Навігація

Календар
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
22 листопада 2017 року в приміщенні Міжшкільного навчально-виробничого комбінату з учнями старших класів сільських шкіл відбулось засідання молодіжного клубу «Моральність і право» на тему «Молодь і закон». Спеціалістом служби у справах дітей Добровеличківської РДА Слободенюк А. М. разом з Ходаченко В. П. – бібліотекарем районної бібліотеки для дорослих, проведено бесіду про основні проблеми сучасної української молоді.

 

Молодь і закон

 

Слободенюк А. М. продемонструвала презентацію «Проблема торгівлі людьми з огляду на права людини». Учні переглянули відеоролик «Життя на продаж», в якому співачка Джамала розповідала про різні життєві обставини, в які потрапляли українці, шукаючи за кордоном роботу.

 

Молодь і закон

 

25 жовтня 2017 року у малому залі засідань районної державної адміністрації відбулося засідання координаційної ради служби у справах дітей при райдержадміністрації, на якому розглядалися питання:

 

Засідання координаційної ради

 

  1. Про оздоровлення дітей різних категорій сімей у 2017 році.
  2. Про стан злочинності серед неповнолітніх за ІІІ квартал 2017 року  та заходи по їх попередженню.
  3. Про роботу громадської інспекції у справах дітей Глинянської сільської ради.
  4. Про безвідповідальне відношення до виконання батьківських обов’язків жителів м.Помічна.
  5. Про ухилення від виконання обов’язків опікуна, жительки с.Червона Поляна.
За результатами роботи комісії прийнято відповідні рішення.

 

Кабінет Міністрів України прийняв проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення соціального захисту дітей”. Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики України.

Серед іншого, проектом акту передбачено виключне право суду на розв’язання спорів між батьками щодо участі у вихованні дитини, усиновлення дитини без згоди опікуна/піклувальника (крім родичів), якщо суд установить, що усиновлення дитини відповідає її інтересам та призначення опікуном/піклувальником особи, яка не пов’язана сімейними / родинними відносинами з дитиною.

Таким чином проект дозволяє влаштовувати дітей під опіку, піклування тільки родичам. А якщо дитина не перебуває в родинних стосунках з особою, то таке влаштування відбувається за рішенням суду. Суд також може встановити опіку/піклування у разі наявності спору між кандидатами в опікуни/піклувальники.

З метою забезпечення найкращих інтересів дитини при усиновленні проектом акта передбачено упровадження найбільшої різниці у віці між усиновлювачем і дитиною (45 років); обов’язкове навчання для громадян, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування та позбавлення права батьків, які усиновили дитину відмовлятися від неї. В таких випадках усиновлювачів будуть позбавляти батьківських прав.

Прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту дітей вразливих категорій, підвищенню ефективності реалізації державної політики щодо охорони дитинства, удосконалення діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави. 

 

Служба у справах дітей Добровеличківської райдержадністрації інформує про проведення у вересні 2017 року – березні 2018  року V Всеукраїнського конкурсу есе «Я - Європеєць», організований Посольством Литовської Республіки в Україні, спільно з Міністерством культури в Україні та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця».

Основним завданням Конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини. Високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.

Роботи учасників Конкурсу в строк до 19 січня 2018 року надсилаються на електронну адресу: yaevropeets@ukr.net

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2018 року. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт. За можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2018 році.

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету Конкурсу за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01.

 

Додаток:

litov.respubl.pdf [204,55 Kb] (завантажувань: 4)

 

30 вересня – День усиновлення. Свято, яке відзначається відповідно до Указу Президента України від 27 листопада 2008 року. В день великого православного свята Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, ми будемо вітати тих донечок і синів, які знайшли своїх батьків в усиновленні, а також вітати усиновлювачів, адже цей день завжди буде святом люблячої та міцної сім’ї.

У нашому районі проживає 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до сімейних форм виховання: 2 дитячих будинках сімейного та 4 прийомних сім’ях. Службою у справах дітей здійснюється контроль за умовами проживання та виховання усиновлених 19 дітей. Я щиро вітаю усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення. Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножуються з кожним днем, а Віра, Надія, і Любов ніколи не покидають Ваші серця!

 

 

На виконання ст.53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту»,  листа Міністерства соціальної політики України від 09 серпня 2017 року №16038/0/2-17/37 «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»», наказу начальника служби у справах дітей Кіровоградської обласної державної адміністрації  від 23 серпня 2017 року № 36 «Про організацію проведення у 2017 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»», службою у справах дітей Добровеличківської райдержадміністрації спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспекторами ювенальної превенції сектору превенції патрульної поліції Добровеличківського ВП Новоукраїнського відділу поліції ГУ НП у Кіровградській області, та виконкомами місцевих рад протягом серпня-жовтня поточного року проводиться в районі Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» по виявленню дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх навчальних закладах.

Перший етап розпочався із серпня та тривав до 1 вересня 2017 року. Він, зокрема, передбачав обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, та вжиття заходів щодо надання дітям з цих сімей адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону.

На другому етапі (з 1 до 15 вересня 2017 року) виявлялися діти, які з 1 вересня не почали навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах району.

Третій завершальний етап триватиме з 15 вересня до 25 жовтня 2017 року. Його завданням буде повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів, закладів соціального захисту дітей, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням; притягнення до відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

Даний профілактичний захід передбачає охоплення навчанням усіх дітей шкільного віку – переміщених із тимчасово окупованих територій або районів проведення антитерористичної операції, виявлених під час усіх етапів проведення Всеукраїнського профілактичного заходу "Урок" і надалі впродовж навчального року.

 Служба у справах дітей Добровеличківської райдержадміністрації  просить усіх, кому стануть відомі факти щодо бездоглядності дітей, пропусків ними занять у школі, звертатися у 16 кабінет приміщення райдержадміністрації або повідомляти про це службу за телефоном 5-11-36.

20 липня 2017 року з метою обстеження умов проживання, утримання та виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників працівниками служби у справах дітей і районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено рейд-перевірку на території селища Добровеличківка. В ході рейду було обстежено 8 сімей, в яких виховується 10 дітей.

 

Рейд-перевірка

Докладніше...>>>

20 липня 2017 року з метою обстеження умов проживання, утримання та виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників працівниками служби у справах дітей і районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено рейд-перевірку на території селища Добровеличківка. В ході рейду було обстежено 8 сімей, в яких виховується 10 дітей.

 

Рейд-перевірка

Докладніше...>>>

Захист соціальних прав дітей у районі координується службою у справах дітей райдержадміністрації. Багато проблем доводиться вирішувати на місцях. Саме тому, 11 липня 2017 року начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Валентиною Яценко та головним спеціалістом служби Оленою Сливчук спільно з фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Надією Підлубною та Катериною Огребою здійснено рейд на території сіл Тишківка та Липняжка.

 

РЕЙД СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 

Основною метою проведення рейду є виявлення неповнолітніх, схильних до бродяжництва, жебракування, скоєння правопорушень та злочинів або тих, які опинилися у складних життєвих обставинах, контрольного обстеження умов проживання дітей, що проживають у сім’ях опікунів/піклувальників.

Під час проведення рейду обстежили умови проживання одинадцяти сімей, де виховується 33 дітей.

 

РЕЙД СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 

З батьками дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, проведена роз’яснювально-попереджувальна робота щодо належного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей та вказано на недопущення фактів зловживання алкогольними напоями, бездоглядності дітей.

 

РЕЙД СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 

24 травня 2017 року у малому залі засідань районної державної адміністрації відбулося засідання координаційної ради служби у справах дітей при райдержадміністрації, якому розглядалися питання:

 

Засідання координаційної ради

 

  1. Про роботу громадської інспекції у справах дітей виконкому Помічнянської міської ради.
  2. Про роботу з неблагополучними сім’ями на території району (невиконання батьками батьківських обов’язків).
  3. Про ухилення від навчання у Піщанобрідському професійному аграрному ліцеї дітей жителів с.Трояни, м.Помічна, с.Кирилівка, с.Олексіївка, с.Піщаний Брід.
  4. Про безвідповідальне відношення до виконання батьківських обов’язків жительки с.Тишківка.
  5. Про ухилення від виконання обов’язків опікуна жительки с.Юр’ївка.
 За результатами роботи комісії прийнято відповідні рішення