу життя яке  здійснюється на уроках біології, основ здоров’я та в позакласній роботі.

Дані питання розглядаються на батьківських зборах, нарадах директорів освітніх закладів району, колегіях відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та координаційних радах при райдержадміністрації.

Проведено районний конкурс «Молодь обирає здоров’я» у якому взяло участь 6 команд (36 учнів) навчальних закладів району. Перше місце вибороли учні  Добровеличківського НВК І-ІІІ ст. №2-гімназія. Матеріали команди-переможиці були направлені  в травні 2018 року на обласний конкурс «Молодь обирає здоров’я» в м. Кропивницький.

У закладах культури району організовано книжкові виставки, бесіди та лекції на тему: «Ні наркотикам та алкоголю», «Бережи здоров’я з молоду», «Гіркі плоди солодкого життя», «Здоровий дух дає здорове тіло».

У закладах охорони здоров’я району проводиться певна робота серед населення спрямована на запобігання вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, формування навичок здорового способу життя. Організовано та проводяться санітарно-просвітницькі заходи з метою формування у дітей та молоді негативного ставлення до вживання наркотичних засобів та пропаганди здорового способу життя.

У поліклінічному відділенні Добровеличківської ЦРЛ функціонує кабінет нарколога, у якому лікарем-наркологом проводиться прийом хворих та ведеться диспансерний нагляд осіб з діагнозом наркоманія.

Так протягом 2016 року на даному обліку перебувало 36 осіб (взято на облік – 5; знято з обліку – 0), протягом 2017 року – 36 осіб ( взято на облік – 2; знято з обліку – 2) протягом 2018 року – 44 особи (взято на облік 9; знято з обліку – 1).

У 2018 році зросла захворюваність і розповсюдженість на наркоманію.

З метою підвищення рівня кваліфікації, лікар-нарколог щороку відвідує семінари щодо вивчення питань виявлення осіб на початковій стадії вживання наркотичних засобів.

Згідно з наказом головного лікаря центральної районної лікарні від 02 січня 2018 року № 3 «Про забезпечення контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Добровеличківській центральній районній лікарні» функціонує комісія, яка забезпечує контроль за обігом та раціональним використанням наркотичних та психотропних лікарських засобів. Затверджений список медичних працівників, які мають доступ до наркотичних та психотропних засобів. Всі вони навчені правилам одержання, зберігання та використання даних засобів і отримали сертифікати про проходження профілактичного наркологічного огляду.

З управлінням поліції охорони України в Кіровоградській області, центральною районною лікарнею заключено договір від 22 січня 2018 року № 5015 про охорону кімнати для зберігання наркотичних засобів на загальну суму 16071,00 грн.

Також заключено договір з КП «Кіровоградфармація» КОР щодо відпуску наркотичних знеболювальних засобів хворим, що потребують, за безкоштовними рецептами.  

Добровеличківським ВП Новоукраїнського ВП ГУ НП України в Кіровоградській області вжито ряд організаційних і практичних заходів щодо посилення боротьби зі злочинністю, профілактики правопорушень. 

 Так протягом звітного періоду (2016-2018 років) виявлено 40 фактів незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин на території Добровеличківського району.

З них задокументовано 24 кримінальних справ у 2016 році, 11 фактів ст.309 КК України (незаконне зберігання наркотичних засобів), 13 фактів ст. 317 КК України – (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);

6 кримінальних справ у 2017 році, 4 факти по ст. 309 КК України (незаконне зберігання наркотичних засобів), 1 – ст. 310 КК України (незаконне вирощування та посів наркомісних рослин), 1 – ст. 307 КК України (незаконний збут наркотичних засобів);

10 кримінальних справ у 2018 році, 7 фактів по ст.309 КК України (незаконне зберігання наркотичних засобів), 1 факт ст. 317 КК України (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів); 2 факти ст.310 КК України (незаконне вирощування та посів наркомісних рослин.            

На виконання заходів передбачених даною програмою з районного бюджету в 2016 році кошти не виділялися 2017 році виділено коштів в сумі 5,0 тис.грн., в 2018 році 3,0 тис. грн.

Тільки тісна взаємодія управлінь та відділів районної держадміністрації з правоохоронними органами є запорукою вирішення питання протидії поширенню наркоманії та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів.

Питання запобігання поширенню наркоманії серед населення, неповнолітніх та молоді знаходиться на постійному контролі районної державної адміністрації.

 

 

 

Директор районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                                                                  І.МІЛЮТІНА

                 

 • ПРОТОКОЛ № 1 засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при районній державній адміністрації
 • Засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів, при районній державній адміністрації
 • ПЛАН роботи координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при районній державній адміністрації на 2018 рік
 • Положення
 • 4140: Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки15 лютого 2019: Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки!
  Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки.
  Про звіт про виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки