Навігація

Календар
«    Липень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією сайту

Корисні посилання
Безвіз
Безвіз
Безвіз
Держспоживслужба
Гаряча лінія земельний
75 Кіровоградська область
Земля учасникам АТО
Енергозбереження
Центр допомоги учасникам АТО
Корупція
Тарифна децентралізація
Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифту натисніть на
клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"

Опитування
Відповідь, отримана на Ваше звернення до адміністрації Добровеличківського району оброблена:

Корисні посилання
Адміністративний сервіс у Добровеличківці

Сьогодні перед суспільством стоїть одна із найбільших проблем - потреба в розвитку та підтримці довіри громадян до  органів державної влади. За офіційними даними, майже половина населення  (47 %)  має досвід звернень до державних установ. Для вирішення актуальних питань громадяни найчастіше звертаються до органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади. Юридичні особи та фізичні особи-підприємці за специфікою діяльності щороку оформляють чималу кількість документів. Про адміністративний сервіс, або обслуговування населення з адміністративних питань (видача різних довідок, дозволів, проведення державної реєстрації та інше)  у форматі «питання-відповідь» розповіла  керівник Центру надання адміністративних послуг у Добровеличківському районі Смілянець Ірина Олексіївна.

 

Адміністративний сервіс у Добровеличківці

 

У нашому районі з 2013 року у приміщенні районної державної адміністрації функціонує Центр  надання   адміністративних   послуг, який створений для забезпечення ефективного надання адміністративних послуг громадянам та суб’єктам господарювання. Обслуговування заявників проходить за принципом «єдиного вікна», тобто через 2 адміністраторів ЦНАПу подаються заяви на одержання будь-якої адміністративної послуги і у визначений термін видаються результати. Громадянам не потрібно самостійно звертатися в різні інстанції, всі організаційні питання вирішуються у  Центрі  надання   адміністративних   послуг.

На сьогоднішній день через ЦНАП надається 94 адміністративні послуги. У роботі Центру беруть участь служба у справах дітей, відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту, сектор з питань державної реєстрації, Добровеличківська селищна рада, управління Держпродспоживслужби в Добровеличківському районі, відділ у Добровеличківському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, районний відділ управління державної служби з надзвичайних ситуацій, а також інспекція архітектурно-будівельного контролю у Кіровоградській області, управління Держпраці у Кіровоградській області, сектор Державного агентства водних ресурсів України і департамент екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації.

 

- Чи не планується найближчим часом розширення переліку послуг?

- Звичайно, ми працюємо над питанням збільшення кількості послуг, щоб наші громадяни по-справжньому відчули ефективність роботи Центру. Зокрема, надійшли пропозиції про надання адміністративних послуг через ЦНАП від Добровеличківського відділу ДРАЦС та Новоукраїнського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області.

Крім того, за умови придбання робочої станції для оформлення та видачі паспорта громадянина України у людей з’явиться можливість вибору оформляти паспорт нового зразка або в районному секторі управління Державної міграційної служби, або в Центрі  надання адміністративних послуг. Але це питання майбутнього.

 

- За якими послугами наші громадяни звертаються найчастіше?

- Найбільш запитаними є державна реєстрація права власності на нерухоме майно та їх обтяжень (реєстрація договорів оренди), державна реєстрація земельних ділянок та видача витягів з Державного земельного кадастру.

 

- Всі ці послуги платні?

- Ні, не всі. Скажімо, державна реєстрація земельних ділянок є безплатною, але власник ділянки має надати технічну документацію, виготовлення якої потребує певних коштів. Видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку сьогодні коштує 80 грн. Державна реєстрація права власності на житловий будинок чи земельну ділянку проводиться за 160 грн. Звертаю увагу на те, що безкоштовно можна зареєструвати у Державному реєстрі право власності, яке виникло до 1 січня 2013 року і підтверджене відповідними документами, наприклад, державним актом чи довідкою з бюро технічної інвентаризації.

    

- Обов’язково звертатися до ЦНАПу, якщо громадянин має намір стати підприємцем чи зареєструвати право власності?

 

- Ні, не обов’язково. У зв’язку з ліквідацією реєстраційної служби районного управління юстиції з 30 квітня 2016 року повноваження з державної реєстрації передані до районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування. Так, проведення державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно у районі забезпечують 5 державних реєстраторів (2 - у районній державній адміністрації, 1 - у Помічнянській міській раді, 1 - у Добровеличківській селищній раді, 1- у Піщанобрідській сільській раді).

 

- Чи існує механізм одержання адмінпослуг через Інтернет?

- У деяких випадках мережа Інтернет заявникам справді допомагає. Наприклад, жителі нашого району, які мають земельні ділянки в інших районах або на території інших областей, можуть замовити витяг з Державного земельного кадастру через Інтернет, вказавши місце одержання документу - ЦНАП у Добровеличківському районі. І тоді не потрібно їхати в державну установу за місцем знаходження земельної ділянки.

 

-Як Ви оцінюєте ефективність роботи Центру?

- Робота надавачів адміністративних послуг зазвичай оцінюється кількістю та якістю обслуговування. Якщо говорити про кількісні показники, то за 9 місяців 2017 року через Центр надання адміністративних послуг надано 8907 адмінпослуг, за аналогічний період 2016 року - 7836 адмінпослуг. У 2017 році до районного бюджету за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно  надійшло 183 тис. грн., у 2016 році - 112 тис. грн.

 

- Які проблемні питання доводиться вирішувати при наданні адмінпослуг? Чи надходять скарги від громадян?

 

- У ході спільної роботи, звичайно, з’являється немало проблем, які ми намагаємося відразу ж вирішувати. Зокрема, найчастіше виникають непорозуміння щодо термінів надання результатів послуги. Кожному заявнику хотілося б  одержати відповідь у день подачі заяви. Проте на законодавчому рівні чітко визначені терміни надання кожної окремо визначеної послуги. Якщо, скажімо, одержати витяг з Державного земельного кадастру заявник має право протягом 1 робочого дня, то для проведення реєстрації земельної ділянки необхідно 14 календарних днів, а реєстрації права власності – 5 робочих днів. І так по кожній послузі є свої терміни. Крім того, проведення державної реєстрації є досить серйозною і  відповідальною процедурою, потребує уважного вивчення поданих документів, тож поспішність у такій роботі є недопустимою. Тому, користуючись нагодою, закликаю наших громадян до взаєморозуміння і взаємоповаги. Бо ж від часу виконання замовлення часто залежить і якість.

Зазначу, що кожен, хто звертається до ЦНАПу, може самостійно ознайомитися з інформаційними та технологічними картками, в яких чітко зазначені і терміни виконання, і інші процедурні питання. Такі картки розміщені на інформаційних стендах і на офіційному сайті райдержадміністрації. Також можна одержати консультації у телефонному режимі за номером 5-11-38. Спеціалісти Центру нададуть якісну і вичерпну відповідь з будь-якого життєво важливого питання. Запитуйте – і вам обов’язково допоможуть!

 • Розділ: ---
 • Переглядів: 148
 • ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ Добровеличківської районної державної адміністрації
 • Відділ Держгеокадастру у Добровеличківському районі інформує
 • ОГОЛОШЕННЯ
 • Учасники Центру надання адміністративних послуг
 • Відкриття Центру надання адміністративних послуг у Добровеличківському районі
 • 3297: Адміністративний сервіс у Добровеличківці26 грудня 2017: Адміністративний сервіс у Добровеличківці!
  Адміністративний сервіс у Добровеличківці.
  Адміністративний сервіс у Добровеличківці