Навігація

Календар
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Згідно з частиною п'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Відповідно до пункту 12 статті 2 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.

Розпорядник бюджетних коштів - бюджетна установа в особі її керівника, уповноважена на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету (пункт 47 статті 2 Бюджетного кодексу України).

Статтею 140 Конституції України визначено, що органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Статус установи як юридичної особи визначається у положенні про цей орган, установу чи організацію, затвердженому у встановленому порядку.

Відповідно до пункту 7 розділу II Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 9 вересня 2013 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 р. за N 1646/24178, бюджетні установи подають до органу доходів і зборів документи про підтвердження зазначеного статусу. Такими документами можуть бути: положення про орган, установу чи організацію; статут органу, установи чи організації; рішення про створення; довідка (витяг) з ЄДРПОУ; лист вищестоячої організації тощо.

Таким чином, для встановлення статусу бюджетної установи платник єдиного внеску подає органу доходів і зборів (підрозділ розвитку IT, електронних сервісів та обліку платників) документи, що підтверджують такий статус. Після чого підрозділ розвитку IT, електронних сервісів та обліку платників передає такі документи до підрозділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб для розгляду та прийняття рішення про віднесення органу, установи чи організації до бюджетної установи. Ознаку бюджетної установи вносить до реєстру страхувальників підрозділ розвитку IT, електронних сервісів та обліку платників.

 

 

Останнім часом  значна частина  фізичних осіб - підприємців отримали  вимоги  про сплату  боргу (недоїмки) єдиного внеску на  загальнообов»язкове  соціальне страхування.

Відповідно до змін, внесених до  Закону «Про збір та облік  єдиного внеску  на загальнообов»язкове  державне  соціальне страхування», починаючи  з 2017 року  фізичні особи-підприємці, які   перебувають  на загальній  системі   оподаткування та якими не отримано  дохід  (прибуток)  у звітному році, або окремому місяці звітного року,  зобов’язані  визначити базу оподаткування, але не більше  максимальної  величини  бази нарахування  єдиного внеску, встановленої цим Законом . При цьому  сума  єдиного  внеску не може бути  меншою за розмір  мінімального страхового  внеску.

Платникам,  які за 2017 рік  не подали податкову звітність, в автоматичному режимі нараховано мінімальний розмір страхового  внеску, тобто  8448,00 грн. Аналогічно нараховано  єдиний внесок за три квартали 2018 року -7371,54 грн.

Таким  чином, у разі не приведення у відповідність  звітних та реєстраційних документів  нарахування єдиного внеску  і надалі буде  проводитись в автоматичному  режимі .

До  переліку  боржників  ймовірно  увійшла  значна  частина  ФОП,  що фактично  не  здійснюють діяльність,  тому  звертаємо  увагу  про необхідність  приведення у  відповідність такими  платниками   звітних та реєстраційних  даних