Навігація

Календар
«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Проблеми зайнятості сільського населення

Питання зайнятості сільського населення – одна з важливих соціальних проблем. Сьогодні ситуація на сільському ринку праці характеризується зростанням рівня незареєстрованого безробіття, низьким професійно-кваліфікаційним рівнем селян, диспропорцією між попитом і пропозицією робочої сили, нелегальною зайнятістю, міграцією сільського населення тощо. Жителі села мають більше труднощів при вирішенні проблеми зайнятості та працевлаштуванні, ніж жителі селища. Це пояснюється багатьма причинами: особливостями ринку праці, станом сільського господарства, транспортного сполучення, недостатнім розвитком інфраструктури,  менталітетом сільського жителя.

Найважливішим при  виборі роботи на селі є заробіток. Наступним за цим є сприятливий режим та умови праці. Це свідчить про переваги матеріальних чинників при виборі місця роботи. Такі чинники, як престижність роботи, можливість застосувати свої здібності та кар’єрний ріст, для сільського населення є менш важливим, оскільки в сучасних умовах люди насамперед потребують задоволення своїх найнеобхідніших потреб.

Розв’язання питань зайнятості населення у сільській місцевості – один із пріоритетних напрямів вирішення проблем безробіття на ринку праці нашого району. Їх можливо вирішити лише поєднавши зусилля служби зайнятості, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та роботодавців.

У Добровеличківській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості значну увагу приділяють роботі з жителями сільської місцевості.  Добровеличківська районна філія намагається використовувати всі можливості соціального партнерства щодо вирішення питань зайнятості на селі. Зокрема, з представниками сільських рад постійно проводяться ділові зустрічі, на яких обговорюються тенденції,  що склалися на ринку праці району та ставиться наголос на важливості питання соціального захисту вразливих верств населення. Найбільш значимими питаннями, які вирішуються під час проведення таких співбесід, це організація тимчасових та громадських робіт, допомога у працевлаштуванні окремих категорій громадян. Також учасники зустрічей отримують корисну інформацію про діяльність служби зайнятості, можливості сприяння безробітним громадянам у працевлаштуванні, в тому числі шляхом професійної підготовки.

Також фахівцями Добровеличківської районної філії проводяться виїзні дні в сільських радах району для презентування послуг служби зайнятості жителям села. Фахівці розповідають про пропозиції роботи в районі, інформують про вимоги, які сьогодні висувають роботодавці до найманих працівників. Доводять до відома, що відвідавши центр зайнятості, громадяни можуть скористатися всіма послугами, отримати кваліфіковані консультації фахівців служби зайнятості, а також мають можливість ознайомитися з інформацією, яка міститься в папках з описами професій, паспортами професійно-технічних навчальних закладів та центрів професійно-технічної освіти ДСЗ.

Проведення подібних заходів сприяють наближенню послуг служби зайнятості до населення, завжди мають зворотній зв’язок та підвищують рівень інформованості з соціальних питань.

  • Кар’єрний радник, новий порядок реєстрації та профілювання: які зміни очікують на службу зайнятості у 2019-му?
  • Добровеличківський районний центр зайнятості інформує
  • Перший Національний Кар’єрний Форум
  • 4145: Проблеми зайнятості сільського населення18 лютого 2019: Проблеми зайнятості сільського населення!
    Проблеми зайнятості сільського населення.
    Проблеми зайнятості сільського населення