Навігація

Календар
«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

Традиційно на початку кожного навчального року проводиться Всеукраїнський  профілактичний захід „Урок” з метою виявлення дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації. 

 

Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» стартував

Докладніше...>>>

23 травня 2018 року в приміщення райдержадміністрації заступником голови районної державної адміністрації Ткаченком В.В. проведено чергове засідання координаційної ради служби у справах  дітей, на якому було розглянуто питання про стан роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах на території району, заслухано інформацію про роботу громадської інспекції виконкому Троянської сільської ради, розглянуто питання про безвідповідальне відношення окремих батьків до виконання батьківських обов’язків.

В ході роботи координаційної ради проаналізовано причини складних життєвих обставин, намічено шляхи їх усунення;  визнано  позитивною роботу громадської інспекції у справах дітей виконкому Троянської сільської ради; прийнято відповідні рішення щодо застосування до безвідповідальних батьків заходів адміністративного впливу за ухилення від виконання батьківських обов’язків, визначено терміни поліпшення батьками  умов утримання та виховання дітей.

Захист соціальних прав дітей у районі координується службою у справах дітей райдержадміністрації. Багато проблем доводиться вирішувати на місцях. Саме тому,
15 березня 2018 року головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Оленою Сливчук спільно з фахівцями центру надання соціальних послуг населенню виконавчого комітету Помічнянської міської ради Ларисою Трибой та Оленою Кобець здійснено рейд на території міста Помічна.

  

Рейд на території міста Помічна

 

Докладніше...>>>

13 березня 2018 року в селі Піщаний Брід, спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації, Слободенюк Аллою спільно з психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Максименко Анастасією та головним спеціалістом безоплатної правової допомоги Голованівського місцевого центру вторинної правової допомоги Насуличем Олександром, було здійснено черговий рейд щодо обстеження умов проживання сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Всього було обстежено умови проживання 3 сімей зазначеної категорії, в яких проживає 9 дітей.

 

Рейд Діти вулиці

Докладніше...>>>

14 березня 2018 року в рамках проведення чергового засідання клубу «Моральність і право», що функціонує при районній бібліотеці для дорослих, на базі Добровеличківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Слободенюк Аллою Миколаївною спільно з інспектором Добровеличківського відділення поліції Новоукраїнського ВП ГУМП в Кіровоградській області Картошаном Олегом Володимировичем із здобувачами освіти 10-х та 11-х класів було проведено годину спілкування на тему «Вчинок, відповідальність, наслідок».

 

Вчинок, відповідальність, наслідок

Докладніше...>>>

22 листопада 2017 року в приміщенні Міжшкільного навчально-виробничого комбінату з учнями старших класів сільських шкіл відбулось засідання молодіжного клубу «Моральність і право» на тему «Молодь і закон». Спеціалістом служби у справах дітей Добровеличківської РДА Слободенюк А. М. разом з Ходаченко В. П. – бібліотекарем районної бібліотеки для дорослих, проведено бесіду про основні проблеми сучасної української молоді.

 

Молодь і закон

 

Слободенюк А. М. продемонструвала презентацію «Проблема торгівлі людьми з огляду на права людини». Учні переглянули відеоролик «Життя на продаж», в якому співачка Джамала розповідала про різні життєві обставини, в які потрапляли українці, шукаючи за кордоном роботу.

 

Молодь і закон

 

25 жовтня 2017 року у малому залі засідань районної державної адміністрації відбулося засідання координаційної ради служби у справах дітей при райдержадміністрації, на якому розглядалися питання:

 

Засідання координаційної ради

 

  1. Про оздоровлення дітей різних категорій сімей у 2017 році.
  2. Про стан злочинності серед неповнолітніх за ІІІ квартал 2017 року  та заходи по їх попередженню.
  3. Про роботу громадської інспекції у справах дітей Глинянської сільської ради.
  4. Про безвідповідальне відношення до виконання батьківських обов’язків жителів м.Помічна.
  5. Про ухилення від виконання обов’язків опікуна, жительки с.Червона Поляна.
За результатами роботи комісії прийнято відповідні рішення.

 

Кабінет Міністрів України прийняв проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення соціального захисту дітей”. Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики України.

Серед іншого, проектом акту передбачено виключне право суду на розв’язання спорів між батьками щодо участі у вихованні дитини, усиновлення дитини без згоди опікуна/піклувальника (крім родичів), якщо суд установить, що усиновлення дитини відповідає її інтересам та призначення опікуном/піклувальником особи, яка не пов’язана сімейними / родинними відносинами з дитиною.

Таким чином проект дозволяє влаштовувати дітей під опіку, піклування тільки родичам. А якщо дитина не перебуває в родинних стосунках з особою, то таке влаштування відбувається за рішенням суду. Суд також може встановити опіку/піклування у разі наявності спору між кандидатами в опікуни/піклувальники.

З метою забезпечення найкращих інтересів дитини при усиновленні проектом акта передбачено упровадження найбільшої різниці у віці між усиновлювачем і дитиною (45 років); обов’язкове навчання для громадян, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування та позбавлення права батьків, які усиновили дитину відмовлятися від неї. В таких випадках усиновлювачів будуть позбавляти батьківських прав.

Прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту дітей вразливих категорій, підвищенню ефективності реалізації державної політики щодо охорони дитинства, удосконалення діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави. 

 

Служба у справах дітей Добровеличківської райдержадністрації інформує про проведення у вересні 2017 року – березні 2018  року V Всеукраїнського конкурсу есе «Я - Європеєць», організований Посольством Литовської Республіки в Україні, спільно з Міністерством культури в Україні та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця».

Основним завданням Конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини. Високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.

Роботи учасників Конкурсу в строк до 19 січня 2018 року надсилаються на електронну адресу: yaevropeets@ukr.net

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2018 року. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт. За можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2018 році.

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету Конкурсу за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01.

 

Додаток:

litov.respubl.pdf [204,55 Kb] (завантажувань: 4)

 

30 вересня – День усиновлення. Свято, яке відзначається відповідно до Указу Президента України від 27 листопада 2008 року. В день великого православного свята Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, ми будемо вітати тих донечок і синів, які знайшли своїх батьків в усиновленні, а також вітати усиновлювачів, адже цей день завжди буде святом люблячої та міцної сім’ї.

У нашому районі проживає 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до сімейних форм виховання: 2 дитячих будинках сімейного та 4 прийомних сім’ях. Службою у справах дітей здійснюється контроль за умовами проживання та виховання усиновлених 19 дітей. Я щиро вітаю усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення. Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножуються з кожним днем, а Віра, Надія, і Любов ніколи не покидають Ваші серця!