Навігація

Календар
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Запровадження надання субсидій на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій та готівковій формах

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який було прийнято Верховною Радою України в листопаді 2017 року, визначено, що пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з 2019 року виплачуються споживачу у грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Закону і відповідно до ухвалених Кабінетом Міністрів постанов, у 2019 році запроваджено дві моделі виплати житлових субсидій на оплату житлово – комунальних послуг:

з 1 січня 2019 року –  у грошовій (безготівковій) формі;

з 1 березня 2019 року –  у готівковій формі.

 

Виплата субсидії на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року
№ 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій у грошовій формі» з 1 січня 2019 року у грошовій (безготівковій) формі надаються субсидії тим домогосподарствам, які вперше звертаються за її отриманням або повторно в зв’язку зі змінами складу сім’ї.

Вказаною постановою встановлено механізм цільового використання бюджетних коштів, передбачених на надання субсидій населенню через
АТ «Ощадбанк».

Органи соціального захисту населення призначають житлову субсидію та щоденно передають інформацію про її призначення Міністерству соціальної політики України.

Міністерство соціальної політики перераховує кошти АТ «Ощадбанк», який визначений державним уповноваженим банком.

АТ «Ощадбанк» перераховує кошти надавачам послуг та інформує
SMS-повідомленням кожного отримувача субсидії про те, скільки їм необхідно заплатити за послуги.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – всю суму невикористаних коштів субсидії в зв’язку з економним споживанням послуг буде перераховано на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк» (рахунок банк відкриє автоматично). Ці кошти отримувачі субсидії зможуть використати на власний розсуд.

Обов’язковою умовою при зверненні з 01 січня 2019 року є зазначення в заяві номеру мобільного телефону.

 

Виплата субсидії на оплату житлово – комунальних послуг у готівковій формі

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 лютого  2019 року
№ 62 визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі буде здійснюватись:

Особам, які одержують пенсії, – Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти
АТ “Укрпошта”, де особа одержує пенсію одночасно з виплатою пенсії.

Особам, які не одержують пенсії, – Мінсоцполітики через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код

Кошти невиплаченої житлової субсидії протягом трьох місяців з дати перерахування через Пенсійний фонд України та АТ “Ощадбанк” повертаються на рахунок Мінсоцполітики та враховуються під час надання житлової субсидії у наступних періодах.

Починаючи з березня 2019 року готівкова форма буде застосована до одержувачів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період: з жовтня – грудня 2018 року по квітень 2019 року. По Добровеличківському району – це
410 домогосподарств на загальну суму 310,8 тис. грн., з яких 298 – пенсіонери
(233,6 тис. грн). та 112 – особи, які не є пенсіонерами (77,2 тис. грн.). Вже у березні 2019 року дані сім’ї отримають готівку для оплати житлово – комунальних послуг за лютий 2019 року, у квітні – кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за послуги спожиті у квітні та мають самостійно контролювати своє споживання житлово – комунальних послуг і своєчасно сплачувати у повному обсязі спожиті ЖКП підприємствам-надавачам послуг (а не розмір обов’язкового платежу, як було раніше).

Для отримання субсидії на житлово – комунальні послуги з 1 травня 2019 року домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року необхідно звернутися до управління соціального захисту населення із новою заявою (в якій обов’язково зазначити номер мобільного телефону заявника) і декларацією.

Таким чином, Урядом здійснено впровадження паралельно двох моделей монетизації житлової субсидії на оплату житлово – комунальних послуг, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

  • Запровадження надання субсидій на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій та готівковій формах
  • Апаратна нарада
  • Інформація про надходження та використання коштів районного бюджету Добровеличківського району
  • 4194: Запровадження надання субсидій на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій та готівковій формах6 березня 2019: Запровадження надання субсидій на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій та готівковій формах!
    Запровадження надання субсидій на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій та готівковій формах.
    Запровадження надання субсидій на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій та готівковій формах