Навігація

Календар
«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Я маю право
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання

07 вересня 2018 року провідним спеціалістом служби у справах дітей  Добровеличківської  районної державної адміністрації Аллою Слободенюк, психологом Добровеличківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анною Мельниченко та начальником Добровеличківського бюро безоплатної правової допомоги Вікторією Грінченко, на базі Добровеличківського районного сектору з питань пробації, для неповнолітнього суб’єкта пробації було проведено тренінг на тему: «Стоп булінг».

 

В Добровеличківському РС з питань пробації проведено тренінг для неповнолітнього клієнта пробації: «Стоп булінг»

 

Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітка, а також ознайомлення з поняттям «булінг»,  його видами і як захиститись від будь-якого насильства.

 

В Добровеличківському РС з питань пробації проведено тренінг для неповнолітнього клієнта пробації: «Стоп булінг»

 

Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу неповнолітньому отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом.

  На завершення заняття була прочитана притча про жорстокість, вручено буклети та листівки.

Днями, в приміщенні Добровеличківського районного сектору з питань пробації, психологом Добровеличківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анною Мельниченко було проведено індивідуальні профілактичні бесіди з повнолітніми суб’єктами пробації на тему: «Протидія наркоманії».

 

Кіровоградщина: в Добровеличківському районному секторі з питань пробації було проведено індивідуальну роботу з клієнтами пробації

 

Індивідуальна профілактична робота з умовно засудженими є дуже важливою. Адже більшість злочинів, вчиняється під впливом психотропних речовин.

Основною метою даного заходу було донести до суб’єктів пробації розуміння того, що наркоманія — це хитра і підступна хвороба, спочатку непомітна для тих, хто страждає на неї. Якщо людина втягнулася — самостійно вирватися вона вже не може. Залежність формується досить швидко — протягом трьох-чотирьох тижнів, а іноді може виникати навіть після першого прийому.  У разі виникнення наркотичної залежності потрібно звернутися до фахівців.

 

Кіровоградщина: в Добровеличківському районному секторі з питань пробації було проведено індивідуальну роботу з клієнтами пробації

 

 При наркоманії, яка вже сформувалася, необхідна допомога лікарів, психологів, а потім соціальна адаптація — навчання життя в суспільстві.    

Маємо сподівання, що клієнти будуть дотримуватися всього, що почули та дізналися.

05 вересня 2018 року на базі бібліотеки Помічнянського палацу культури,  фахівцями Центру надання соціальних послуг населенню виконавчого комітету Помічнянської міської ради Анною Бугерою та Аліною Скороход спільно з провідним інспектором Добровеличківського районного сектору з питань пробації Віктором Щербань для засуджених осіб, які проживають в місті Помічна, було проведено профілактичну бесіду, з елементами тренінгу, на тему: « Насилля в сім’ї ».

 

Кіровоградщина:   для суб’єктів пробації проведено бесіду, з елементами тренінгу, на тему: «Насилля в сім»ї»

 

Метою даної зустрічі було сприяти усвідомленню клієнтами пробації проблеми насилля в сім’ях, ознайомити з правовими нормами, що захищають право громадянина на свободу від усіх форм насилля.

Співробітниками даних служб було повідомлено, що ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Країна потерпає від економічних і політичних криз, що викликає зростання злочинності. На цьому фоні дуже актуальна проблема насильства, зокрема в сім’ях. За даними Центру соціологічних досліджень при НАН України, близько 70% жінок потерпають від різних форм приниження і знущання в родинах. Це відображається на дітях, тому жінки і діти – найменш захищені члени суспільства.

Що саме ми розуміємо під питанням «домашнє насильство»?

Домашнє насильство – це дія або бездіяльність одного з членів сім’ї, спрямована проти інших членів сім’ї; використання переваги сили або влади, що позбавляє членів родини особистих прав і свобод, стає загрозою для їхнього життя та здоров’я.

Отримана інформація допомогла присутнім підвищити рівень інформованості про насилля, види насилля, куди звертатися людині, якщо вона піддалася  насильству, як вести себе в  ситуаціях, коли провокують на насильство.

Наприкінці заходу   було розповсюджено рекламно – інформаційні матеріали з відповідної тематики.

 

15 серпня 2018 року, на базі Добровеличківського районного відділу Державної виконавчої служби, відбулась нарада між керівниками Добровеличківського районного сектору пробації Геннадієм Розливаном, Добровеличківського районного відділу Державної виконавчої служби Людмилою Мазур та Служби у справах дітей Добровеличківської районної Державної адміністрації Ольгою Мойко.

 

Нарада керівників Добровеличківського районного сектору пробації, Добровеличківського районного відділу Державної виконавчої служби та Служби у справах дітей Добровеличківської районної Державної адміністрації

 

Підставою для даної зустрічі стала необхідність обговорення положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».

Не секрет, що гарячою темою на даний час є питання несплати аліментів одного з батьків дитини та незначні стягнення за вказане порушення. Даним законом передбачено притягнення до кримінальної відповідальності осіб які злісно ухиляються від сплати аліментів.

Сподіваємось, шо нові норми законодавства спонукають горе-батьків на виконання своїх батьківських обов’язків.

Нещодавно співробітниками Добровеличківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області для неповнолітніх, котрі перебувають на обліку та проживають в м. Помічна, організовано відвідування бібліотеки Помічнянського міського будинку культури.

 

Добровеличківщина: для неповнолітніх суб’єктів пробації організовано візит до бібліотеки

 

Візит було приурочено до Дня народження української поетеси та діячки ОУН Олени Теліги.

Олена Теліга не була байдужою до громадського й політичного життя. Вона цікавилася діяльністю Організації Українських Націоналістів, яка на той час поступово набирала сили й ставала найвпливовішою громадсько-політичною силою на Західній Україні.

Метою життя поетеси була боротьба за Україну. Олена Теліга – це приклад незламності українського духу та національної свідомості.  Ця домінанта часто проступає у її віршах.

В наш час ми часто звертаємось до пророчих слів наших борців-поетів. І знову переосмислюємо кожне слово. Головною залишається ідея – вільна Україна. Саме про таких людей, котрі увійшли до історії, як борці за Україну ми розповідаємо підліткам. Цим самим розвиваємо у дітей патріотичні почуття та примножуємо знання про історію нашої Батьківщини.

Днями співробітниками Добровеличківського РС з питань пробації спільно з лікарем венерологом Горницькою Катериною Миколаївною було проведено профілактичний захід з повнолітніми суб’єктами пробації на тему «Зупинимо ВІЛ/СНІД разом».

 

Кіровоградщина: «Служба пробації та Добровеличківська центральна районна лікарня на сторожі здоров’я суб’єктів пробації

 

Профілактична робота з умовно засудженими на сьогодні є дуже важливою. Особливо коли це стосується небезпечного захворювання — вірусу імунодефіциту людини. ВІЛ/СНІД турбує сьогодні весь світ. На жаль, не оминуло воно і нашу країну.

В ході заходу Катерина Миколаївна зазначила, що кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Головним фактором ризику зараження ВІЛ-інфекцією є введення наркотиків ін’єкційним шляхом та ранні, безвідповідальні статеві відносини. По зовнішньому вигляду людини не можна визначити, чи є в неї ВІЛ чи ні. Лише після тестування на ВІЛ можна дізнатися чи є людина ВІЛ-інфікованою.

Клієнтам пробації було запропоновано пройти безкоштовний експрес- тест на виявлення ВІЛ – інфекції. Приємним є те, що у всіх бажаючих пройти тестування, а це десять чоловік, тест виявився негативним.

 

Кіровоградщина: «Служба пробації та Добровеличківська центральна районна лікарня на сторожі здоров’я суб’єктів пробації

 

Маємо сподівання, що клієнти будуть дотримуватися всього, що дізналися в ході заходу, щоб ніколи в житті не зіткнутися з такою проблемою як ВІЛ/СНІД.

Загальновідомо, що головним напрямом діяльності у боротьбі з правопорушеннями є їх попередження та організована профілактична робота. Саме тому 18 травня 2018 року, в приміщенні Центру з надання соціальних послуг населенню, між Добровеличківським РС з питань пробації та «Центром надання соціальних послуг населенню» виконавчого комітету Помічнянської міської ради було укладено Угоду про спільну діяльність.

 

Співпраця між Добровеличківським РС з питань пробації та «Центром надання соціальних послуг населенню» виконавчого комітету Помічнянської міської ради

 

Під час укладання Угоди обговорювалися основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Було виділено такі причини, як: алкоголізм, безробіття, несприятливе сімейне оточення. Також було окреслено основні напрямки спільної діяльності між даними службами. 

Дуже важливою є адаптація молодих людей, які мають проблеми із законом, у суспільстві. Звичайно, найважливіший очікуваний результат від  підписання Угоди про співпрацю – це те, щоб особи молодіжного віку не повернулися до злочинних діянь, а продовжували нормальне життя в рамках закону. Але так, на жаль, є не завжди.

Отже, основна мета співпраці - виявлення причин протиправної поведінки у клієнтів пробації, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика  злочинності  серед молоді, визначення сторонами суті проблем, які стоять перед ними та зайти шляхи та методи їх подолання.

Нещодавно провідним спеціалістом служби у справах дітей Добровеличківської РДА Аллою Слободенюк та фахівцем (з соціальної роботи із суб’єктами пробації) Марією Щербань, для неповнолітніх суб’єктів пробації було проведено заняття, головною метою якого була профілактика вживання психотропних та наркотичних речовин.

 

Профілактика наркоманії серед неповнолітніх суб’єктів пробації,  які перебувають на обліку в Добровеличківському РС з питань пробації

 

Наркоманія в наш час досягла масштабів епідемії. Її поширення йде набагато швидше, ніж вживаються заходи щодо боротьби з цим страшним явищем. Тому важливе значення в сучасному суспільстві набуває профілактика наркоманії. Вона передбачає комплекс заходів, що попереджають появи наркоманії.

Як підліток стає наркоманом? Чому він вирішує спробувати ту або іншу речовину? Одна з причин — цікавість, бажання випробувати невідомі відчуття, інша — бажання бути прийнятим у певну групу. Нерідко незадоволеність життям, бажання «забутися» приводять підлітків до наркоманії. Часто батьки досить пізно і несподівано для себе зауважують, що їх дитина вживає наркотики або токсичні речовини, хоча зміни, насамперед, у його поведінці, можна було побачити і раніше.

Профілактика наркоманії повинна стати невід’ємною частиною соціально-психологічної роботи з підлітками, які опинилися в конфлікті із законом. Для цього для підлітків було проведено анкетування «Проблема шкідливих звичок для неповнолітніх». За якою було виявлено, що діти наркотичні речовини не вживають. Також неповнолітнім було продемонстровано презентацію про шкідливість наркотиків.

Хороша профілактична робота серед підлітків дає відчутні результати, і вона повинна вестися постійно і в широких масштабах. Правильно проведені профілактичні заходи серед підлітків обов’язково стануть стримуючим фактором і зменшать кількість молодих людей, які вживають наркотики.

06 квітня 2018 року провідним спеціалістом служби у справах дітей  Добровеличківської  РДА Аллою Слободенюк, на базі Добровеличківського РС з питань пробації, для неповнолітнього суб’єкта пробації було проведено профілактичний захід націлений на вивчення ступеня соціалізації підлітка.

 

В Добровеличківському РС з питань пробації було вивчено ступінь соціалізації неповнолітнього клієнта пробації

 

Сьогодні в Україні склалась надзвичайно загрозлива динаміка правопорушень серед неповнолітніх, а також різко змінилась мотивація злочинів. Саме тому метою даного заходу було формування у підростаючого покоління соціальної культури, яка є надійним і ефективним засобом боротьби проти цих негативних явищ.

Спеціалістом служби у справах дітей, за допомогою тестування, було визначено, що соціалізація, соціальна активність, а також моральність та автономність у підлітка на середньому рівні. Але в той же час соціальна адаптивність на низькому рівні.

Маємо надію, що оволодіння неповнолітнім необхідним обсягом знань у зв’язку з системою моральних цінностей, естетичних смаків, етичних правил поведінки є запорукою виховання правослухняної особистості, яка дотримується соціальних норм і знає свої обов’язки.