Навігація

Календар
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Sydtcn
Sydtcn
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу

Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу

 

Серед пріоритетних законодавчих ініціатив Міненерго та Держенергоефективності – створити сприятливі умови для розвитку вітчизняної біоенергетики. Це перспективний напрям, здатний зменшити залежність від імпорту традиційних енергоресурсів.

Як свідчить статистика, лише минулого року за імпорт газу сплачено 3 млрд доларів.

Тому Міненерго з Держенергоефективності, а також експертною спільнотою у т.ч. Біоенергетичною асоціацією України, представниками профільних асоціацій підготувало низку важливих проєктів Законів України у біоенергетиці, а саме:

 1. Законопроєкт щодо розвитку прозорого та конкурентного ринку твердих біопалив

Для цього пропонується застосувати європейський досвід і заснувати єдину систему електронну торгівлі твердим біопаливом. Також планується затвердити вимоги до якості біопалива, що буде реалізовуватися через систему, і передбачити адміністративну відповідальність за порушення вимог торгівлі.

Це дозволить збільшити обсяги виробництва та торгівлі твердим біопаливом, встановити прозоре ціноутворення, забезпечити енергогенеруючі потужності якісною сировиною і, як наслідок, сприяти виробництву енергії «не з газу».

Спрямовуючи на енергетичні потреби близько 40 % відходів с/г культур, можна заміщувати близько 10 млрд м3 газу в рік.

2. Законопроєкт щодо звільнення біопалива від податку на викиди СО

У світі біомаса вважається СО2-нейтральним паливом, адже при її спалюванні двоокису вуглецю утворюється стільки, скільки було поглинуто рослинами під час росту.

Тому скасування податку на викиди СО2 із підприємств, що спалюють біомасу, буде ще одним кроком до приведення українського законодавства до норм ЄС.

Прийняття такого законопроєкту також позитивно вплине на інвестиційну привабливість біоенергетичних проєктів.

 1. Законопроєкт щодо стимулювання вирощування енергетичних рослин

Ціль законопроєкту – спростити адміністративне та податкове навантаження на підприємства, які планують вирощувати енергетичні рослини, і створити сприятливі умови для такого виду діяльності на законодавчому рівні.

Прийняття законопроєкту сприятиме ефективному використанню малородючих земель (близько 4 млн га) в енергетичних цілях, відновленню їхньої родючості  та виробництву сировини для генерації енергії.

Використання врожаю енергокультур із 4 млн га малородючих земель дозволить заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м3 газу у рік.

Водночас, опрацьовується питання розвитку сфери виробництва та використання біометану.

Потенціал генерації біометану дозволить замістити близько 8 млрд м3 газу в рік. Крім цього, біометан можливо експортувати в ЄС.

«Усі вищезазначені законопроєкти допоможуть полегшити впровадження біоенергетичних проєктів та підвищити їхню інвестиційну привабливість. Місцеві громади та бізнес матимуть більше можливостей, щоб встановлювати твердопаливні котельні, когенераційні установки на біомасі і забезпечувати енергетичні потреби, особливо в опалювальні періоди», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

«Якщо взяти до уваги максимальні можливості використання твердого біопалива в Україні (відходи агросектору, енергетичні рослини, біогаз, біометан), то потенціал заміщення імпортного газу може сягнути 37 млрд м3 газу в рік. Навіть використання  половини цього потенціалу буде достатньо, щоб позбавитися залежності від імпорту газу. Тому настав час активізувати цей напрям із користю для нашої економіки, зміцнення національної валюти та енергозабезпечення громад», - додав заступник Голови Агентства Юрій Шафаренко.

 

 • Міненерго та Держенергоефективності ініціювали та розробили 2 законопроєкти для відновлення ЕСКО та його розширення на об’єкти ТКЕ і водоканали
 • Під час ECOFORUM-2020 Держенергоефективності представило законодавчі ініціативи для підвищення енергоефективності економіки
 • Україна може позбутися залежності від імпорту газу завдяки біоенергетиці
 • Енергоефективність - це потужний міжсекторальний інструмент для декарбонізації та розвитку конкурентоздатної економіки
 • У рамках Проекту ЄС Twinning Держенергоефективності із австрійськими та італійськими експертами продовжують удосконалювати законодавство у «чистій» енергетиці
 • 5529: Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу5 жовтня 2020: Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу!
  Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу.
  Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу