Навігація

Календар
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
До Добровеличківкого бюро правовоїдопомогизвернулася громадянка з проханням надати правову консультацію, як отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.

Консультує Вікторія Грінченко, начальник Добровеличківського бюро правовоїдопомогиГолованівськогомісцевого центру з наданнябезоплатної вторинної правової допомоги.

 

Спадкові відносини в Україні регулюються Цивільним кодексом України 2003 р, Законами України «Про нотаріат», « Про міжнародне приватне право», нормами матеріального та процесуального права.

Спадкування — це перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦК України).

Спадкування — це правовідносини, в яких є дві сторони: спадкодавець і спадкоємець. Спадоємцями за законом  і за заповітом можуть бути фізичні та юридичні особи, а також інші учасники цивільних відносин. Статтею 66 Закону України «Про нотаріат» на майно, що переходить за правом спадкоємства або держави,  нотаріусом за місцем відкриття спадщини або якщо це сільська місцевість-посадовою особою органів місцевого самоврядування видається  свідоцтво про право на спадщину. Видача свідоцтва проводиться у строки, встановлені цивільним законодавством та є  нотаріальною дією. Стаття 67 Закону України «Про нотаріат» передбачає, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину на ім’я всіх спадкоємців або за їх  бажанням кожному  з них окремо. Спадкоємці, які пропустили строк для прийняття спадщини, можуть бути за згодою всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину, включені до свідоцтва про право на спадщину як такі, що прийняли спадщину.Така згода спадкоємців повинна бути викладена у письмовій формі і подана державній нотаріальній конторі до видачі свідоцтва про право на спадщину. Про видачу свідоцтва про право на спадщину на ім’я неповнолітнього чи недієздатного спадкоємця державний нотаріус повідомляє органи опіки та піклування  за місцем проживання спадкоємця для охорони його майнових інтересів.При переході спадкового майна до держави свідоцтво про право на спадщину видається відповідному фінансовому органові.                                                Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтв, та склад майна.

Спадкоємці за законом, які позбавлені можливості подати документи, що підтверджують наявність підстав для закликання до спадкоємства, можуть бути за письмовою згодою всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину і подали докази родинних, шлюбних чи інших  відносин із спадкодавцем, включені до свідоцтва про право на спадщину.

Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом перевіряє факт смерті спадкодавця, наявність заповіту, час і місце відкриття спадщини, склад спадкового майна, а також перевіряє коло осіб, які мають право на обов”язкову частку в спадщині. Спадкова справа заводиться тільки один раз.

Для відкриття спадкової справи у нотаріуса спадкоємцям необхідно надати:

 • паспорт громадянина України ( тимчасову посвідку на постійне проживання) та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • свідоцтво про смерть спадкодавця;
 • документ, що підтверджує родинні відносини із спадкодавцем;
 • довідка видана спадкоємцю, хто зареєстрований з померлою особою на дату смерті;
 • оригінали правовстановлюючих документів на майно (свідоцтво, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни та інше);
 • технічний паспорт та архівна довідка з БТІ;
 • оригінал державного акта на землю;
 • витяг з державного земельного кадастру.

Після написання заяви про прийняття спадщини та її прийняття, спадкоємцям необхідно буде оформити спадщину, отримати свідоцтво про право на спадщину, що дасть можливість спадкоємцю у подальшому розпоряджатися (продавати, дарувати, заповідати та інше) майном. За отриманнямконсультації з правовихпитаньможназвернутися до Добровеличківського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт. Добровеличківка, вул. Центральна, 103/7, телефон 5-15-40

До Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутися за адресою: смт. Голованівськ, вул.Ціолковського,1.

        Телефони: (05252) 2-25-83; (068)834-77-45  , (093) 423-33-73. 

        Графік роботи:понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00 год.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

 

 

 

 

 • До Добровеличківкого бюро правової допомоги звернувся громадянин з проханням надати правову консультацію, щодо договору дарування
 • До Добровеличківкого бюро правової допомоги звернулася клієнтка з проханням надати правову консультацію щодо порядку складання заповіту
 • До Добровеличківкого бюро правової допомоги звернувся громадянин з проханням надати правову консультацію щодо поняття, порядку спадкування та його види.
 • До Добровеличківкого бюро правової допомоги звернулися громадяни з проханням надати правову консультацію, а саме як правильно укласти договір оренди земельної ділянки.
 • Щодо оформлення спадщини
 • 3259: До Добровеличківкого бюро правовоїдопомогизвернулася громадянка з проханням надати правову консультацію, як отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.8 грудня 2017: До Добровеличківкого бюро правовоїдопомогизвернулася громадянка з проханням надати правову консультацію, як отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.!
  До Добровеличківкого бюро правовоїдопомогизвернулася громадянка з проханням надати правову консультацію, як отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину..
  До Добровеличківкого бюро правовоїдопомогизвернулася громадянка з проханням надати правову консультацію, як отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.