Навігація

Календар
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
На базі ГО «Ла Стада – Україна» функціонує дві «гарячі» лінії:
  1. Національна дитяча «гаряча» лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу – з 12.00 до 16.00.
  2. Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону). Лінія працює цілодобово.
Інформуємо, що з 25 листопада 2017 року Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та дискримінації переходить на новий загальноєвропейський номер 116 123. Даний номер є безкоштовним з мобільних телефонів.

1 грудня 2017 року, до щорічної акції «16 днів проти насильства»  юрисконсультом Добровеличківського РЦ СССДМ ДЯДЕЧКОМ О.І., спільно з головним спеціалістом безоплатної правової допомоги Голованівського місцевого центру вторинної правової допомоги НАСУЛИЧЕМ О.В., на базі Добровеличківського районного сектору пробації, було проведено роз’яснювальну роботу на тему «Попередження насильства в сім’ї» з особами  засудженими до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, яким охоплено 2 неповнолітні особи даної категорії.

 

Щорічної акції «16 днів проти насильства»

 

28 листопада 2017 року, до щорічної акції «16 днів проти насильства», фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  ОГРЕБОЮ К.В., було проведено захід в Липнязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1, на тему: "Мій світ без жорстокості та насильства", яким охоплено 32 учня 8-10 класів. Проведено бесіду та відеолекторій. Метою заходу - сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дітей та інших членів родини; сформувати навички захисту від будь-якого насильства та виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.

  

Щорічної акції «16 днів проти насильства»

 

 

Ця стаття адресована людям, небайдужим до дітей, які волею долі залишилися без опіки своїх батьків та близьких і виховуються в державних установах. Звичайно ж, найкращим вирішенням для таких дітей було б улаштування їх в сім’ю чи інші сімейні форми (усиновлення, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опіка), що заохочується в Україні. Але, на жаль, не всі діти можуть туди влаштовані з багатьох причин, юридичного, морального, психологічного характеру. З одного боку, не всі дорослі, які небайдужі до таких дітей, можуть стати усиновителями, опікунами чи прийомними батьками. Для того, щоб допомогти дітям, які знаходяться на вихованні в державних установах, і небайдужим дорослим, котрі хочуть передати свій досвід та знання майбутньому поколінню, існує – Наставництво.     

Основною ціллю наставництва є підготовка дитини-сироти (дитини яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей) до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей.

Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і  може присвячувати їй свій час, знання та сили.

 

СТАНЬ НАСТАВНИКОМ – ЗМІНИ ЖИТТЯ ДИТИНИ

 

На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої, щонайменше чотири рази в місяць, слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах. Словом, підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації.

Завдяки спільному  проведенню часу та іграм, наставник відкриває для вихованця нові  знання та досвід, стимулює прийняття дитиною рішень щодо правильного життєвого вибору, підтримує успіхи у навчанні, тим самим підвищуючи її самооцінку.

Як правило, для наставництва обирають дітей з 8 до 18 років. Діти у цьому віці краще розуміють, що наставник – це не майбутня мама чи опікун.

Завданнями наставництва є:

визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні;

надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;

формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;

ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;

сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості;

формування в дитини навичок здорового способу життя.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

Щоб стати Наставником, Вам не знадобиться ніяких особливих навичок. Треба лише вміти слухати, мати бажання піклуватися та передавати власний досвід і знання.

Детальну інформацію про здійснення наставництва над дитиною ви можете дізнатися за телефоном: 5-19-01, а також за адресою: смт.Добровеличківка, вул.Незалежності, 112, приміщення Добровеличківської районної державної адміністрації (3 поверх, 43 кабінет), Добровеличківський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

24 жовтня 2017 року відбувся виїзд обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” до Добровеличківського району. Роботою зазначеного формування було охоплено станція Глиняне, с. Міжколодяне та с. Новоглиняне, с. Перчунове.

Під час виїзду спеціалістами обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді МИРОНЕНКО Ю.С., служби у справах дітей райдержадміністрації СЛОБОДЕНЮК А.М., бухгалтером районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ДЗІНОЮ С.Г. було відвідано 3 сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Із даними сім'ями, була проведена робота щодо належного виконання батьківських обов'язків, якісного харчування, ведення здорового способу життя, покращення житлово-побутових умов, та шляхів подолання сім'ями складних життєвих обставинах. Крім того практичним психологом обласного центру сім’ї та репродукції людини відділення «Клініка дружня до молоді» ЧЕПЛЯКОЮ О.В., спільно з керівником філіалу Міжнародної антинаркотичної асоціації в м. Кропивницький ЗИКОВИМ Є.В., було прочитано лекції на теми «Презентація клініки дружня до молоді», «Основи культури статевої поведінки», «Ілюзія вибору залежності», якими було охоплено Глинянську НВК (14 учнів), Перчунівську ЗШ (32 учні).  

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи

 

Також до виїздів спеціалізованого формування обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” була залучена Аксьонова Тетяна Вікторівна - психолог Християнського центру психологічної допомоги при Спасо-Преображенському кафедральному соборі, яка надала психологічну консультацію 4 учасникам АТО, 1 дружині учасника АТО та  матері безвісти зниклого учасника АТО.

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи

 

В рамках навчання для прийомних батьків, батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу під керівництвом головного спеціаліста відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  БАРБАНОВОЇ О.М. відбулося засідання групи за інтересами (актуальними проблемами сім’ї) в якому взяли участь прийомні батьки з Добровеличківського та Новоукраїнського районів.

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи

 

20 червня 2017 року проведено засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних речовин, психотропних речовин та прекурсорів при районній державній адміністрації.

 

Засідання координаційної ради

 

На засіданні координаційної ради розглядалися питання про аналіз захворюваності на наркоманію протягом 2016-2017 років та проведення тестування на виявлення ВІЛ – інфекції на базі Добровеличківської ЦРЛ; про організацію бесід, лекторіїв, круглих столів, для проведення профілактично-роз’яснювальної роботи серед неповнолітніх, молоді та умовно-засуджених осіб з правових питань на тему «Кримінальна відповідальність за зберігання та розповсюдження наркотичних речовин, негативний вплив наркотиків на організм людини»; про роботу відділу культури та туризму районної державної адміністрації щодо організації тематичних заходів по протидії поширенню наркоманії та злочинності протягом 2017 року з учнями та молоддю.

За результатами розгляду прийняті відповідні протокольні рішення.

07 червня 2017 року юрисконсультом Добровеличківського РЦСССДМ, спільно з спеціалістами районного сектору служби пробації, в літньому оздоровчому таборі на базі Добровеличківської ЗОШ №1, здійснено інформаційно-просвітницьку роботу з правових питань на тему «Кримінальна відповідальність за зберігання та розповсюдження наркотичних речовин, негативний вплив наркотиків на організм людини».

 

Профілактична робота з дітьми в літніх оздоровчих таборах

 

В заході взяли участь учні 8-х класів Добровеличківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

30 травня 2017 року відбувся виїзд Добровеличківського районного центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді «мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» по території Добровеличківського району.

Під час виїзду директором районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді МІЛЮТІНОЮ І.М., юрисконсультом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ДЯДЕЧКОМ О.І., спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації СЛОБОДЕНЮК А.М., на території Піщанобрідської сільської ради було відвідано дитячий будинок сімейного типу та 2 сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. На території Любомирської сільської ради відвідано 3 сім’ї які опинилися у складних життєвих обставинах.

 

Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи на території Добровеличківського району

 

Із даними сім’ями, була проведена робота, щодо належного виконання батьківських обов’язків, якісного харчування, ведення здорового способу життя, покращення житлово-побутових умов, та шляхів подолання сім’ями складних життєвих обставин.       

1 червня до Міжнародного Дня захисту дітей, фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  ОГРЕБОЮ К.В. спільно з виконавчим комітетом Липнязької сільської ради було відвідано літні оздоровчі табори Липнязької ЗШ № 1, Липнязької ЗШ № 2 та привітали дітей зі святом.

 

До Міжнародного Дня захисту дітей

          

Також за сприянням підприємців території сільської ради: Халазія М.В., Савранського М.В., Манзара М.О., Дядечка В.А., Мартинюка Л.В, Руденка Л.О., Путяйкіної Л.М., Гевеленка Л.І., Стаценка М.А., Сімонішиної Г.І., Шмалька Н.В. та Добровеличківського РСТ, для дітей, в дані табори було закуплено морозиво.      

 

До Міжнародного Дня захисту дітей

 

17 травня 2017 року відбувся виїзд обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” до Добровеличківського району. Роботою зазначеного формування було охоплено с. Піщаний Брід та с. Тишківка.

Під час виїзду спеціалістами обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді МИРОНЕНКО Ю.С., служби у справах дітей райдержадміністрації СЛИВЧУК О.І., директором районного центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді МІЛЮТІНОЮ І.М., бухгалтером районного центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді ДЗІНОЮ С.Г., фахівцем із соціальної роботи ПІДДУБНОЮ Н.О., юрисконсультом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  ДЯДЕЧКОМ О.І., було відвідано 5 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах на території с. Тишківка та 4 сім’ї на території Піщанобрідської сільської ради. Із даними сім'ями, була проведена робота щодо належного виконання батьківських обов'язків, якісного харчування, ведення здорового способу життя, покращення житлово-побутових умов, та шляхів подолання сім'ями складних життєвих обставинах.

    

Здійснення соціальної роботи спеціалістами обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на території Добровеличківського району

 

 Крім того психологом Християнського центру психологічної допомоги при Спасо-Преображенському кафедральному соборі АКСЬОНОВОЮ Т.В., практичним кризовим психологом, керівником центру ресоціалізації військових «Коловорот» ФОМЕНКОМ А.Г., було проведена індивідуальна робота, під час якого отримали психологічну консультацію одна сім′я яка перебуває в складних життєвих обставинах, 6 учасників АТО, 3 дружини учасників АТО, 1 дитина та 1 мати загиблого учасника АТО.