Навігація

Календар
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
«Липняжчани запрошують» туристичний маршрут вихідного дня по території Липнязької сільської ради

Липнязький народний краєзнавчий музей (екскурсія  40-50 хв) – пішохідна екскурсія берегом річки Сухий Ташлик ( 1год. 20хв )– переїзд до гідрологічної пам’ятки природи «Болото «Левади» - відпочинок на березі річки Сухий Ташлик

 

Запрошуємо здійснити подорож маршрутом вихідного дня по території Липнязької сільської ради.

З історією старовинного мальовничого села Липняжка, яке відоме своїми традиціями і прекрасними народними майстрами, побутом його жителів кінця ХІХ початку ХХ ст. запрошуємо ознайомитись, завітавши в Липнязький народний краєзнавчий музей, який діє в селі з 1978 року.

Великі скарби рукотворних див зберігаються в музеї.  Відвідавши його ви отримаєте естетичну насолоду, добру енергетику оберегів-рушників, Далеко за межами села відомі вишиті рушники, серветки, килими  Марії Антонівни Мірошниченко, які є окрасою експозицій Липнязького музею.

В експозиції  представлено вироби з дерева Михайла Гусарова та Тимофія Прудкуна, картини самодіяльних художників Олега Демиденка та Івана Вердиша.

Значну увагу відвідувачів привертають етнографічна експозиція музею, експозиція присвячена відомим землякам та експозиція присвячена історії села у ХХ ст.. де висвітлено участь липняжчан у двох світових війнах, революціях 1905 та 1917 років, трагічні події голодоморів та репресій.  

Липняжка  заснована в кінці XVI ст. Свою назву село одержало від лип, які росли густо по балці. Саму ж балку називали – “липняками” або “липнягами”. Перша згадка про село датується 1596 роком коли тут стало табором козацьке військо на чолі з Северином Наливайком. В 30-х роках XVIII ст. село отримало статус державного, як шанець Молдавського гусарського полку.

В єдиній дружній сім’ї тут живуть і працюють українці і росіяни, молдовани і болгари. До сьогодні збереглися назви частин села: “Бендерщина”, тому що пересилилися сюди люди із Бендер; “Лубенщина”, тому, що населена була вихідцями із Лубен; “Литовщина”, тут осіли переселенці із Литви; “Гричанівщина”, населена людьми із Чернігова котрі сіяли багато гречки; “Волощина”, тому, що заселялася волохами із Болгарії. В експозиції  представлено українські вишиті сорочки. Російський, молдавський, болгарський, сербський, західноукраїнський рушники свідчать про багатонаціональний склад населення, яке заселяло село.

Розташоване село на мальовничих берегах річки Сухий Ташлик, яка розділяє Липняжку на 2 частини. Сотні років річка несе свої води скелястими берегами, окремі скелі мають свої назви. Багато історичних подій відбулося на берегах Сухого Ташлику. Багато скарбів зберігає річка і її береги. Кожна скеля має свою легенду.  А найунікальніша з них  - скеля із ступнею Божої Матері.

Продовжуємо знайомство з Липняжською територією біля гідрологічної пам’ятки природи «Болото «Левади», де на 1м2 росте велика кількість, притаманній цій місцевості, рослин, є і невисокі деревця ламкої верби.

Славиться Липняжка своїм неповторним співом. Понад 70 років зберігає і пропагує українську пісню, місцеві народні традиції, звичаї та обряди, народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль “Червона калина”.  Далеко за межами району відомий Липнязький народний самодіяльний театральний колектив. Їх творчість служить засобом збереження і відродження національної культури. По бажанню туристів за попередньою домовленістю можна переглянути невеликий концерт за участі цих двох колективів та придбати вишивки місцевих майстринь.  

На завершення екскурсії відвідувачам пропонують відпочинок на березі річки Сухий Ташлик, або відвідування ресторану «Ідеал», де є можливість скуштувати страви національної кухні з дотриманням Липнязьких традицій.

 

Дякуємо за увагу! До зустрічі в Липняжці!

        

Довідки за телефоном: 0 (5253) 5-22-61                               inbox7@dv.kr-admin.gov.ua

 

 

  • «Завітайте на Федорівську землю» - туристичний маршрут вихідного дня по території Федорівської сільської ради
  • Турмаршрут «Туристичними стежками Добровеличківщини» м.Помічна – с.Піщаний Брід – смт Добровеличківка – с.Липняжка - с.Карбівка
  • Запрошуємо здійснити маршрут вихідного дня в с. Карбівку Добровеличківського району
  • ІІ Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль
  • Опис туристичного маршруту "Туристичними стежками Добровеличківщини"
  • 2559: «Липняжчани запрошують» туристичний маршрут вихідного дня по території Липнязької сільської ради17 січня 2017: «Липняжчани запрошують» туристичний маршрут вихідного дня по території Липнязької сільської ради!
    «Липняжчани запрошують» туристичний маршрут вихідного дня по території Липнязької сільської ради.
    «Липняжчани запрошують» туристичний маршрут вихідного дня по території Липнязької сільської ради