Навігація

Календар
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – на контролі інспекції

Представниками Управлінь Держенергонагляду в областях здійснюється вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо занесених ділянок повітряних ліній (ПЛ) до Планів-графіків розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік, розроблених операторами системи розподілу (ОСР).

Так,  інспекторами Управління Держенергонагляду в Івано-Франківській області спільно з уповноваженими особами АТ «Прикарпаттяобленерго» здійснено вибірковий контроль повноти та достовірності інформації щодо розчистки трас ПЛ-35-110 кВ, занесеної до Плану-графіків на 2021 рік ОСР.

За результатами вибіркового контролю представниками Управління було виявлено зауваження у 578 прогонах між опорами на 135 ПЛ різних класів напруги. ОСР надіслано рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

 

АТ «Прикарпаттяобленерго», врахувавши зауваження Управління, надало на розгляд скоригований План-графіки розчистки трас ПЛ 0,4-110 (150) кВ на 2021 рік. В результаті Управлінням надано пропозиції Держенергонагляду щодо можливості погодження зведеного Плану-графіків розчистки трас на 2021 рік АТ «Прикарпаттяобленерго».

 

На Кіровградщині представниками Управління Держенергонагляду здійснено аналогічний моніторинг енергетичних об’єктів ПрАТ «Кіровоградобленерго».

 

В ході проведення заходу особливу увагу було звернуто на ділянки ПЛ, що аварійно відключались під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду через падіння гілок і дерев. Після детального аналізу Плану-графіків виявлено необґрунтоване внесення ділянок ПЛ, на яких виконувались роботи з розчистки трас у 2019 та 2020 роках. Також після вивчення та проведення аналізу листків огляду ПЛ, схем та паспортів ПЛ виявлено завищені обсяги розчистки трас.

 

План-графіки було повернуто ОСР на доопрацювання та усунення виявлених недоліків.

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Сумській області проведено вибіркову перевірку запланованих ОСР АТ «Сумиобленерго» обсягів розчистки трас ПЛ 0,4-110 кВ, занесених до Плану-графіків на 2021 рік. В результаті було виявлено, що обсяги розчистки трас відповідають обсягам з урахуванням п’ятирічного циклу робіт та складають: ПЛ-110 кВ – 38,93 км, ПЛ-35 – 73,79 км, ПЛ-6 (10) кВ – 300,7 км, ПЛ-0,4 кВ – 1032,61 км.

Однак, було встановлено і факти, що потребують перегляду та коригування Плану-графіків, а саме:

- не завжди враховано п’ятирічний цикл виконання робіт;

- включення до Плану-графіків ділянки  ПЛ, що не потребують проведення робіт з розчистки і навпаки тощо.

 

План-графіки повернуто ОСР на доопрацювання.

 

На Житомирщині інспекторами Управління Держенергонагляду здійснено аналогічні заходи. В результаті проведеного моніторингу керівнику АТ «Житомиробленерго» направлено інформацію з виявленими зауваженнями та рекомендаціями щодо їх усунення. ОСР у повному обсязі було усунуто виявлені недоліки та надано коригований План-графіки розчистки трас ПЛ на 2021 рік зі змінами.

 

Заплановані обсяги з урахуванням п’ятирічного циклу розчистки трас ПЛ у 2021 році складають:  

- ПЛ 0,4 кВ – 1431,978 км;

- ПЛ 6-10 кВ – 746,419 км;

- ПЛ 35-110кВ – 216,050 км.

 

Після проведеного аналізу інформації, наданої АТ «Житомиробленерго», Управлінням Держенергонагляду у Житомирській області погоджено План-графіки розчистки трас ПЛ на 2021 рік.

 

Зі свого боку, інспекторами Управління Держенергонагляду у Черкаській області здійснено вибірковий контроль повноти та достовірності  інформації щодо занесених ділянок ПЛ до Плану-графіків розчистки трас на 2021 рік ПАТ «Черкасиобленерго».

 

За результатами виявлено низку недоліків, зокрема:

- внесено до Плану-графіків ділянки ПЛ, що не потребують проведення робіт з розчистки і навпаки;

- внесено до Плану-графіків ділянки ПЛ, які було розчищено у 2019-2020 роках (ПЛ-10 кВ Л-47 «Школа», ПЛ-10 кВ Л-14 «Хацьки»,  ПЛ-10 кВ Л-56 «Степанки та ПЛ-10 кВ Л-11 «Дубіївка»).

 

Управлінням рекомендовано ОСР привести у відповідність складений План-графіки з даними, що відображені в обхідних листах, а також врахувати невідповідності, виявлені під час вибіркових оглядів ПЛ з виїздом на місце.

 

Водночас Управлінням Держенергонагляду у Луганській області взято участь у проведенні спільного моніторингу енергетичних об'єктів ТОВ «Луганське ЕО» щодо якості формування ОСР Плану-графіків розчистки трас ПЛ-0,4-110 (150) кВ на 2021 рік. У підсумку, після усунення зауважень ОСР, Управлінням було підписано План-графіки ТОВ «Луганське ЕО» на 2021 рік.

 

Довідково:

Нагадуємо, представники відомства на виконання доручення т.в.о. Голови Держенергонагляду Романа Боднара здійснюють моніторинги щодо:

 • запланованих ОСР обсягів розчистки трас ПЛ на відповідність їх ділянок, що потребують розчистки, обсягам, зазначеним у листках огляду ПЛ;
 • внесення аварійних осередків, виявлених у 2020 році під час проходження грозового та попереднього осінньо-зимового періоду;
 • внесення інформації до Плану-графіків з урахуванням п'ятирічного циклу проведення робіт з розчистки трас ПЛ.
 • Енергооб'єктам видано 55 Актів готовності до роботи в ОЗП 2020/2021 років – результат моніторингу Держенергонагляду
 • Підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду: огляд регіонів
 • Усі виборчі дільниці мають бути забезпечені безперебійним та надійним електропостачанням, – Держенергонагляд
 • Триває підготовка об’єктів електроенергетики до осінньо-зимового періоду
 • Підготовка енергетичних господарств до ОЗП: результати моніторингів Держенергонагляду
 • 5725: Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – на контролі інспекції17 грудня 2020: Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – на контролі інспекції!
  Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – на контролі інспекції.
  Розчистка трас повітряних ліній електропередачі – на контролі інспекції