Навігація

Календар
«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

   З 10 лютого 2016 року набрала чинностi постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.02.2016 р. № 55, якою внесено змiни до постанови вiд 17.07.2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафiв за порушення законодавства про зайнятiсть населення».

   Цiєю постановою затверджено Порядок накладення штрафiв за порушення законодавства про працю та зайнятiсть населення вiдповiдно до ч. 4 ст. 265 КЗпП та ч. 9 ст. 53 Закону України «Про зайнятiсть населення».

   За статтею 265 КЗпП посадовi особи органiв державної влади та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй, виннi в порушеннi законодавства про працю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством.

   Юридичнi та фiзичнi особи - пiдприємцi, якi використовують найману працю, несуть вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу в такому разi:

- фактичного допуску працiвника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працiвника на неповний робочий час у разi фактичного виконання роботи впродовж повного робочого часу, установленого на пiдприємствi, та виплати заробiтної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування та податкiв - у 30-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення (з 1 сiчня 2016 р. - 41340 грн, з 1 травня 2016 р. - 43500 грн);

- порушення встановлених строкiв виплати заробiтної плати, iнших виплат, передбачених законодавством про працю, бiльш як за один мiсяць, виплата їх не в повному обсязi - у трикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 1 сiчня 2016 p. - 4134 грн, з 1 травня 2016 р. - 4350 грн);

- недотримання мiнiмальних державних гарантiй з оплати працi - у 10-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєне-порушення (з 1 сiчня 2016 р. - 13780 грн, з 1 травня 2016 р. - 14500 грн);

- недотримання встановлених законом гарантiй та пiльг працiвникам, якi залучаються до виконання обов'язкiв, передбачених законами України «Про вiйськовий обов'язок i вiйськову службу», «Про альтернативну (невiйськову) службу», «Про мобiлiзацiйну пiдготовку та мобiлiзацiю», - у 10-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення (з 1 сiчня 2016 р. - 13780 грн, з 1 травня 2016 р. - 14500 грн);

- порушення iнших вимог трудового законодавства, крiм передбачених абзацами другим - п'ятим ч. 2 цiєї статтi, - в розмiрi мiнiмальної заробiтної плати (з 1 сiчня 2016 р. - 1378 грн, з 1 травня 2016 p. - 1450 грн).

 

   Забезпечення своєчасної та гідної заробітної плати, ліквідація таких ганебних явищ як заборгованість по зарплаті та по внескам до Пенсійного фонду України –  пріоритетні питання при реалізації державної політики Президентом України, Урядом та іншими органами влади.

   Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Кожний громадянин має право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче від визначеної законом. Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів працюючих громадян та основою при розрахунку розміру пенсії.

   Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня та “у конвертах” є грубим порушенням конституційних норм, що призводить до гальмування соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє. 

Легальна робота, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем – це лікарняні листки, відпускні нарахування, належна виплата допомоги по догляду за дитиною; допомога у разі отримання травми на виробництві, права на допомогу по безробіттю, права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; права на зарахування виробничого стажу; права на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості та гідна пенсія.

Внесеними з 1 січня 2016 року змінами до Податкового кодексу України передбачено значне зниження навантаження на фонд оплати праці (доходу), адже запроваджено двократне зниження ставки нарахування єдиного соціального внеску та скасування утримання із заробітної плати (доходу) найманих працівників.

   Аналіз отриманих звітів платників за січень 2016 року по області свідчить, що 6,7 тис. застрахованих осіб, отримують заробітну плату менше мінімальної, що становить 3,5% від загальної кількості застрахованих осіб (191,1 тис.осіб). Кожен 4-й із працездатних громадян області не має офіційних джерел доходу.

   Фактично 1,3 тисячі роботодавців економію від застосування зниженої ставки податку не спрямували на підвищення заробітної плати до мінімального рівня, встановленого законодавством, а використали для самозбагачення. Їх працівники змушені займати мовчазну погоджувальну позицію, боячись втратити місце роботи і зарплату.

   Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко під час апаратної наради 21 березня 2016 року наголосив, що питання економічного розвитку територій та зростання добробуту громадян – це ключові завдання чинної влади. 

Він закликав місцевих керівників братися до роботи, залучати інвестиції і дбати про збільшення зарплат у всіх галузях господарства. Кому це не під силу – мусить поступитися місцем іншим, більш ініціативним.

   У результаті податкових змін та відповідного прийнятого державного бюджету, вважає керівник області, ми отримали унікальну можливість нарощувати заробітну плату. Сергій Кузьменко доручив фіскальній службі вже найближчим часом поінформувати громадськість про реакцію підприємців на податкові нововведення. 

   Фонд оплати праці є основним джерелом формування бюджету Пенсійного фонду України. Також від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить надходження податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення місцевого бюджету, відповідно від величини грошових потоків якого залежить утримання місцевої інфраструктури. 

   Представники органів Пенсійного фонду України спільно з іншими контролюючими органами беруть участь в діяльності робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати, детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. 

   Мета органів влади – дійти до кожного громадянина і роботодавця, що у свою чергу забезпечить фінансову стабільність пенсійної системи. Проблеми легалізації заробітної плати можливо вирішити лише спільними зусиллями, тому органи влади постійно спрямовують діяльність на ліквідацію заборгованості з виплати заробітної плати, з метою реалізації ефективного державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, забезпечення конституційного права громадян на своєчасне одержання заробітної плати.

   Шановні роботодавці! Державою зроблено крок назустріч з метою фінансової підтримки вашої діяльності. Тож закликаємо скористатися зазначеними перевагами, офіційно оформляючи трудові відносини з найманими працівниками та легально виплачуючи заробітну плату в повному обсязі, без використання тіньових схем. Такими діями ви сприятимете соціальному захисту та гідному пенсійному забезпеченню працюючих у майбутньому!

   Наймані працівники! Будьте уважні! Не дайте себе ошукати! Вимагайте від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин та декларування вашої заробітної плати у повному обсязі (не менше мінімального розміру), а також навіть підвищення її рівня, виходячи з кваліфікації та складності виконуваних обов’язків. Не дайте позбавити себе соціальних благ, забезпечте собі майбутнє, не сприяйте порушенням трудового законодавства!